Temat: Popularność Beskidu Małego

easyrider:

Coś się to forum nie może rozkręcić. Rzeczywiście konkurencja jest duża. A wiadomo że w internecie pierwszy bierze wszystko. Może by wymyślić jakąś formułę która by odróżniała to forum od innych? Jakiś oryginalny pomysł.
Ostatnio czytałem taki wątek w którym uczestnicy narzekali że jest trudno znależć krótkie filmy z górskich szlaków. Pozdrawiam

prondek:

Jak dla mnie podstawowy problem forum o Beskidzie Małym polega na małej popularności samego rejonu, a raczej samej nazwy.

Szukając Beskidu Małego trafiłam tutaj bardzo łatwo. Jednak Beskid Śląski, czy Żywiecki są popularniejsze. Większość map tych Beskidów obejmuje również przynajmniej część Beskidu Małego.

Wydaje mi się zatem, że trzebaby popularyzować sam Beskid Mały. Czy można to zrobić w obrębie forum? I jak?

lowell79:

Rzeczywiście z popularnością samą w sobie nie jest najlepiej. Statystycznie wygląda to mniej więc tak, że naszą stronę odwiedza około 50 osób dziennie. Do tego dodać należy, że na forum trafia 1/5. Ze swojej strony mogę dodać, że technicznie serwis nie przypomina serwisu społecznościowego, oprócz forum i galerii nie ma innych narzędzi budujących tą społeczność. To też, jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne, aby przyciągnąć internatów na dłużej. Bo wiadomo, że sercem takiego serwisu są ludzie.

Zgodzę się z Prondkiem, że region ten nie jest popularny, znajoma widząc tą stronę po raz pierwszy napisała: "że wybrałem takie małe cudeńko, o którym nikt nic nie słyszał i nic nie wie". Dodam, ze nie pochodzi z naszych rejonów. Strona w Google, pod hasłem: Beskid Mały jest widoczna na pierwszych miejscach, myślę, że kluczem będzie zdobycie hasła Beskidy (tak aby strona wyświetlała się w pierwszej dziesiątce zapytań), co raczej nie będzie proste.

Oczywiście każda inicjatywa jest jak najbardziej mile widziana, filmy z wypraw również są dobrym pomysłem, trochę od technicznej strony (używamy darmowego serwera) mogą być z tym problemy jednak jest to do załatwienie. Tylko chciałem tutaj zauważyć, ile jest osób, które dodały zdjęcia w naszej galerii (wiem, z technicznego punktu brakuje koordynacji między forum i galerią). Z filmikami może być podobnie. Ale uważam, ze warto spróbować. Oczywiście zapraszam do współpracy w tym zakresie, bo tak na prawdę to jest Wasz serwis.


2

Odp: Popularność Beskidu Małego

Jakem się tu po raz pierwszy zaplatała smile to decyzję o rejestracji na forum podjęłam po szybkim przeczytaniu kilku zaledwie postów, które były bardzo rzeczowe i wartościowe pod względem podawanych informacji. Solidna dawka wiedzy o sprawach ważnych i bezpośrednio zwiazanych z naszym MAŁYM. Po tych kilkunastu dniach jeszcze takie spostrzeżenia:
- fajnie, że forumowicze żywo reagują na swoje komenty,
- oprócz merytorycznej wymiany wypowiedzi jest miejsce na żarty, a to bardzo lubię big_smile to wiąże i buduje społeczność,
- pojawiają się artykuły, które zachęcają do lepszego poznawania naszego MAŁEGO, inspirują do ciekawych wycieczek, sama obiecuję się solidnie przyłożyć do wzbogacenia,
- się uczę rzeczy, których do tej pory nie poznałam bo mi do niczego nie były potrzebne wink
- miło, że forum dotyczy tego co mam na wyciągnięcie ręki,
- jeżeli uda sie spotkać w realu to będzie to tylko miłe ukoronowanie smile

acha...no i jeszcze harcerze, co niosą pomoc dniem i nocą, a zwłaszcza po nocy tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Odp: Popularność Beskidu Małego

Dawno mnie tu nie było co nie znaczy ze na forum nie zaglądałem. Muszę przyznać ze czasem ze zdziwieniem , czasem włos na głowie mi dęba stawał. Co sie dzieje z forum które tak przyciągało nie tylko mnie ale naprawde duża ilość ludzi?? Ja mam kilka własnych hipotez które jednych mogą zadziwic , innych obrazić lub jeszcze innych rozbawic.
1) Forum górskie w dużym stopniu stało sie forum botanicznym.
2) Coraz mniej merytorycznych tematów związanych typowo z górami (nie tylko o Beskid Mały chodzi).
3) W mej ocenie Piotr nie spełnił sie w roli moderatora czy admina(sam nie wiem jak to nazwać) co spowodowało ze Nena i Jola we dwie (Lowel z osobistych powodów o których mowil nie moze ciagle byc obecny) nie moga udzwignąc takiego ciężaru co mnie wcale nie dziwi bo jest nad czym pracowac.
4) Brak jakiej kolwiek inicjatywy (nie licze Jarda) na zorganizowanie zlotu, wspólnego wypadu forumowiczów w gory co zawsze zbliżało na ogól obcych sobie ludzi.
Znalazło by sie jeszcze cos ale nie o to chodzi by krytykować kogo kolwiek lecz chodzi o to by forum nad którego rozwojem od początku pracował Lowel a potem jeszcze kilka osób sie rozwiajło a nie zgrozo cofało.

Ostatnio edytowany przez ufok83 (2012-07-30 11:42:14)

4

Odp: Popularność Beskidu Małego

Mam propozycję by poruszyć temat "rozwoju' forum osobiscie. Okazją ku temu może być w najbliższą niedziele odpust na Trzonce.Proponuję aby kto chce i może pojawił sie np. o 14 pod schroniskiem Limba.

5

Odp: Popularność Beskidu Małego

Nie można się zgodzić z negatywną oceną forum przez ufok83, chociaż ma do tego pełne prawo. Ufok83 nie był na forum od Sylwestra i nagle się obudził. Forum żyje i przekształca się, ma swoje wewnętrzne problemy, jak w życiu. Forum nasze nie służy tylko ludziom gór, i tym co po górach wiecznie wędrują, również tym z dolin. Ufok83 nie wierzy w przyjaźnie wirtulane. Dla tych co spotykają się często w realu nie jest konieczne forum internetowe - tu spotykają się ludzie ze wszystkich zakątków kraju. Z pewnych względów nie chodzę po górach i górkach, choć jestem na co dzień związany z Beskidem Małym. Beskid Mały to również ptaszki i kwiatki, grzyby i paprotniki, i zwykli ludzie, ze swoimi zwyczajnymi problemami. Nasze Forum jest nasze gdy tego chcemy, Ci co uczestniczą w nim każdego dnia i Ci co zaglądają tu sporadycznie. Dla każdego jest tu miejsce na zwykłe pogaduszki o górkach i dolinach Beskidu, o zwyczajach i obyczajach ludzi tu mieszkających, o ich historii, o szczególnych miejscach tego regionu.

6

Odp: Popularność Beskidu Małego

To ze ufok nie pisał nie znaczy ze nie był. Jeśli chodzi o spotkania w realu to miałem na myśli fakt poznawania nowych ludzi a nie juz poznanych ( z nimi na góry moge sie telefonicznie umówić). Przyjazn wirtualna jak to nazwałeś jest dla mnie conajmniej śmieszna bo nić nie zastąpi normalnej (gęba w gębe) wymiany zdań.  Jeśli chodzi o te roślinki , grzybki itd to miałem na myśli fakt ze forum to o ile mi wiadomo było na początku związane z Beskidem Małym jako pasmem górskim. Nie mam nic przeciwko tematom o faunie i florze BMu ale nie może być tak ze to większość tematów obecnie tu poruszanych.

7

Odp: Popularność Beskidu Małego

A moim zdaniem nie jest tak źle.
Jestem tu krótko, ale zdążyłem zauważyć, że to forum wyróżnia się wśród innych górskich kilkoma pozytwnymi rzeczami:
1) mnogością tematów górskich obejmujących zarówno topografię, szlaki, zabytki, jak i florę, faunę, etnografię
2) czynami społecznymi - odbudowy i remonty kapliczek, szałasów, krzyży
3) poważnymi dyskusjami, brakiem forumowego chamstwa, trollowania i przeklinania
4) a przede wszystkim jest tu kilkoro ludzi, którzy dzielą się z innymi swomi pasjami nie na zasadzie przechwałek (jak to mozna zauważyć gdzie indziej), tylko z czystej potrzeby wspólnego pogłębiania wiedzy.

Jeżeli ktoś obcy trafi tutaj w poszukiwaniu natchnienia na trasę wycieczki po Beskidzie Małym, to w dziale "relacje", czy "ciekawe miejsca" ma wszystko podane w najmniejszych szczegółach, razem z mapkami i zdjęciami.
Atmosfera tego forum jest kulturalna, pełna serdeczności i pozytywnego nastawiena, a użytkownicy są kompetentni i skłonni do pomocy innym. Nie zauważyem tutaj tzw. "kółka wzajemnej adoracji".

Nawiązując jeszcze do pierwszych wpisów w tym temacie, myślę, że ciężko będzie, aby to forum było na pierwszym miejscu wśród forów górskich. Beskid Mały jest mały. Dla przeciętnego Polaka góry = Tatry, a Beskidy = Babia. Biorąc to pod uwagę myślę, że naprawdę nie jest źle. Może ostatnio kreatywność nieco opadła, ale to zjawisko dotknęło wszystkie fora. Inne w znacznie większym stopniu niż tutaj. Więc nie ma co marudzić.

Ufok, jeżeli:

Nie mam nic przeciwko tematom o faunie i florze BMu ale nie może być tak ze to większość tematów obecnie tu poruszanych.

to czemu nie rozpoczniesz dyskusji w jaimś temacie, który Ciebie interesuje ?

8

Odp: Popularność Beskidu Małego

A czy ja napisałem ze brak tu kultury?? Obserwuje wiele forów , czytam wiele tematów o owszem pod wzgledem kultury osobistej wiele innych podobnych stron moze sie schować. Ale np. dlaczego Piotr nie napisał ani słowa o wspaniałej imrezie jaką sa dni morza w Miedzybrodziu Bialskim? W samym sercu BMu taka impreza to naprawdę wydarzenie godne uwagi które moim zdaniem powinno bylo sie tu znaleść. Jeśli chodzi o pytanie które zadałeś to tematy które mnie interesowały sledziłem aczkolwiek w ostatnim czasie bylo ich coraz mniej.

9

Odp: Popularność Beskidu Małego

Jak przystało na Ojca Dyrektora, przydałaby się w tym miejscu jakaś krótką przypowieść.

Będzie ona o prostym chłopie, który pomimo codziennych obowiązków prostego chłopa, postanowił w wolnym czasie zrobić drewniane zabawki dla dzieci. Swoim równie prostym jak on sam dłutkiem, zaczął pełen zapału pracować wieczorami. Często , był tak pochłonięty pracą, że nie zauważał nawet, że zaczynało już świtać. Swoje zabawki porozdawał wśród znajomych. Niektórym dzieciom się podobały inne wolały zabawki sklepowe. Były też dzieci, którym zabawki tak przypadły do gustu, że godzinami bawiły się zabawkami naszego prostego chłopa.

Nie minęło zbyt wiele czasu, zabawki naszego bohatera zyskały coraz większą popularność. Coraz więcej osób chciało się nimi bawić. Prosty chłop był bardzo szczęśliwy, że może coś wnieść w życie innych ludzi. Z czasem  zabawki zaczęły się psuć, rowerkowi złamała się kierownica, drewniany konik stracił swoje bieguny.

Prosty człowiek zaczął naprawiać zepsute zabawki. Jednak ludzie zaczęli mówić, że zabawki są tandetne, psują się, są bardzo kanciate i ogólnie, że są drewniane więc takimi już nikt się nie bawi. Niektórzy z nich nie lubili od początku zabawek naszego prostego człowieka, inni po długim czasie zabawy nimi - doszli do wniosku, że czegoś im brakuje , że nie odpowiadają im, że coś się w nich nagle popsuło.

Teraz mało kto bawi się drewnianymi zabawkami, jednak prosty chłop dalej je wykonuje w wolnych chwilach. Z nadzieją, że komuś sprawią przyjemność...

10

Odp: Popularność Beskidu Małego

Dobre smile smile smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

11

Odp: Popularność Beskidu Małego

Wiec wychodzi na to ze tylko ja widze problem wiec ok nie bede zatem bydla robil.

12

Odp: Popularność Beskidu Małego

Forum tworzą ludzie. Nawet najlepsze 4 osoby wybrane z całego grona do prowadzenia forum nie są w stanie ożywić forum bez udziału innych osób.  Jedni piszą o "kwiatkach", bo tym się interesują. Skoro inne tematy nie są poruszane to najwidoczniej brakuje osób chętnych, które chciałyby o tym pisać i ewentualnie potrafiłyby to robić. Nie każdy się na innych rzeczach zna. Myślę, że każda propozycja reanimacji forum będzie brana pod uwagę. Przynajmniej przez osoby , którym na tym zależy.

Odp: Popularność Beskidu Małego

sprocket napisał: "to forum wyróżnia się wśród innych górskich kilkoma pozytwnymi rzeczami:
1) mnogością tematów górskich obejmujących zarówno topografię, szlaki, zabytki, jak i florę, faunę, etnografię
2) czynami społecznymi - odbudowy i remonty kapliczek, szałasów, krzyży
3) poważnymi dyskusjami, brakiem forumowego chamstwa, trollowania i przeklinania
4) a przede wszystkim jest tu kilkoro ludzi, którzy dzielą się z innymi swomi pasjami nie na zasadzie przechwałek (jak to mozna zauważyć gdzie indziej), tylko z czystej potrzeby wspólnego pogłębiania wiedzy.
Jeżeli ktoś obcy trafi tutaj w poszukiwaniu natchnienia na trasę wycieczki po Beskidzie Małym, to w dziale "relacje", czy "ciekawe miejsca" ma wszystko podane w najmniejszych szczegółach, razem z mapkami i zdjęciami.
Atmosfera tego forum jest kulturalna, pełna serdeczności i pozytywnego nastawiena, a użytkownicy są kompetentni i skłonni do pomocy innym. "  smile
Zgadzam się z tym co pisze sprocket. Ja też bardzo chwalę sobie na forum : bardzo wysoką kulturę osobistą, mnogość tematów i akcje (czyny społeczne) forumowe - tego na innych forach nie ma! i to jest wartość sama w sobie!!! smile a to że nie wszystko jest doskonałe , wszak jesteśmy tylko zwykłymi ludźmi! Ja z forum jestem dumny. Beskid Piękny( Mały, ale proponuję aby zmienić nazwę na Piękny!) górą!  Piękne forum w Beskidzie Pięknym!!! smile  smile  smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-07-31 14:14:26)

14

Odp: Popularność Beskidu Małego

Ja - podobnie jak sprocket73 - też uważam ,że nie jest tak źle. Wydaje mi się ,że to forum przechodzi obecnie próbę czasu.
"Starzy" użytkownicy w większości się znają i to dobrze, mają wiele okazji do dyskusji w górach więc forum nie jest ich głównym komunikatorem, łącznikiem.
Poza tym samo forum ma trochę ograniczone możliwości przyciągania nowych użytkowniów przez to, że to forum, na którym pisze się głównie o jednym paśmie, Beskidu Małego. Oczywiście są działy dot Tatr i innych Beskidów, ale mało się w nich dzieje.
Taki urok forum BMu, że jest kameralne smile Ale ma za to wiernych użytkowników, którzy udzielają się regularnie.

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

15

Odp: Popularność Beskidu Małego

Trochę Was już znam Moi Drodzy Forumowicze. Jednych więcej osobiście innych niestety tylko wirtualnie, ale myślę że to jest do odrobienia... Fakt Forum utknęło niestety w jakimś tam miejscu i Nasz Admin podjął słuszną decyzję ożywienia poprzez wprowadzenie pewnych zmian w postaci wprowadzenia "nowych" moderatorów. Zresztą sam niektórych zaproponowałem i poparłem...i dalej na moje poparcie mogą liczyć big_smile Jednak jak nasz kolega Ufok napisał zrobiły się na forum grupy zainteresowanie których zamyka się się tylko do jednego tematu i faktycznie nic się nie dzieje jeżeli chodzi o całość forum. Zresztą to samo zauważył kiedyś nasz kolega Darkheush i mniej więcej też z tego powodu zrezygnował z administrowania na tym forum."Nowi" moderatorzy do roboty big_smile  A My pomożemy big_smile

16

Odp: Popularność Beskidu Małego

Ja troche z innej beczki a może nie z innej... ale korzystam, że kolega ufok83 sie pokazał.
ufok83 czy mógłbyś opisać trochę wyrypę tę 100 kilometrową, interesuje mnie kiedy pojawia się zmeczenie czy inne dolegliwości, dlaczego ludzie rezygnowali, czy dochodzi do jakichś ubocznych efektów zmeczenia typu kłótnie. Ogólnie jak się znosi taki marsz. Pytam bo trochę uprawiam ten sport ale nie wypuściłem się jeszcze w jednym kawałku więcej niż 60.

Dzięki z góry (z gór  big_smile )

17

Odp: Popularność Beskidu Małego

Przepraszam koledzy, ale widzę, że jestem problemem dla kol. Ufoka83. Po pierwsze jestem dla niego złym moderatorem. No cóż jego zdanie. Ma prawo do swojej oceny. Dowiedziałem się też, że:

Piotr nie napisał ani słowa o wspaniałej imrezie jaką sa dni morza w Miedzybrodziu Bialskim

Może impreza wspaniała, ale dlaczego mam pisać o dniach morza, skoro forum jest poświęcone górom, w szczególności Beskidowi Małemu? Poza tym nie brałem w nich udziału, więc właściwie o czym miałbym pisać? Może w takim razie kol. Ufok83 pokusi się o uzupełnienie tego braku? W końcu każdy może tutaj inicjować tematy, nie tylko administrator i moderatorzy.
Jeżeli chodzi o moje moderowanie to proponuję, żeby inni zabrali głos i ocenili czy się sprawdzam, czy nie. Jeśli nie to złożę swoją funkcję i pozostanę zwykłym userem, jak było dotychczas. Przy okazji gorąco popieram prośbę kol. Klimka. Napiszcie coś o wyrypie!

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

18

Odp: Popularność Beskidu Małego

Jak na razie moim zdaniem Piotr jako mode sprawdza się.

Góroczub.

19

Odp: Popularność Beskidu Małego

piotr napisał/a:

Przepraszam koledzy, ale widzę, że jestem problemem dla kol. Ufoka83. Po pierwsze jestem dla niego złym moderatorem. No cóż jego zdanie. Ma prawo do swojej oceny. Dowiedziałem się też, że:

Piotr nie napisał ani słowa o wspaniałej imrezie jaką sa dni morza w Miedzybrodziu Bialskim

Może impreza wspaniała, ale dlaczego mam pisać o dniach morza, skoro forum jest poświęcone górom, w szczególności Beskidowi Małemu? Poza tym nie brałem w nich udziału, więc właściwie o czym miałbym pisać? Może w takim razie kol. Ufok83 pokusi się o uzupełnienie tego braku? W końcu każdy może tutaj inicjować tematy, nie tylko administrator i moderatorzy.
Jeżeli chodzi o moje moderowanie to proponuję, żeby inni zabrali głos i ocenili czy się sprawdzam, czy nie. Jeśli nie to złożę swoją funkcję i pozostanę zwykłym userem, jak było dotychczas. Przy okazji gorąco popieram prośbę kol. Klimka. Napiszcie coś o wyrypie!

Piotr czekałem na twojego posta ty się nie masz z czego tłumaczyć.

Z tego co czytam forum to jakoś chętny Ufok nie był zostać moderatorem.Po drugie skoro był na wyrypie czemu nie ma jego relacji.Po trzecie odezwał się bo doszedł do siebie w końcu po Bystrej.

P.S Proponuję oddać pałeczkę moda Ufokowi niech się wykaże.

Ostatnio edytowany przez kris-75 (2012-08-03 00:35:01)

20

Odp: Popularność Beskidu Małego

Kris ja moderatorem byc nie moge bo z zasady nie biore sie za cos na czym sie nie znam (komputer to dla mnie czarna magia). Jesli chodzi o dni morza to sa związane i to bardzo z BM bo wydarzenie to jest w samym centrum tego pasma. Pozatym moj "zastój" na tym forum nie ma nic wspólnego z Bystra. Relacja z wyrypy w moim wykonaniu nie była potrzebna ponieważ został na forum umieszczony link do relacji Tomka z którym było mi dane wyrypę przejść.

Ostatnio edytowany przez ufok83 (2012-08-03 07:00:45)

21

Odp: Popularność Beskidu Małego

Ja tylko z pewną nieśmiałością...  tongue  chciałam zauważyć, że ta "praca - efekty" jakie widać na stronie to jest tylko cześć roboty jaka na forum jest do zrobienia i dlatego nie byłabym taka prędka do oceniania czyichkolwiek poczynań  hmm   wink


Zrobił się szpetny off-top - bo jak to się ma do popularności Beskidu Małego  mad

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

22

Odp: Popularność Beskidu Małego

jolanta napisał/a:

  chciałam zauważyć, że ta "praca - efekty" jakie widać na stronie to jest tylko cześć roboty jaka na forum jest do zrobienia i dlatego nie byłabym taka prędka do oceniania czyichkolwiek poczynań

Zgadzam się całkowicie z Tobą Jolu. Nie wszystko co jest już zrobione i jest do zrobienia zaraz widać na stronie.
Piotr mam nadzieję że nie poddasz się big_smile po jednej tylko krytycznej ocenie swojej działalności jako moderator tego forum. To tylko jedna krytyczna opinia kolegi Ufoka big_smile z którym akurat w tym miejscu się nie zgadzam big_smile Ale nie zgadzam się również z opinią kolegi  Krisa 75, którego udzielanie się na forum polega ostatnio wyłącznie na atakowaniu Ufoka i wracaniu do jego zdarzenia w Tatrach. Kolego  czym Ty się wykazałeś dla forum bądź na stronach czy też w terenie? Bo akurat kolega Ufok ma czym się pochwalić big_smile

Odp: Popularność Beskidu Małego

Jola i Jardo zgadzam się z Wami ! smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-08-03 10:47:59)

24

Odp: Popularność Beskidu Małego

jardo napisał/a:

Piotr mam nadzieję że nie poddasz się big_smile po jednej tylko krytycznej ocenie swojej działalności jako moderator tego forum. To tylko jedna krytyczna opinia kolegi Ufoka big_smile z którym akurat w tym miejscu się nie zgadzam big_smile Ale nie zgadzam się również z opinią kolegi  Krisa 75, którego udzielanie się na forum polega ostatnio wyłącznie na atakowaniu Ufoka i wracaniu do jego zdarzenia w Tatrach. Kolego  czym Ty się wykazałeś dla forum bądź na stronach czy też w terenie? Bo akurat kolega Ufok ma czym się pochwalić big_smile


No jasne bo ja nie mam co robić tylko Ufoka atakować,a jemu wolno Piotrka. Masz rację nic nie zrobiłem bo się wolałem opiekować ciężko chorą mamą która zmarła w dniu kiedy mieliście zlot zimowy na potrójnej na którym zresztą miałem być.

25

Odp: Popularność Beskidu Małego

Wychodzi na to ze tylko ja widze problem ktorego po tym co czytam zdaje sie nie byc. A więc życzę powodzenia.