Temat: Londyn - przewodnik Michelin

"Gdy człowiek jest zmęczony Londynem, jest zmęczony życiem, bo Londyn ma wszystko, co życie może zaoferować" stwierdził kiedyś dr Samuel Johnson, XVIII-wieczny pisarz angielski. Ciekawe co powiedziałby dziś, gdy ta wielka metropolia, będąc jednym z najmodniejszych miast świata, zachowuje wciąż tradycje z jego i wcześniejszych czasów...
Londyn królewski, stolica imperium, potęgi morskiej i kolonialnej wciąż żyje pomiędzy nowoczesnymi biurowcami, klubami i centrami handlowymi, a stary Big Ben odlicza godziny obok znaku trzeciego tysiąclecia – London Eye. Zapraszamy w podróż po królewskim mieście.

Stolica Zjednoczonego Królestwa, niegdyś stolica światowego imperium, składa się z wielu wiosek włączonych w wielką konurbację, gdzie tradycja kontrastuje z kosmopolityczną nowoczesnością. Miasto zostało założone nad główną rzeka kraju; "każda kropla Tamizy jest płynną historią" od starych doków w dole do zieleńszych dopływających wyżej strumieni.
Następujące po sobie style w architekturze są reprezentowane w kościołach i pałacach, budynkach publicznych i prywatnych domach. Pomiędzy Westminster i tzw. the City, bliźniaczymi ostojami rządu i handlu, mieszczą się najważniejsze teatry i hale koncertowe. Muzea i galerie sztuki wystawiają bogate kolekcje skarbów z całego świata. Parki i ogrody oraz wielkie przestrzenie Hyde Parku, Hampstead Heath i Parku Richmond, zapewniają miejsce zabawy i relaksu dla wszystkich.
Tempo zmian jednak przyspieszyło w całej stolicy. Ekscytujące nowe atrakcje, nowatorskie budynki i projekty renowacyjne oraz tętniąca życiem scena światowej sztuki, mody, muzyki i kina, dopełniają dynamicznej całości wkraczającej śmiało w trzecie tysiąclecie metropolii.
Londyn także kwitnie mnogością restauracji i miejsc rozrywki odzwierciedlających jego różnorodną kulturowo populację.

http://www.bezdroza.com/shop_image/product/h0009.jpg

Bezdroza.pl

2

Odp: Londyn - przewodnik Michelin

lowell79 napisał/a:

Londyn także kwitnie mnogością restauracji i miejsc rozrywki odzwierciedlających jego różnorodną kulturowo populację.

Taa..., jest np. takie super egzotyczne miejsce z egzotyczną kuchnią ze wschodnich rubieży Europy: The polish knaipa heh wink

Ostatnio edytowany przez piotr (2010-03-19 08:58:52)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa