Temat: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Tak tak! Już w ten najbliższy poniedziałek będę w Karpaczu wink
Oczywiście postaram się po przyjezdzie zdać relację albo nawet będę się starał codziennie wieczorkiem pokazać jakieś fotki z dnia w którym było coś ciekawego zobaczone wink

Mam w planie wejście na Śnieżkę ,zdobyć Ślężę oraz Zwalisko koło Szklarskiej Poręby.
W tamtych stronach będę po raz pierwszy i jestem bardzo ciekaw jak to tak naprawdę wygląda !:)
Jeśli czas pozwoli to chciałbym też odwiedzić Góry Sowie bądz Stołowe.

Oczywiście opisane powyżej cele będę starał się zdobyć najlepiej z jak największą ilością sąsiednich szczytów hehe ale to już zależy nie tylko ode mnie ale też od żonki która będzie mi towarzyszyć smile

Ja mam jednak do was pytanie jeśli ktoś tam już był albo nie był ale wiedzę ma.Mianowicie prosiłbym o informację gdzie można zobaczyć coś ciekawego na terenie właśnie Karpacza, Szklarskiej ale i nie tylko. Powiedzmy max tak do 100km .? Interesują mnie oczywiście góry ale nie tylko także jakieś parki , ogrody , pomniki przyrody, zamki.

Wiem że bardzo ładnym zamkiem jest Zamek Moszna do którego będę chciał zawitać już w najbliższy poniedziałek jadąc do Karpacza.
Może znacie jakieś ciekawe miejsca po stronie Czeskiej ?

Bardzo proszę o informację smile


Tak czy owak zachęcam do odwiedzania tego tematu już od najbliższego poniedziałku smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

2

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

teksanski atrakcji w tych okolicach, poza oczywiście górami, to znaleźć by można, jak chyba w każdej części naszego kraju, co niemiara i zapewne tydzień to za mało, żeby się nimi wszystkimi pozachwycać smile.  Życzę Ci, żeby udało się jednak jak najwięcej zobaczyć, a ja i tak czekam na zdjęcie jakiegoś muflona. big_smile wink

Myślę, że warto oprócz oczywiście wypadów w górki, odwiedzić lub zobaczyć w pobliżu Karpacza i Szklarskiej Poręby:

NA TRASIE:

  • Moszna – oryginalny zamek

  • Złoty Stok – kopalnia złota

  • Wałbrzych – zamek w Książu

  • Krzeszów – sanktuarium

  • Bolków – średniowieczny zamek

  • Kowary – podziemna trasa w starej kopalni uranu

KARPACZ I OKOLICE:

  • Wielki i Mały Staw - najbardziej malownicze jeziorka w Karkonoszach

  • kościółek Wang z XII wieku, przeniesiony z Norwegii

  • Ścięgny – Western –City ( to dla dzieciaków big_smile)

SZKLARSKA PORĘBA I OKOLICE:

  • wieś Czocha – zamek w Czosze

  • Sobieszów - zamek Chojnik

  • Wodospad Kamieńczyka i Wodospad Szklarki – największe i najładniejsze w Karkonoszach (pewnie teraz całkowicie zamarznięte)

GÓRY STOŁOWE:

  • Szczeliniec Wielki – skalne miasto, rezerwat „Błędne Skały”

  • Czermna – kaplica czaszek

  • Wambierzyce - sanktuarium

GÓRY SOWIE

  • Walim - słynne zabytkowe podziemia i sztolnie Riese

  • i tu wypatruj muflonów big_smile wink

UDANEGO URLOPU !  big_smile - czekamy na ciekawe relacje i zdjęcia wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

teksanski powodzenie i dobrej pogody Ci życzę. Jola dała dobre propozycje. smile Oprócz samej Ślęży prwie wszędzie byłem, ale chętnie bym Ci towarzyszył wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

4

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Neno !!! Woow aż tyle tego? haha
Bardzo Ci dziękuję , teraz mam jakiś zarys czego szukać wink
Jak znajdę Muflona będzie to specialnie dla Ciebie z dedykacją zdjęcie wink

Kris.Jedziemy przez Bytom i mamy cały tył w samochodzie wolny więc jeśli masz ochotę zapraszam !

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

5

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

nenuś ja te atrakcje przynajmniej raz na tydzień widzę Oczywiście mówię o tych na trasie ale bym jeszcze coś polecił

w Karpaczu
Muzeum Sportu i Turystyki
Skocznia narciarska ORLINEK
Kościółek Wang
KOLOROWA - tor saneczkowy
Dziki Wodospad
Miejskie Muzeum Zabawek
Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewskim
Ślad Zdobywców
Miejska Kolej Linowa
Kaplica św. Anny z dobrym źródłem
Krucze Skały
Biały Jar
Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór
Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce
Zapora na Łomnicy

Zbiornik Sosnowka w Sosnówce
Droga Sudecka w Borowicach
Szwedzkie Skały w Borowicach

Kowarska Skała w Kowarach ~ 4,1 km
Kowarskie Kopalnie w Kowarach ~ 4,2 km
Przełęcz Okraj w Kowarach ~ 4,2 km
Zapora na Łomnicy w Łomnicy ~ 4,3 km
Dziurawa Skała w Przesiece ~ 4,3 km
Pałac w Mysłakowicach w Mysłakowicach ~ 4,4 km
Sztolnie Kowary w Kowarach ~ 4,6 km
Bażynowe skały w Jagniątkowie ~ 5,1 km
Stawy Podgórzyńskie w Podgórzynie ~ 5,2 km
Wodospad Podgórnej w Przesiece ~ 5,3 km
Podgórzyn w Podgórzynie ~ 5,3 km
Czerwona Dolina w Sosnówce ~ 5,5 km
Uroczysko w Kowarach ~ 5,5 km
Wędrujący Kamień w Jagniątkowie ~ 5,7 km
Dolina Myi w Borowicach ~ 5,9 km
Radziwiłłówka w Kowarach ~ 5,9 km
Sosnówka w Sosnówce ~ 5,9 km
Zamek Chojnik w Jeleniej Górze ~ 6 km
Miłków w Miłkowie ~ 6,1 km
Przesieka w Przesiece ~ 6,2 km
Zamek Chojnik w Sobieszowie ~ 6,3 km
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze ~ 6,4 km
Muzeum Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze ~ 6,4 km
Paciorki w Jagniątkowie ~ 6,5 km
Park Zdrojowy i Park Norweski w Jeleniej Górze ~ 6,6 km
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze ~ 6,6 km
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie ~ 6,6 km
Pałac Schaffgotschów w Sobieszowie w Jeleniej Górze ~ 6,7 km
Kotliska w Jagniątkowie ~ 6,7 km
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach ~ 6,7 km
Uzdrowisko Cieplice w Cieplicach ~ 6,7 km
Rudzianki w Zachełmiu ~ 6,8 km
Pałac Schaffgotschów w Cieplicach w Jeleniej Górze ~ 6,8 km
Grabowiec w Sosnówce ~ 6,9 km
Przełęcz Kowarska w Kowarach ~ 7 km
Kąpielisko Miejskie w Jeleniej Górze ~ 7,1 km
Grzybowiec w Jagniątkowie ~ 7,1 km
Dwór Czarne w Jeleniej Górze ~ 7,3 km
Kościół ewangelicko-augsburski w Cieplicach w Cieplicach ~ 7,3 km
Zamek Karpniki w Karpnikach ~ 7,5 km
Kowary w Kowarach ~ 7,6 km
Pałac Łomnica w Łomnicy ~ 7,6 km
Żabka w Jeleniej Górze ~ 7,7 km
Kościół św. Jadwigi w Miłkowie w Miłkowie ~ 7,8 km
Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego w Jeleniej Górze ~ 8,1 km
Skalnik w Kowarach ~ 8,2 km
Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach ~ 8,6 km
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze ~ 8,7 km
Baszta Bramy Wojanowskiej w Jeleniej Górze ~ 8,9 km
Kotlina Jeleniogórska – dolina zamków i pałaców w Jeleniej Górze ~ 9 km
Pałac Schaffgotschów w Cieplicach ~ 9,3 km
Leśna Huta w Szklarskiej Porębie ~ 9,6 km
Muzeum Energetyki w Szklarskiej Porębie ~ 9,6 km
Strużnica w Karpnikach ~ 9,7 km
DINOPARK - nowość 2010 w Szklarskiej Porębie ~ 9,8 km
Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie ~ 9,9 km

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

6

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

A i jeszcze jedno Jak będziesz przez tydzień To Justyna Kowalczyk biegnie w Szklarskiej Porębie
17.02 - sprint dow.
18.02 - 10 km klas.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

7

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Dzięki Baco;)
Tyle tego podałeś że hoho ! big_smile

Postaram się wybrać coś z Twojej listy także wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

8

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

To udanego wypadu smile i czekamy na relację i fotki big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

9

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

teksanski napisał/a:

Kris.Jedziemy przez Bytom i mamy cały tył w samochodzie wolny więc jeśli masz ochotę zapraszam !

O kurcze, szkoda, że tak późno to dostrzegłem, pewnie bym pojechał z Wami. wink Zależy też, o której jechaliście?  lol

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

10

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Jutro będziemy w Bytomiu około pewnie 8:00 więc jak jesteś chętny to szczerze zapraszam ! smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

11

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Witam !!!
Właśnie wróciliśmy z Karpacza wink
Niestety nie byłem wstanie  zamieścić fotek bo miałem net tak powolny że nawet nie przeglądałem żadnych stron bo to sensu nie miało wink
Wypad bardzo udany.
Jutro postaram się nadrobić zaległości wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

12

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Tak na dobry początek Śnieżka wink







Pogoda w tym dniu super jak widać dopisała smile Reszta fotek jutro wink

Ostatnio edytowany przez teksanski (2012-02-18 20:30:45)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

13

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Śnieżka śnieżna jak sama nazwa mówi smile

14

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Pogoda nadal przednia smile Szkoda że ja na urlopie przyjechałem do siebie bo tak to bym się z Tobą powłóczył po Śnieżce smile

15

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

no pogada we wtorek w Jeleniej była świetna Słoneczko i troszeczkę chmur, Zresztą w całej okolicy było ładnie: Kamienna góra czy Wałbrzych, ale w nocy z wtorku na środę to tak śniegiem sypało, że hej Trochę było do odśnieżania z samochodu

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

16

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Fotki z wyprawy na Śnieżkę dodałem do albumu do którego wszystkich zapraszam smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

17

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Dodałem kolejną fotorelację w albumie. Karpacz-Kowary.Bardzo fajna trasa szlak zielony.Wybrałem tą opcję bo po tych obfitych opadach śniegu które miały miejsce ciężko było gdzieś wyżej iść wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

18

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

teksanski  smile dwie fotorelacje i dwa oblicza zimy  big_smile - wiele osób odpuszcza tę porę roku i zapada w zimowy letarg  wink  a zimowe wędrówki są przecież super - gratuluję udanej zimowej wyprawy - a inne albumiki jeszcze będą?  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

19

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Udała Ci się teksanski pogoda na Śnieżce ! smile.  Tegoroczna zima, jak widać, wszędzie urokliwa smile.
W drugim albumiku ciekawe te skałki. Latem, w pełnej odsłonie, prezentować się będą na pewno lepiej.
Dziękuję za lusterko sarenko-muflona big_smile ! Jednak udało się coś żywego upolować. big_smile wink.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

20

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Sudety, a szczególnie Karkonosze, to piękne i wysokie jak na Polskę góry. Szkoda, że mam do nich tak daleko. Mocno zaniedbuję te tereny.
Mam takie pytanie techniczne. Na ostatnich zdjęciach widać dużą winietę - robiłeś ją specjalnie, czy cos innego jest przyczyną? Na zdjęciach ze Śnieżki jej nei ma. A w poprzednich 2 albumach znowu jest.

21

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

Specialnie smile Gdy jest bardzo pochmurno wtedy lubie tego typu zdjęcia smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

22

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

jolanta napisał/a:

teksanski  smile dwie fotorelacje i dwa oblicza zimy  big_smile - wiele osób odpuszcza tę porę roku i zapada w zimowy letarg  wink  a zimowe wędrówki są przecież super - gratuluję udanej zimowej wyprawy - a inne albumiki jeszcze będą?  hmm

Więcej nie będzie big_smile Sorki że teraz dopiero piszę ale jakoś mi umknęło smile
Następne albumy będą latem gdy pojadę tam znowu ! wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

23

Odp: Karpacz 13.02.2012-18.02.2012

To będziemy czekać wink big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile