Temat: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

Właśnie wróciłem z tej wycieczki smile Udało się przejść całą zakładaną trasę !!!:)
Jednak relacja i foto relacja będzie jutro gdyż dzisiaj już nie mam siły na nic innego niż spanie wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

2

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

Cierpliwie poczekamy aż wydobrzejesz wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

3

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

Tak więc jak pisałem w dniu wczorajszym udało mi się pokonać trasę od Przełęczy Lipnickiej (Krowiarki) do Rzyk
Na przełęczy byłem około 7:00 gdzie po kilkunastu minutach przygotowań wystartowałem smile a była dokładnie wtedy 7:15.Ku mojemu zaskoczeniu już o tej godzinie na płatnym parkingu było kilkanaście samochodów ale jak się potem okazało większość z nich należała do osób które spędziły noc w schronisku albo które schodziły już ze szczytu.Prawdopodonie były oglądać piękny wschód słońca wink
Że godzina była wczesna "udało" mi się uniknąć kupienia biletu:) Chociaż oczywiście jeśli by było trzeba chętnie dał bym te 5zl gdyż to najprostszy chyba sposób aby wspomóc BgPN a poza tym co jest świetnym pomysłem człowiek dostaje widokówke a nie tylko zwykły bilet albo co gorsze paragon jak to ma często miejsce.
Zaczołem piąc się go góry z każdym krokiem zdobywając wysokość.Słońca nie było ale były przebłyski które pozwalały mieć nadzieje na w miare pogodny dzień.Po około 1h żmudnego marszu przez las znalazłem się na Sokolicy 1367m.Tutaj spotkałem tylko jedną osobę.Zrobiłem sobie 5 minutowy odpoczynek,kilka fotek i poszedłem dalej pięknym nowym deptakiem smile Po kilkunastu minutach wędrówki w kosodrzewinie znalazłem się na Kępie 1521m.Tutaj już ładnie było widać Diablak i wydawał się tak blisko smile Jedynie jego szczyt był delikatnie jakby w chmurach, no ale przecież zanim tam dotre to na pewno wyjdzie słońce i będzie super wink
Kurcze ale czemu z każdym moim krokiem zamiast ładnej pogody robi sie coraz zimniej pomyslałem??? Coś jest nie tak...No i jest mi coraz zimniej.Na dole krótkie spodenki...na górze krótki rękawek....Nie dobrze !!! Chmury są coraz niżej widoczność spada  miejscami do około 10m! Wiatr wieje z jakieś 50km/h, deszcz zaczoł padać a moje roznegliżowane ciało informuje mnie że jest około +5-+7 stopni , na pewno nie wiecęj !W takiej też scenerii zdobywam szczyt Babiej Góry 1725m !!! Tutaj spotykam jedynie jakiegoś Słowaka.Jest mi zimno więc robie kilka zdjęć dla ukazania tej mrocznej scenerii i lece niżej bo może tam będzie cieplej ;)Deszcz cały czas pada ale słabnie ku mojej wielkiej uciesze i już tak nie dmucha.Mijam Przełęcz Brona 1408 i ide dalej na Cyl( Mała Babia) 1517m.Tutaj jest już dużo lepiej :)Za jakiś czas deptak sie kończy i iść trzeba wąską scieżką pośród wysokiej mokrej trawy .Nieopodal szlaku co jakiś czas spotykam osoby zbierające jagody.Wygladali jak tejemnicze postacie w kapturach wyłaniające się z mgły ;)No już dobrze! Jestem na Magórce 1118m i dalej zielonym przez Przełęcz Klekociny docieram do Koszarawy.Tutaj udaje mi się załapać na mecz miejscowej drużyny smile tradycyjnie 5 minut odpoczynku i w drogę !Kilkadziesiąt minut i jestem w Hucisku koło stacji kolejowej.Tutaj też początek ma szlak niebieski na który się nie mogłem doczekac gdyż idąc nim trafię na naszą Anulę!!! czyli praktycznie jestem już w domu ! ale nie nie ! jeszcze sporo kilometrów trzeba pokonać ! Poprzez Gachów Groń 758m trafiam do Ślemienia gdzie odbywa się chyba jakiś festyn gdyż jest tutaj głośno i wesoło smile Tutaj czeka mnie monotonny marsz drogą asfaltową do miejsca gdzie przecinam trasę na Suchą.Prosto do góry i jestem na Pietraszówce 814m i za moment pod Wielkim Gibasów Groniem 898m oraz na Patykowce 872m .Jeszcze zaledwie kilka minut i i i .... i jestem na Anuli !!! No ale gdzie są wszyscy ? czemu nikt mnie nie wita ? nikt nie wiwatuje na mają cześć !!!??? Qrcze nie ma nikogo !!! Przecież pogoda tutaj w miare ładna ! do tego sobota .No ale widocznie wakacji koniec robi swoje i zaczoł się czas gdy góry mogą troszke odpocząć od nadmiaru turystów smile
No dobrze to teraz tylko żółtym w Praciaków .Mówie wam ! na całej trasie się tak nie zmęczyłem jak na tym żółtym szlaku ! stan jego jest  z miesiąca na miesiąc coraz gorszy ! Jest niszczony przez osoby trudniące się zrywką drzewa.Dziwi mnie też tak bardzo intensywna gospodarka leśna w tym chociaż nie tylko w tym rejonie gdyż przez całą trasę w wielu miejscach słyszałem piły w lasach .Albo mi się wydaje albo te lasy w okolicach Praciaków wyglądają coraz bardziej łyso.Wycinane są z tego co widziałem najbardziej okazałe drzewa.
Jak to wszystko będzie w takim tępie przebiegać to obawiam się e za kilka lat praktycznie z każdego szczytu będziemy mieć piękne panoramy bo nic nam widoków już przysłaniać nie będzie.Ale wracając do tego szlaku to jak dla mnie to jest on chyba najbardziej zniszczony w całym BM !Złoszcząc się i marudząc wink docieram do mego celu ! Rzyki Praciaki !!! tutaj zaczyna się droga asfaltowa i tutaj kończy się moja wyprawa !!! Huraaaaa !!!

Pokonanie tej trasy (40km) zajeło mi dokładnie 10 godzin i 57 minut.Tempo marszu było dosść mocne a odpoczynki po każdej godzinie około 5 minutowe + czas na zrobienie około 150 zdjęć wink Do obejrzenia których serdecznie teraz właśnie zapraszam !!!

Ostatnio edytowany przez teksanski (2011-09-11 11:17:10)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

4

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

No niezły spacerek smile Jak się czyta to wygląda na krótki... smile

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

Niezła trasa, aż mi smaka narobiło to na planowaną Babią Górę, którą wciąż mam w trakcie realizacji neutral

6

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

gratuluję  teksanski ! fajna relacja i ciekawy albumik smile

Ostatnio edytowany przez nena (2011-09-11 19:36:11)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

brawo smile , sam przeszedłem podobny odcinek tylko w drugą stronę. A Twój czas Teksański to chyba rekord big_smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

8

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

No to teraz czekajmy kto go pobije wink
A tak na serio to taka trase warto podzielic na 3 etapy i przejsc sobie spokojnie a nie leciec byle na przod wink
No chyba ze od czasu do czasu dla sprawdzenia wlasnej kondycji.

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

9

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

Gratulacje teksanski ja ta samą trase kilka lat temu zaliczyłem tylko w odwrotnym kierunku i miałem ze sobą niestety juz nie zyjącego kol .i było mi znacznie razniej . Rozpoczołem wedrówke w Rzykach Jagódkach i przez Leskowiec nie uznaje niektórych nazw Madahore Kocon Slemien Hucisko Klekociny szczyt Babiej i nocleg na Markowych to było w sobote w Niedziele zaliczyłem ponownie szczyt Babiej i zejscie do Zawoi powrót autobusem do Andrychowa

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

10

Odp: P.Lipnicka- Babia- Cyl- Hucisko- Ślemień- Anula- Praciaki

Wytrwały jesteś teksański gratuluję big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile