Temat: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

cytując Bacę

fajnie To teraz trzeba jakąś broszurkę wydać co by upamiętnić to wydarzenie z Forum BM

Chciałbym podjąć się wyzwania przygotowania projektu i wydruku 1 tyś. ulotek A5 do A5 . Pokryję wszystkie koszty itp. Jednak sam nie zrobię wszystkiego.

Mam już pewną wizję, ale potrzebuję pomocy, chodzi o materiały, fajnie, jakby użytkownicy przygotowali (może każdym cudem niech zajmie się ktoś inny?) do 10 zdań o każdym obiekcie + do tego jakieś ciekawe zdjęcia w miarę dobrej jakości.

Co sądzicie o takich ulotkach? Co na to Marcin?

2

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Ja już chętna do pomocy smile

Odezwę się na GG wink

A jakie widzicie przeznaczenie ulotek? Gdzie je rozprowadzić? Po schroniskach? Chatkach? W PTTK?  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

heja szymskim  smile to i ja się łapie. Pisz co chcesz a spróbuję się dostosować

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

4

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Hejka ja również mogę pomóc  smile  Moge przygotować jakiś projekt ulotki w Corelu lub zająć się jednym z cudów świata (BM)  big_smile

PS. jaki miałby być cel tych ulotek? Rozpowszechnianie Beskidu Małego, coś ala mini przewodnik? cool Myślę, że umieszczenie broszurek w schroniskach, chatkach itp to fajny pomysł  smile

Ostatnio edytowany przez Macieks (2012-05-11 22:09:32)

5

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

dzięki!
Najlepiej, żeby każdy w tym temacie napisał swój opis konkretnego cudu, później ewentualnie ktoś wprowadzi swoje uwagi.

6

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Coś przygotuję na temat Groty Komonieckiego (bo ta moja propozycja się załapała do finałowej siódemki) na wtorek/środę. Wyślę Ci to na maila szymski. A teraz idę się pakować na wypad tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

7

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Super pomysł Mateuszu! A to wszystko sie zmieści na A5?

8

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

myślę, że tak, ale na 100% powiem jak będą wszystkie materiały, najwyżej zrobi się A4 do A5

9

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

szymskim napisał/a:

Mam już pewną wizję, ale potrzebuję pomocy, chodzi o materiały, fajnie, jakby użytkownicy przygotowali (może każdym cudem niech zajmie się ktoś inny?) do 10 zdań o każdym obiekcie + do tego jakieś ciekawe zdjęcia w miarę dobrej jakości.

Ruszamy z projektem ulotki do przodu smile. Po dzisiejszej rozmowie z szymskim ustaliliśmy, że zrobimy listę chętnych do przygotowania krótkiego opisu jednego z 7 cudów Beskidu Małego. Poniżej podaję listę 7 cudów. Prosimy chętnych (jedna osoba do jednego cudu) o wpisanie się przy jednym z nich. Następnie po sporządzeniu opisu, należy przesłać go mailem szymskiemu. Do opisu należy dodać ciekawe zdjęcie opisywanego obiektu. Może być własne lub zaczerpnięte z naszego Forum smile.

Lista 7 cudów BM-u: do opisu

1. Grota Komonieckiego  -
2. Kamieniołom w Kozach -
3. Kamienne szałasy w Beskidzie Małym -
4. Podejźrzon marunowy -
5. Jezioro Międzybrodzkie -
6. Skały Zamczysko (Łysina - Ścieszków Groń) -
7. Leskowiec - szczególnie panorama na południe (Babia Góra, Polica, Tatry) -

Ponieważ wcześniej pojawiły się już tu chętne osoby do pomocy prosimy teraz tylko o wybranie jednego z cudów i dopisanie się smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

10

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

1. Grota Komonieckiego  -
2. Kamieniołom w Kozach -
3. Kamienne szałasy w Beskidzie Małym -
4. Podejźrzon marunowy - Dariusz Tlałka
5. Jezioro Międzybrodzkie -
6. Skały Zamczysko (Łysina - Ścieszków Groń) -
7. Leskowiec - szczególnie panorama na południe (Babia Góra, Polica, Tatry) -

11

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

szymskim napisał/a:

1. Grota Komonieckiego  -
2. Kamieniołom w Kozach - jolanta
3. Kamienne szałasy w Beskidzie Małym -  Harnaś mobilizuj się
4. Podejźrzon marunowy - Dariusz Tlałka
5. Jezioro Międzybrodzkie -
6. Skały Zamczysko (Łysina - Ścieszków Groń) -
7. Leskowiec - szczególnie panorama na południe (Babia Góra, Polica, Tatry) -

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

12

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

jolanta napisał/a:

1. Grota Komonieckiego  - darkheush ?
2. Kamieniołom w Kozach - jolanta
3. Kamienne szałasy w Beskidzie Małym -  Harnaś mobilizuj się
4. Podejźrzon marunowy - Dariusz Tlałka
5. Jezioro Międzybrodzkie - Macieks
6. Skały Zamczysko (Łysina - Ścieszków Groń) -
7. Leskowiec - szczególnie panorama na południe (Babia Góra, Polica, Tatry) -

Pozostały dwa  smile

13

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

1. Grota Komonieckiego  - nena
2. Kamieniołom w Kozach - jolanta
3. Kamienne szałasy w Beskidzie Małym -  Harnaś mobilizuj się
4. Podejźrzon marunowy - Dariusz Tlałka
5. Jezioro Międzybrodzkie - Macieks
6. Skały Zamczysko (Łysina - Ścieszków Groń) -
7. Leskowiec - szczególnie panorama na południe (Babia Góra, Polica, Tatry) -

jeszcze dwa smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

14

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Koledzy jeśli wam to nie przeszkadza to mam tzw. gotowca jeśli chodzi o Zamczysko (ale całkowicie własnej produkcji, czyli nie wchodzą w grę naruszenie praw autorskich, plagiat czy inne oszustwo wink):
http://www.wierchy.org/Galerie/Beskidy/ … index.html
Oczywiście nieco przerobię ten tekst, ale nie spodziewajcie się jakichś nowych i epokowych odkryć  big_smile Czy pasuje wam taka opcja?
Aha znajdą się też jakieś własne zdjęcia wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

15

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

1. Grota Komonieckiego  - nena
2. Kamieniołom w Kozach - jolanta
3. Kamienne szałasy w Beskidzie Małym -  Harnaś mobilizuj się
4. Podejźrzon marunowy - Dariusz Tlałka
5. Jezioro Międzybrodzkie - Macieks
6. Skały Zamczysko (Łysina - Ścieszków Groń) - Piotr  smile
7. Leskowiec - szczególnie panorama na południe (Babia Góra, Polica, Tatry) -

16

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Szymskim mogę prosić e mail na priv?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

17

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

szymskim@gmail.com

18

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Szanowni koledzy i koleżanki! Wiem od Mateusza, że obecnie jest w posiadaniu materiałów do dwóch cudów Beskidu Małego (w tym jednym jest tekst niżej podpisanego o Zamczysku). Proszę więc o dostarczanie zaległych materiałów i zgłoszenie się kogoś chętnego do opisania Leskowca, szczytu, który chyba dla nikogo na tym forum nie stanowi tajemnicy, a dla wielu z nas jest swoistą wizytówką Beskidu Małego. Nie trzeba pisać wielkiego elaboratu - wystarczy zaledwie 10 zdań. Koledzy Lowell79, Baca, Ferdynans może któryś z was pomoże? Chyba nie zostawimy Mateusza bez materiałów?
Pozdrawiam Piotrek

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

szymskim, melduję że już wysłałem Ci materiał odnośnie szałasów kamiennych  smile

Zdjęcia do treści - nr.: 2( Przykrzyca), 9( Żar) i 16( Hrobacza- szałas i kuchenka) z tematu "szałasy kamienne w Beskidzie Małym" w dziale ETNOGRAFIA na naszym forum  smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-06-05 15:22:07)

20

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Harnaś, Jola, Piotr, Dariusz,     Macieks:) dzięki:) czekamy na kolejnych;)

21

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

No widzę, że ruszyło. No to czekamy na koleżankę Dzikuskę (dzikusko jesteś tam? wink) i jakiegoś speca od Leskowca. Czuwaj!
P.S. Mateusz jak by trzeba było jakiejś korekty językowej itp. to pisz. Adres chyba zachowałeś?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

22

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

piotr napisał/a:

No widzę, że ruszyło. No to czekamy na koleżankę Dzikuskę (dzikusko jesteś tam? wink)

Dzikuska melduje wykonanie zadania tongue

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

23

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Pięknie. Zatem został jeszcze Leskowiec... Znajdzie się ktoś chętny?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

24

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

piotr napisał/a:

Pięknie. Zatem został jeszcze Leskowiec... Znajdzie się ktoś chętny?

Spróbuję dzielnie podołać temu zadaniu  big_smile  Jakby jeszcze ktoś z Was miał zdjęcie przedstawiające Tatry z Leskowca to byłoby super smile Ja niestety jeszcze nie zaznałem tego szczęścia  sad

25

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego analogowo, czyli Baca inspiruje

Macieks na pewno chcesz to pisać, skoro już się wykazałeś? wink
P.S. Mam zdjęcie z Leskowca z Tatrami, jedyny problem-nie problem, że jest to zdjęcie zimowe, sprzed dobrych kilku lat. Jeśli chcecie prześlę do Mateusza.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa