51

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

ferdynans napisał/a:

Pomysł skrzyneczki jest powielony z wielu innych górskich szczytów bardzo rozpowszechniony w Słowackich górach praktycznie kazdy znaczacy szczyt posiada taką skrzyneczkę wyjsc.

Raczej z Alp niż ze Słowacji, ale zdarza się i tam. Nawiasem mówiąc, nie wiem czy pamiętacie z literatury, ale w dawnych kopalnych wink czasach Tytusa Chałubińskiego, Mieczysława Karłowicza i in. był zwyczaj zostawiania na szczytach wizytówek w puszkach i słoikach.

Ostatnio edytowany przez piotr (2010-08-23 08:56:13)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

52

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

no ja choć młodym wiekiem i w pełnym kwieciu to kojarzę takie cosik w Tatrach słowackich, bo jak byłem mały to sam takie rysuneczki zostawiałem m.in na Krywaniu

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

53

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

No  tak tylko kto w tamtych czasach miał wizytówki. Ja nie napisałem ze  zwyczaj ten pochodzi ze Słowacji tylko ze jest tam dosc mocno rozpowszechniony a zwłaszcza na Małej  i Wiekiej  Fatrze

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

54

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

(...) szukali jej przecież harcerze z drużyny Kaperka i mam nadzieję, że się wpisali smile

MK napisał/a:

W grocie Komonieckiego dzisiaj byłem, znalazłem, wpisu dokonałem.


Potwierdzam, że się wpisali big_smile Fotka może nie najlepszej jakości, ale chyba można się doczytać. wink

http://lh4.ggpht.com/_AUiIwSjvNoQ/TI6HovGX13I/AAAAAAAAGKo/1XgglBRxUkU/s640/IMG_5305.JPG

Po niedzieli powinno być coś lepszego od kompana tej wycieczki big_smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-09-15 19:04:35)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

55

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Oczywiście udało mi się w styczniu zaliczyć Grotę i wpis dokonać ale foty nie zrobiłem Co napisałem to zobaczycie jak będziecie na miejscu

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

56

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Baca, z opowiadań Kaperka wiem, że skrzyneczka jest w fatalnym stanie. Pęknięta, notes zamoczony, brak technicznej możliwości wpisu do niej pozostawionym ołówkiem hmm

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

57

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Postaram się w najbliższym czasie odwiedzić to miejsce i zorganizować w tym temacie

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

58

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Byłem dziś przy Grocie  a że kiedyś czytałem o tej magicznej skrzyneczce to postanowiłem jej poszukać i chyba z 20 minut chodziłem wokół groty i sprawdzałem wszystkie pniaki i nie udało się .a tu teraz czytam że trzeba zejść trochę w dół. no nic może za tydzień się coś uda bo są małe plany z kuzynem na wypad.

59

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

I udało się  ?;)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

60

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

W ten weekend akurat wypadły inne plany.Może jak będzie ładna pogoda w następny weekend to wezmę dzieciaki do @jaskini@

61

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

no i udało się zabrać ekipę 6-letni Szymuś i 4-letni Miruś i poszliśmy trasą Praciaki-Anula--Grota-Smrekowica-Leskowiec-Gron-Jagódki.

doszliśmy bez przeszkód do Groty przy okazji zabierając z Anuli klientów którzy szukali dojścia do tego miejsca.

Trasa trudna ale dzieciaki dzielnie dały sobie radę!!!!!!!!!


a teraz wracając do tematu

darkheush napisał/a:

Baca, z opowiadań Kaperka wiem, że skrzyneczka jest w fatalnym stanie. Pęknięta, notes zamoczony, brak technicznej możliwości wpisu do niej pozostawionym ołówkiem hmm

Wszystko się zgadza z opisem
skrzyneczka uszkodzona

notesik zamoknięty z wilgoci

trochę przez to się rozlatuje

no i Nasz wpis z dnia dzisiejszego długopisem bo ołówkiem nie da rady

62

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Przydalo by sie zabrac ta ksiege do jakiegos archiwum bo wpisow i tak tam juz wiele a w to miejsce dac nowy notesik i nowa skrzyneczke.

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

63

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

tomkos fajna wycieczka i aż dziw bierze, że chłopcy tacy dzielni. big_smile To przecież długa trasa !:). Gratuluję takich synków big_smile !
Hmm… a notesik rzeczywiście w fatalnym stanie, no cóż deszczowe lato zrobiło swoje …
Trzeba by wymienić notesik i skrzyneczkę, a stary wysuszyć i zachować na pamiątkę .

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

64

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

jako że była słoneczna pogoda to starałem się przesuszyć trochę notes ale jego dni są chyba już policzone.Przy okazji należy wspomnieć że słynna  kapliczka przy której skręca się do Groty tez jest uszkodzona

65

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

ja tam za nie długo wpadnę z nowym notesem i wydaje mi się że stare wpisy zabiorę ze sobą Wysuszę je a następnie wkleję je do nowego notesu

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

66

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

tak na chłopski rozum to  trzeba zrobić jakieś dziurki w skrzyneczce aby był przewiew powietrza bo notes jest mokry i się poci.

67

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

nie Pomyśłałem o pochłaniaczach wilgoci Coś takiego jak masz przy obuwiu Takie granulaciki dać do skrzyneczki to się już nie powinna zapacać Wydaje mi się, że pomysł się sprawdzi

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

68

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

tomkos napisał/a:

Przy okazji należy wspomnieć że słynna  kapliczka przy której skręca się do Groty tez jest uszkodzona

tak, ta kapliczka jest od jakiegoś czasu uszkodzona ...

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

69

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

nena a co powiesz o krzyżyku

70

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

oj ten to musieli nie dawno zdewastować bo mam jego fotkę jeszcze w całości

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

71

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

O rany ... sad . Tak jak pisze baca to musiał zrobić ktoś niedawno . Nie było tego.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

72

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Brawo Szymuś i Miruś - dzielne chłopaki smile

To już kolejne "nasze forumowe dzieciaki", które tak dzielnie z rodzicami chodzą po górkach  big_smile

Tak trzymać big_smile

Trzeba więcej tych skrzyneczek "uruchomić" bo to fajna sprawa nie tylko dla dorosłych  smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-09-04 21:41:44)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

73

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Mam już pochłaniacze wilgoci Byłem jeszcze na koniec orku w Grocie Rzeczywiście nasz kajecik trochę zawilgnął. Wydaje mi się, że będzie trzeba dać nową skrzyneczkę ale umieścić już pochłaniacze Powinno być ok. Zawsze potem będzie można go wymienić na inny wink
czy ktoś w najbliższym czasie się wybiera do Groty?

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

74

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

baca napisał/a:

czy ktoś w najbliższym czasie się wybiera do Groty?

Byliśmy wczoraj, ale śniegu takie góry, że nie wiem, czy komuś będzie się teraz chciało przez to wszystko przekopywać...

Ostatnio edytowany przez piotr (2012-02-13 08:30:25)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

75

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Czy ta skrzyneczka jeszcze istnieje?