Temat: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Bardzo urzekła mnie wycieczka NENY i pełen 'dobrej' zazdrości postanowiłem zmienić palny i wyruszyć na wspomnienie o dobrym człowieku, który znalazł ukojenie pod Królewizną. Tam też wybudował sobie tymczasowe schronienie, gdzie przetrwał do swoich ostatnich dni. W  ubiegłym roku nie nie było mi dane odnalezienie tego obiektu, więc postanowiłem wyruszyć jutro nowo wyznakowanym (niby - nielegalnie) niebieskim szlakiem z Jaszczurowej na Gronie i dalej na Leskowiec, a  z powrotem zielono-żółtym na Królewiznę i dalej przez jaszczurową Górę na dziko do Jaszczurowej.

Wiem, że Teksański był chyba kiedyś pod Jaśkową Arką, dlatego jeśli macie jakieś pomocne wskazówki, to za nie będę bardzo wdzięczny.

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2011-10-31 13:45:23)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

2

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Pamiętam, że jak szłyśmy z Jolą w zeszłym roku na Kamień to nie udało nam się Jaśkowej Arki odnaleźć. Może teraz Ci się uda kris_61.  Polecam, jeśli jeszcze nie byłeś, podejść żółtym z Królewizny kawałek do  szczytu Żar i Kamienia (ok. 1,5 km), gdzie oprócz pojedynczych skałek jest jedna z ciekawszych moim zdaniem ścian skalnych w paśmie Leskowca. smile  Znajduje się na Kamieniu, po lewej stronie, tuż przy żółtym szlaku.
Zapowiada się niezła pogoda, więc życzę pięknych jesiennych widoczków i dużo wrażeń wink.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Neno Dzięki za zachęty, ale na Kamieniu byłem w tym samym dniu, co Wy z Jolą w ubiegłym roku bez latarek smile Także Kamień, Żar i Główniak mam zaliczony.

Zależy mi teraz na tej polance, gdzie znajduje się ten blaszany schron, bo i widoki chyba stamtąd nie złe smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

4

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

kris_61 napisał/a:

Neno Dzięki za zachęty, ale na Kamieniu byłem w tym samym dniu, co Wy z Jolą w ubiegłym roku bez latarek smile Także Kamień, Żar i Główniak mam zaliczony.

Zależy mi teraz na tej polance, gdzie znajduje się ten blaszany schron, bo i widoki chyba stamtąd nie złe smile

lol no to nie przydałam się za wiele..., a na dodatek zaś te latarki w tle … big_smile .
W takim razie trzymam kciuki za odnalezienie Arki. smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Mnie sie nigdy nie udalo jej odnalesc wink Byl tam Swistak tez z Chrzanowa wiec moze z nim ci sie pomylilo wink
Zrob fotki w ktorym miejscu trzeba odbic od szlaku to moze w koncu tam trafie smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

6

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

teksanski napisał/a:

Mnie sie nigdy nie udalo jej odnalesc wink Byl tam Swistak tez z Chrzanowa wiec moze z nim ci sie pomylilo wink
Zrob fotki w ktorym miejscu trzeba odbic od szlaku to moze w koncu tam trafie smile

To pewnie jest tak, jak piszesz. Przypominam sobie właśnie taką zimową relację. Czyli z tego wynika, że to nie jest bezpośrednio lub w pobliżu szlaku.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

7

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

kris_61 napisał/a:
teksanski napisał/a:

Mnie sie nigdy nie udalo jej odnalesc wink Byl tam Swistak tez z Chrzanowa wiec moze z nim ci sie pomylilo wink
Zrob fotki w ktorym miejscu trzeba odbic od szlaku to moze w koncu tam trafie smile

To pewnie jest tak, jak piszesz. Przypominam sobie właśnie taką zimową relację. Czyli z tego wynika, że to nie jest bezpośrednio lub w pobliżu szlaku.

                                                                                                                                                                                             Koledzy Arka jest bardzo blisko szlaku idąc w kierunku Królewizny po przejściu rozwidlenia szlaków gdzie niebieski odbija do Tarnawy mijamy po prawej stronie dosc rozległe polanki porośnięte brzozami pózniej na drodze pojawia sie sporych rozmiarów kałuza i tworzy sie po prawej stronie niewielka polanka z widokiem na Blizniaki ,Łysą Góre i Iłowiec na niej jest kilka brzózek i krzewów jałowca po minieciu tej polanki po prawej stronie jest dośc spory świerk i tam właśnie w prawo odbija trawiasta droga i trzeba sie jej trzymac po prawej strronie drogi biegnie linia wysokiego napięcia która równiez odbija w prawo z tego miejsca jeszcze jakieś 300 m  uzywam tej drogi jako skrótu i omijam podejscie pod górke. Powodzenia trzy tygodnie temu wymieniłem tam kapliczke bo stara była już  mocno zniszczona przez warunki atmosferyczne

Ostatnio edytowany przez ferdynans (2011-11-01 11:21:45)

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

8

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Jak Ferdynans wyjasni to juz nie mozna nie trafic;)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

9

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Ja zawsze sugeruję się linią wysokiego napięcia od schroniska idąc na Magórkę Ponikiewską Tuż przed wejściem do lasu jest tabliczka do Jąskowej Chaty i linie energetyczne w tym momencie kierują się zgodnie z tabliczką, natomiast szlak w kierunku Żaru i Kamienia odbija w lewo. Dla koneserów geoportalu powiem, że Jaśkową chatę widać z lotu ptaka wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

10

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

baca napisał/a:

Ja zawsze sugeruję się linią wysokiego napięcia od schroniska idąc na Magórkę Ponikiewską Tuż przed wejściem do lasu jest tabliczka do Jąskowej Chaty i linie energetyczne w tym momencie kierują się zgodnie z tabliczką, natomiast szlak w kierunku Żaru i Kamienia odbija w lewo. Dla koneserów geoportalu powiem, że Jaśkową chatę widać z lotu ptaka wink

a możesz wkleić bezpośredniego linka do mapy na geo? szukam i nie mogę namierzyć... wink

edit: chyba znalazłem big_smile

Ostatnio edytowany przez Akall (2011-11-02 13:48:57)

11

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

A ja pragnę z przykrością oznajmić, że niestety ni udało mi się znaleźć tej specyficznej budowy sad Po tych powyższych wpisach byłbym o wiele mądrzejszy.  tongue  Jednak dzień jest bardzo krótki i na dłuższe poszukiwania nie wystarczyło czasu i miałem tylko jedną latarkę  wink  Nie chciałem też wprawiać w zakłopotanie towarzyszących mi osób, ale się nie poddaje i odwiedzę ten rejon zapewne jeszcze nie jeden raz  smile Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki  smile

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2011-11-02 17:32:19)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

12

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

baca napisał/a:

Dla koneserów geoportalu powiem, że Jaśkową chatę widać z lotu ptaka wink

Ciekawi mnie gdzie dokładnie znajduje się ta Jaśkowa Arka. Na mapie geoportalu nie mogę jej dopatrzeć. Może jakiś namiar ze współrzędnymi geograficznymi z tej mapy smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2011-11-02 20:45:32)

13

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

@baca, namiary prosimy na ten jaśkowy 'lot ptaka' big_smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

14

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

N 49 48' 8,6"
E 19 28' 11,0"

15

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Gustek napisał/a:

N 49 48' 8,6"
E 19 28' 11,0"

Chyba muszę sobie nabyć telefon z nawigacją big_smile Pani mi już zapowiedziała, że w listopadzie mogę podpisać umowę z nowym telefonem. Zatem się na pewno przyda wink Dzięki za namiary.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

16

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Dariusz Tlałka napisał/a:

(...) Ciekawi mnie gdzie dokładnie znajduje się ta Jaśkowa Arka (...)

Darku smile bierz Larę  wink i ruszajcie z nami w niedzielę - będziemy szukać do skutku  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

17

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Gustek napisał/a:

N 49 48' 8,6"
E 19 28' 11,0"

No z tymi namiarami to już bez problemu dojrzałem z mapy geoportalu Jaśkową Arkę smile Teraz znalezienie jej to kaszka z mleczkiem wink Jaśkowa Arka znajduje się pod szczytem Królewizny (Magurki Ponikiewskiej 817 m) od strony południowo-wschodniej smile

jolanta napisał/a:

Darku smile bierz Larę  wink i ruszajcie z nami w niedzielę - będziemy szukać do skutku  lol

Jolu oczywiście jestem chętny z wami się wybrać w niedziele na poszukiwania Jaśkowej  Arki. Jeszcze muszę się zapytać mojej koleżanki smile

18

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Sorki, że dopiero teraz
Rzeczywiście dane GPS podane są dość trafne wiec już wtedy łatwo namierzyć to miejsce

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

19

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Odszukałem grób Jana Sasora na cmentarzu komunalnym w Wadowicach (Tomice) :
kwatera C2 rząd 16 grób 9 ( mogiły ziemne  od strony cmentarza wojskowego ).


http://img803.imageshack.us/img803/6762/tablica.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img46.imageshack.us/img46/2558/grbjansasora.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ostatnio edytowany przez Gustek (2011-11-04 21:57:49)

20

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Tylko wspomnę, że byłem dziś przy Arce, wg współrzędnych trafienie bezproblemowe.
Cała moja wycieczka pojawi się w osobnym wątku.  big_smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

21

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Jakoś ostatnio moda na Jaśkową Arkę nastała  big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

22

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Świetnie Gustku, że odwiedziłeś tą mogiłę, wątek związany z Jaśkową Arką robi nam się pełniejszy smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

23

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Ja postaram sie ja odwiedzic po raz pierwszy w zimowej scenerii jak bedzie tak okolo 50cm bialego puchu jak to mialo miejsce ostatniej zimy ale wtedy sie trafic nie udalo wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

24

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

jolanta napisał/a:

Świetnie Gustku, że odwiedziłeś tą mogiłę, wątek związany z Jaśkową Arką robi nam się pełniejszy smile

I włąśnie upodobał sobie tę ziemię pod Leskowcem. Super prawdziwa historia - legenda.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

25

Odp: Nowym szlakiem na Leskowiec i do "Jaśkowej Arki"

Dariusz Tlałka napisał/a:
Gustek napisał/a:

N 49 48' 8,6"
E 19 28' 11,0"

No z tymi namiarami to już bez problemu dojrzałem z mapy geoportalu Jaśkową Arkę smile Teraz znalezienie jej to kaszka z mleczkiem wink Jaśkowa Arka znajduje się pod szczytem Królewizny (Magurki Ponikiewskiej 817 m) od strony południowo-wschodniej smile

jolanta napisał/a:

Darku smile bierz Larę  wink i ruszajcie z nami w niedzielę - będziemy szukać do skutku  lol

Jolu oczywiście jestem chętny z wami się wybrać w niedziele na poszukiwania Jaśkowej  Arki. Jeszcze muszę się zapytać mojej koleżanki smile


Darku a mógłbyś zrobić zrzut ekranu i wrzucić do posta?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .