1

Temat: Odwrót spod Śmielca

Wycieczka w Karkonosze zimą okazała się mocno ekstremalną wyprawą. Nic tego nie wskazywało, ale na górze rozpętało się małe piekło. Potężna śnieżyca z huraganowym wiatrem zmusiła mnie do zawrócenia z głównej grani Karkonoszy. Część śnieżycy przeczekałem w schronie na przełęczy pod Śmielcem. Pierwsze 100 metrów w dół przeszedłem na czworaka w poszukiwaniu tyczek wyznaczających szlak. Gdyby nie to że trasę tą przeszedłem kiedyś na wiosnę miałbym problemy ze znalezieniem drogi powrotnej. Tak więc góry ponownie pokazały kto tu rządzi. A oprócz tego to zima w Karkonoszach iście bajkowa, a na trasach biegowych setki narciarzy. Trzeba będzie poczekać na lepszą pogodę i ponownie się zmierzyć z duchem Karkonoszy Liczyrzepą jak nazywają go po Polskiej stronie albo Karkonoszem jak mówią po Czeskiej. Zapraszam na fotki, wiele ich nie jest ale nie było warunków żeby wyciągać aparat smile

Ostatnio edytowany przez jardo (2012-01-23 21:42:55)

2

Odp: Odwrót spod Śmielca

Jeszcze jest legenda o takiej postaci, jak Rzepiór. smile Z dwojga złego jeszcze raz odwiedzisz Karkonosze smile

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2012-01-22 11:53:01)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

3

Odp: Odwrót spod Śmielca

A więc jednak wiało smile
Dobrze, że udało Ci się mieć sytuację pod kontrolą.

4

Odp: Odwrót spod Śmielca

Cudna zima w Karkonoszach jardo smile  Już te czarne chmury na początku trasy nie wróżyły nic dobrego … Nie był to, jak widać, dobry dzień na wyjście w góry . Nie ma się jednak co martwić , gór nam nikt nie zabierze , a najważniejsze jest w porę to sobie uświadomić i  wrócić całym i zdrowym do domu smile. Mimo takiej śnieżycy udało Ci się jednak zrobić kilka naprawdę fajnych ujęć !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Odwrót spod Śmielca

Ostra trasa Jardo.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

6

Odp: Odwrót spod Śmielca

Widać, że dało popalić pod tym Śmielcem - nie mniej fotki udane, a te zimowe szyszeczki i gałązki śliczne  smile  -
ta cho.....ra  wink google+ odrzuca moje komentarze  mad

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Odp: Odwrót spod Śmielca

jolanta napisał/a:

  -
ta cho.....ra  wink google+ odrzuca moje komentarze  mad

cho...ra to mało powiedziane i nie wiem co z tym zrobić sad  Hilfe, Help big_smile Wasza wyrypka też się ciekawie zapowiada czekam na relacje jakie fotki smile

8

Odp: Odwrót spod Śmielca

piotr napisał/a:

Ostra trasa Jardo.

Ostro jak Gillet Sensor big_smile Albo mach 3 big_smile

9

Odp: Odwrót spod Śmielca

jardo napisał/a:
jolanta napisał/a:

  -
ta cho.....ra  wink google+ odrzuca moje komentarze  mad

cho...ra to mało powiedziane i nie wiem co z tym zrobić sad  Hilfe, Help big_smile Wasza wyrypka też się ciekawie zapowiada czekam na relacje jakie fotki smile

Chyba udało mi się wyrzucić to  pieroństwo google+  powinno już przyjmować komentarze big_smile

10

Odp: Odwrót spod Śmielca

lol  - nigdy więcej  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

11

Odp: Odwrót spod Śmielca

jardo Pod Śmielcem była chatka turystyczna , działa ona jeszcze?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

12

Odp: Odwrót spod Śmielca

kris_61 napisał/a:

jardo Pod Śmielcem była chatka turystyczna , działa ona jeszcze?

Nie wiem big_smile  Ona jest po polskiej stronie i gdzieś czytałem niedawno że otwarta tylko w sezonie letnim, a w innych terminach tylko na zamówienie. Zdaje się że jakiś klub wysokogórski z Wrocławia nią teraz zarządza.