1

Temat: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Witam!
Długie weekendy nie zdarzają się często, a jak jeszcze jest dobra pogoda to aż nogi proszą się, żeby ruszyć w góry. Obiecywałem sobie, że w tym roku wrócę w Niżne Tatry i tak też się stało. A ponieważ nie byłem wcześniej na Salatinie, więc mój wybór padł właśnie na ten szczyt:
https://picasaweb.google.com/1055423125 … latin1630M

Po zejściu z Salatina opuścił nas Marcin-Lowell79, który wrócił do Bielska. My zaś.... zrobiliśmy kolejną trasę w Niżnych Tatrach o której napiszę już wkrótce  wink

Ostatnio edytowany przez piotr (2012-05-08 06:04:15)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

2

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Góra i trasa ciekawa smile, a do trudu wędrówki przyczyniły się zapewne te wysokie temperatury. Nie jest łatwo wspinać się w takim upale. Czekam Piotrze na dalszy ciąg smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Osobiście Salatin nie jest może, aż tak straszny, ale upał robi swoje. monotonne podejście w przy 30C potrafi zmęczyć. Salatin tak w zasadzie niczym się nie wyróżnia oprócz niesamowitych widoków.

4

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Nie dane mi było być na Salatinie. Mam to w planach w nieokreślonej przyszłości. Z opisu wynika, że nie jest to ot taka sobie łatwizna... tym bardziej kusi smile

5

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

lowell79 napisał/a:

Osobiście Salatin nie jest może, aż tak straszny

Każdy ma subiektywne odczucia. Dla mnie ostatnie 300 m różnicy wzniesień były jednym z najbardziej wyczerpujących podejść w Niżnych Tatrach. Oczywiście upał jeszcze dodatkowo potęgował zmęczenie.

Sprocket73 - polecam. Nie pożałujesz, zwłaszcza jeśli potrzebujesz ciszy i niezmąconego kontaktu z dziką przyrodą.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

6

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

piotr napisał/a:
lowell79 napisał/a:

Osobiście Salatin nie jest może, aż tak straszny

Każdy ma subiektywne odczucia. Dla mnie ostatnie 300 m różnicy wzniesień były jednym z najbardziej wyczerpujących podejść w Niżnych Tatrach. Oczywiście upał jeszcze dodatkowo potęgował zmęczenie.

.

Oczywiście Piotrze, już nawet o tym gdzieś pisałem w swoich relacjach. Każdy ma swoje Kilimandżaro. Ale zgodzisz się ze mna, ze nie trzeba było iść na czworakach - a tak było ujęte w przewodniku.

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

lowell79 napisał/a:
piotr napisał/a:
lowell79 napisał/a:

Osobiście Salatin nie jest może, aż tak straszny

Każdy ma subiektywne odczucia. Dla mnie ostatnie 300 m różnicy wzniesień były jednym z najbardziej wyczerpujących podejść w Niżnych Tatrach. Oczywiście upał jeszcze dodatkowo potęgował zmęczenie.

.

Oczywiście Piotrze, już nawet o tym gdzieś pisałem w swoich relacjach. Każdy ma swoje Kilimandżaro. Ale zgodzisz się ze mna, ze nie trzeba było iść na czworakach - a tak było ujęte w przewodniku.


hihihihi gdyby upał był większy to kto wie wink

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

8

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Przewodnik to już inna para kaloszy, że się tak wyrażę. Czas przejścia całej pętelki (Ludrova-Huciaky-Salatin-Mały Salatin-Ludrova) podawał coś koło 6 h, co delikatnie mówiąc jest mało realne wink poza tym nie ma w nim (może dlatego, że jest już deczko stary?) ani słowa o naszej Utulnej.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

9

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Gratuluję zdobycia tak zacnego widokowo szczytu i poradzenia sobie z perypetiami o jakich Marcus powiedziałby.....zwiedzaliśmy  wink  big_smile  najbardziej zazdroszczę chyba jednak noclegu....  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

10

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

jolanta napisał/a:

najbardziej zazdroszczę chyba jednak noclegu....  lol

Hotel to nie był, ale dało się przeżyć  tongue

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

11

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

piotr napisał/a:
jolanta napisał/a:

najbardziej zazdroszczę chyba jednak noclegu....  lol

Hotel to nie był, ale dało się przeżyć  tongue


Hahahahaha...wiesz, że ja lubię takie klimaty...  cool

Niemniej pomarudzę sobie....  wink

- dalej nie wiem jak to było z tym zwiedzaniem,
- coście sobie dobrego upichcili w tej Útulňej,
- jak ze spankiem było znaczy ciepło? zimno? niedźwiedź Was nie straszył?

I w ogóle jak mnie tam nie było to ja chcę wiedzieć wszystko ze szczegółami... a nie trzy suche fakty na odczepnego  mad  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

12

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Jolu napiszę relację na zakończenie, taką ogólną. Ale zdradzę rąbka tajemnicy:
1) jeżeli chodzi o spanie to dla mnie było ciepło. Mimo 1200 m n.p.m. temperatura nie spadła poniżej 10 stopni (pomiar z zegarka Casio G-Shock wskazywał na jakieś 12 z tzw. hakiem), więc czego chcieć więcej na tej wysokości? To nie Afryka przecież, ani plaża w Chorwacji wink
2) Niedźwiedź (Puk, puk, som medveď!) nie raczył nas odwiedzić. I chyba dobrze wink
3) W tej Utulnej zrobiłem sobie makron. Resztą poprzestała wieczorem na suchym prowiancie.
Jeżeli chodzi o zwiedzanie to musisz uściślić pytanie...

Ostatnio edytowany przez piotr (2012-05-09 22:12:44)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Oj narzekać na nasz hotel nie możemy wink powiem nawet, że kamień spadł mi z serca, gdy do niego dotarliśmy po niemałych przygodach.
Co do noclegu: Piotr się zabezpieczył i zabrał z soba zimowy śpiwór (co chyba było dobrym rozwiązaniem) dzięki czemu noc miał spokojna i ciepłą. Ja zabrałam spiwór bardziej "letni" i przyznam szczerze, że mimo tych 12 stopni nad ranek było mi troszkę zimno.
Niedźwiadek nie chciał nas odwiedzić. Może sie burzy przestraszył? wink
Postaram się wieczorkiem wrzucić troszkę moich zdjęć

Ostatnio edytowany przez CzarownicaZpogodnej (2012-05-10 07:03:04)

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

14

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Piotrze, wspominałeś coś o zaniedbanym oznakowaniu szlaku  hmm  więc myślałam, ze były w tym temacie jakieś dodatkowe atrakcje czyli jak to mówi Marcus - zwiedzanie  wink  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

15

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

jolanta napisał/a:

Piotrze, wspominałeś coś o zaniedbanym oznakowaniu szlaku  hmm  więc myślałam, ze były w tym temacie jakieś dodatkowe atrakcje czyli jak to mówi Marcus - zwiedzanie  wink  lol

No cóż zgubiliśmy się sromotnie za Małym Salatinem, chodziliśmy wszyscy w różnych kierunkach, w końcu zaczęło nam zaglądać w oczy widmo tzw. awaryjnego kibla na grani, aliści zaczęliśmy iść za mapą po prostu centralnie po grani i nagle ni stąd ni z zowąd pojawił się... nasz przeklęty zielony szlak. Ot i cała historia.

Ostatnio edytowany przez piotr (2012-05-10 20:31:59)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

16

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

To teraz już rozumiem, zabłądzenia najlepiej wspomina się po fakcie  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

17

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

co jak co, ale wypady z przygodami wspomina się po latach najmilej smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

18

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

CzarownicaZpogodnej napisał/a:

Postaram się wieczorkiem wrzucić troszkę moich zdjęć

No i co będzie z tymi zdjęciami?  roll

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Będą będą wink

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

20

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

CzarownicaZpogodnej napisał/a:

Będą będą wink

...ale się ociągasz okrutnie ....  wink  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

21

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Czarownice bywają okrutne  tongue

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Baaaardzo okrutne big_smile dziś wieczorem wrzuce wink

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Dla (nie)cierpliwych wink Salatin widziany oczami czarownicy... miłego oglądania

   

 

 

   

 

 

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

24

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

No nareszcie! Uff! A jakie ładne zdjęcia! Powiedziałbym nawet swe... ale od pewnego czasu nie wypada wink To teraz proszę jeszcze o jakiś drapieżny komentarz  tongue

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Odp: Niełatwa góra Salatin (1630 m)

Piotrze dlaczego nie wypada napisac sweeeeetaśne?? a ja tak na to liczyłam big_smile

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....