476

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

I tak sobie krok po kroczku - idzie robota do przodu... Nie! - no jak po kroczku - hmm  milowymi krokami idzie do przodu  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

477

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Super robota Panowie ! Brawo ! smile Miło było przeczytać dobre wieści i obejrzeć zdjęcia z miejsca prac smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

478

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Dobra robota panowie smile I rusałka kratkowiec zaglądła co wy tam robicie wink Smakowicie wyglądają te oscypki. Ja też ostatnio jestem nieźle zapracowany big_smile

479

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

https://lh3.googleusercontent.com/-zftZVKgpNlw/T6-WJMfDO8I/AAAAAAAAFx0/Q4rQFJ-vBMU/s304/fotka%2520do%2520obr%25C3%25B3bki-001.jpg?gl=PL

CZERWIEC NA GIBASACH

Prace przy kapliczce na Gibasach, rozpoczęte na dwóch majowych akcjach chcemy kontynuować 23-24 czerwca 2012 r. (sobota-niedziela). Musimy dokończyć to, czego nie udało się zrobić poprzednim razem, czyli 12 maja z powodu nagłego załamania pogody. Miejmy nadzieję, że czerwcowa aura nas nie zawiedzie wink.

Zbiórka przy chacie Stacha godz. 9.00

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych do pomocy na Gibasy w czerwcowy weekend smile smile smile

Nowe informacje ( jeśli się pojawią ) będą dopisywane do tego posta . Prosimy o jego śledzenie.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

480

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Klimek napisał/a:

smile (...) Jak trochę przejaśniało to poszliśmy jeszcze na Czarne Działy, udało nam sie odnaleźć po kolei wszystkie obiekty z planu bacy najbardziej mnie ucieszyły Czarne Działy IV, tam jeszcze trochę śniegu było  smile

Tu nasze zdjęcia

Hahaha...  wink
Dopiero dzisiaj obejrzałam Wasze fotki z wizyty w jaskiniach Czarne Działy  big_smile

Wycioraliście się pierwszorzędnie czyli eksploracja była pełną parą  lol i nawet salamanderka się Wam pokazała - żyje tam odkąd czarne działy pamiętam  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

481

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

MK napisał/a:

Na zakończenie roboczej wyprawy odwiedziliśmy w Rzykach Praciakach, Bacę Wieśka i Juhasa Andrzeja gdzie zostaliśmy uraczeni kawką i przepysznymi świerzymi oscypkami prosto z wędzoka big_smile smile smile smile
https://lh4.googleusercontent.com/-Ogs806GHEFQ/T7vCxAHMTPI/AAAAAAAAFTY/KAgeae412kc/s640/IMG_3026.JPG

No właśnie ostatnio przebywałem w Rzykach Praciakach przy okazji wizyty na Leskowcu i nie mogłem znaleść tej bacówki  smile  Gdzie ona dokładnie się znajduje?? Bo miałem wtedy ochote na pyszne oscypki big_smile

482

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Macieks napisał/a:
MK napisał/a:

Na zakończenie roboczej wyprawy odwiedziliśmy w Rzykach Praciakach, Bacę Wieśka i Juhasa Andrzeja gdzie zostaliśmy uraczeni kawką i przepysznymi świerzymi oscypkami prosto z wędzoka big_smile smile smile smile
https://lh4.googleusercontent.com/-Ogs806GHEFQ/T7vCxAHMTPI/AAAAAAAAFTY/KAgeae412kc/s640/IMG_3026.JPG

No właśnie ostatnio przebywałem w Rzykach Praciakach przy okazji wizyty na Leskowcu i nie mogłem znaleść tej bacówki  smile  Gdzie ona dokładnie się znajduje?? Bo miałem wtedy ochote na pyszne oscypki big_smile



22 i 23 post.
Link http://www.beskidmaly.pl/pun/topic1121.html

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

483

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Witam

Uprzejmie informuję szanownych forumowiczów ( i nie tylko smile ) że w dniu dzisiejszym zakończyła się kolejna odsłona rewitalizacji Kapliczki na Gibasowym Siole.

Drzwi zostały wprawione przez najlepszych na Podbeskidziu i nie tylko budowlańców - Piotra Harata i jego wspaniałą Ekipę, czyli przez panów Piotra, Marka i Heniutka smile. Bardzo, bardzo gorąco dziękujemy smile. Dziękujemy cieślom i ich małżonkom za wspaniałe towarzystwo i cudowną atmosferę smile

W sobotniej akcji uczestniczyli i mnóstwo pracy wykonali Ufok i MK. Panowie zamontowali m.in. tabliczkę informacyjną koło kapliczki. Stach wraz z MK przenieśli na właściwe miejsce małą kapliczkę, która przez jakiś czas wisiała na drzewie obok naszej kapliczki.

Panie - Basia, Dorota, Iwonka dzielnie przygotowywały gar duszonek.
Wojtas pomagał w przewożeniu materiału od Stacha,  Gennaro i Dakota wraz z Darkheushem umilali nam czas grą na gitarze. Dotarli też Lucjan z Hatarem, Mc Giver, Kompozytor z synami, Memezio z Asią i wiele innych osób smile

Wszystkim bardzo dziękuję za wysiłek, uśmiech, towarzystwo, dobry nastrój i atmosferę smile

Po kliknięciu na zdjęcie - zestaw zdjęć z albumu smile))

https://lh5.googleusercontent.com/-e4TvtV6IOwE/T-dhLx06WxI/AAAAAAAA2zs/xLRoNXp5UyA/s595/2.JPG

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

484

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

No - w kupie siła wink to i robota idzie do przodu  big_smile

Jakie dalsze plany?  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

485

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ogromnie się cieszę, że tyle Was było na tym spotkaniu, tyle fajnego się tam działo i tak dużo zrobiliście ! Rewelacja ! big_smile  Jestem zachwycona wyglądem kapliczki z nowymi drzwiami, że nie wspomnę o eleganckiej tabliczce ! smile Wasze miny na zdjęciach mówią same za siebie – że było po prostu cool ! big_smile Brombuś dziękuję za wspaniałe uwiecznienie tego wydarzenia big_smile !

Nie mogę się napatrzyć  cool 
https://lh4.googleusercontent.com/-bLlMDYxnrU8/T-dfW7bdZuI/AAAAAAAA2yE/oURFBZb7YXo/s900/4.JPG

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

486

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Kaplisia - taka cała wyzłocona  cool

Złote ludzie przy niej wszak pracowały big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

487

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

złote , złote ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

488

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Piękne rzeczy! Wspaniała  Ekipa!

My też trochę w temacie wczoraj robilismy... Przeszliśmy wszystkie dróżki na kalwarii zaglądając wszędzie gdzie się dało w poszukiwaniu co mogło zainspirować twórcę kapliczkowej rzeźby z postumentu. Nie znaleźliśmy. sad

Następna wyprawa będzie do Rychwałdu...


Pozdrawiamy "turystów zrzeszonych wokół"  smile

489

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Kapliczka pięknie się prezentuje smile Ja ostatnio jestem nieco nie w temacie Beskidu Małego big_smile

490

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Po kliku na fotkę albumik z prac i świętowania pomyślnego zakończenia pierwszego etapu szefa akcji - ufoka83 wink

https://lh5.googleusercontent.com/-pKNpQpH-YrM/T-hF0BUks0I/AAAAAAAAH3I/CDZlCNYj09Y/s800/Gibasy%252023-24.06.2012%2520003.jpg

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

491

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Klimek napisał/a:

(...) Następna wyprawa będzie do Rychwałdu...

Trzymam kciuki, może tym razem cosik się wyjaśni....  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

492

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Chciałbym podziękować wszystkim co uczestniczyli w akcji,
A przede wszystkim Ufokowi i jego ekipie.
                    smile   smile   smile

https://lh4.googleusercontent.com/-BvT3FaxXRnU/T-cn5HN8FuI/AAAAAAAAF7I/IqhmIzU-owM/s800/20.JPG

Parę moich zdjęć :
https://picasaweb.google.com/1158904541 … directlink

Ostatnio edytowany przez MK (2012-06-28 05:34:47)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

493

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Mój punkt widzenia. Co prawda nie uczestniczyliśmy aktywnie w akcji, ale dziękuję za górskie spotkanie.

Komplet fotomontaży po kliku w obrazek:

https://lh4.googleusercontent.com/-U7E4QS9biG0/T-dNI2U1c_I/AAAAAAAABiY/gxKYRtn8GV4/s800/DSCN6399.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

494

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

oby ?
Tak napisał Pudelek III, komentując albumik darkheusha.
Skoro tak napisałeś pod albumikiem, to czekamy na Twoją propozycję i pociągnij za sobą , tak jak Ufok,
chętnych do innych akcji lub jakichkolwiek innych imprez w Beskidzie Małym i tym się podziel na forum.
Bo rzecz dzieje się na terenie BM i za sprawą ludzi jemu oddanych smile
Jak nie czynem, to obecnością, a nie każdy zna się na wszystkim, wtedy wystarczy, gitara, śpiew, dobry humor, UCZESTNICTWO, niekoniecznie "fizyczne" przy konkretnej pracy big_smile smile
Darku niesamowicie mnie ucieszyłeś swą obecnością big_smile
Myślę, że to odczułeś smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

495

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał MK. Darkheush świetne uzupełnienie tego co działo się w ten ostatni weekend na Gibasach wink.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

496

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

nena napisał/a:

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał MK. Darkheush świetne uzupełnienie tego co działo się w ten ostatni weekend na Gibasach wink.

Moje tyż obie... wink   big_smile    znaczy łapki  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

497

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

http://www.bielsko.ptt.org.pl/download/bi/2012_02.pdf

jak się dobrze poszuka to się coś ciekawego w tym wydaniu znajdzie wink

498

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

lowell79 napisał/a:

jak się dobrze poszuka to się coś ciekawego w tym wydaniu znajdzie wink

Ot, właśnie smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

499

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

https://lh3.googleusercontent.com/--5X9xaxIfxM/UEjwrFXa0uI/AAAAAAAAFx8/UMWSKXVEUaI/s304/akcja%252010.jpg?gl=PL

Uwaga, uwaga !

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy prace przy kapliczce. W sobotę 22 września od godziny 10.00 będzie się odbywać na Gibasach malowanie wnętrza obiektu. Władziu Klaja potwierdził swoją obecność oraz to, że maluje, aż skończy … big_smile. Pewnie oprócz malowania znajdą się jeszcze jakieś drobne prace, więc wszystkich chętnych do pomocy ZAPRASZAMY w tym dniu do odwiedzenia Gibasów smile.

Zbiórka tradycyjnie przed chatą Stacha - godz. 10.00.

Mile widziany uśmiech i dobry humor wink

Nowe informacje ( jeśli się pojawią ) będą dopisywane do tego posta . Prosimy o jego śledzenie.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

500

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Dziękuję Władziowi z rodziną ,Agatce i wszystkim, którzy się zjawili na Gibasach za wspaniałą pracę,
za wspaniałą atmosferę, za wspaniały wypoczynek.
https://lh4.googleusercontent.com/-tNB1FwV5GjM/UF3wBxP7loI/AAAAAAAAHuU/v3RfY5HsOq0/s640/IMG_7328.JPG
Podczas renowacji rzeźb udało się odczytać część historii, ale o tym zapewne, jak i o akcji napisze nam Jola.
Bardzo prosimy smile

Albumik po kliknięciu na zdjęcie smile

Ostatnio edytowany przez MK (2012-09-23 08:40:23)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.