1

Temat: Ziemia Wadowicka

Compass wrzucił niedawno na rynek, niestety jeszcze jej nie mam (poczekam aż uzbiera się Compassowych nowości za więcej kasy i dopiero ;-) Tak, jestem uzależniony od kupowania map i mam wszystkie do września 2009 roku wydane przez Compass. Za większość nie zapłaciłem, a dostałem jako wynagrodzenie ;-)), ZAPEWNE jak większość pierwszych wydań ma jakieś błędy, ale mimo to warto się zainteresować, szczególnie, że Wadowice to jeszcze trochę Beskid Mały.
Jak to w Compassowej mapie jednostronnej - na odwrocie mały przewodnik turystyczny, skala 1:50k, cena przystępna: 8,50zł.

http://compass.krakow.pl/katalog-produk … Wadowicka/

http://mkarweta.vot.pl - szczyt łebdizajnu, stworzę każdemu za dwa piwa.

2

Odp: Ziemia Wadowicka

Dopiero te nowe mapy z 2009 i 2010 są w miarę aktualne i tożsame z obecnym stanem.  Czekam aż bedę miał 50 zeta i zamówię 8 smile Przesyłka ponoć gratis smile

Oprócz BM jeszcze Beskid Sredni i okolice Babiej w porównaniu do innych wydań zasługuja na uwagę.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

3

Odp: Ziemia Wadowicka

"Ziemia Wadowicka" (wyd. 2010) to ciekawa propozycja, ale obejmuje ona swoim zasięgiem obszar, który można znaleźć na innych mapach wydawnictwa – szczególnie "Beskid Mały" (wyd. 2009). No, chyba że jest zaktualizowana.
Ja chciałbym zwrócić uwagę na inną mapę wydaną przez Compass. To "Gmina Stryszawa" (wyd. 2009). Jest to plan gminy, lecz zarazem bardzo szczegółowa mapa turystyczna. Obejmuje obszar od Pasma Leskowca po Pasmo Jałowieckie. Co ważne mapa jest w skali 1:30 000 (wyżej wymienione są w skali 1: 50 000). Wiele szczegółów, w tym na przykład lokalizacja Polany Semikowej pod Leskowcem, na której podobno ostatnio szaleją … krokusy.

4

Odp: Ziemia Wadowicka

no ja posiadam ją i wcale nie jestem z niej zadowolony Oczywiście każda mapa ma swoją interpretację Ja już już lowelowi zwracałem uwagę że od cholery jest błędów w Beskidzie Małym i albo ja mam małą siłą przebicia w Compasie albo oni olewają moje darmowe sugestie traktując je jako nie prawdziwe


Największa wiedza jest w głowie z każdego nas

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz