Temat: Recalled Memories


We wrześniu galeria sztuki RYNEK 7 w Andrychowie zaprezentuje prace Bartosza Bedy - artysty na stałe mieszkającego w Manchesterze.

Wernisaż 1 września o godz. 18:00.
Ekspozycja trwać będzie do 30 września 2012.Bartosz Beda - urodził się w Łodzi w 1984 roku gdzie rozwijał swoje malarskie i rysunkowe talenty. Mieszka i pracuje w Manchester. Studia wyższe ukończył na Manchester Metropolitan University, gdzie również kontynuuje dalsze studia magisterskie (MA Fine Art).
Jego codzienne doświadczenia z malarstwem były poprzedzone również pracą w studio filmowym, przy realizacji dwóch filmów animowanym Ichthys, w reżyserii Marka Skrobeckiego oraz 'Peter and the Wolf', w reżyserii Suzie Templeton.
Malarstwo jest codziennym poszukiwaniem inspiracji, które czerpie z internetu, telewizji oraz fotografii. Inspiracje te są elementami jego codziennej pracy w studio do kreowania nowego odzwierciedlenia rzeczywistości, poprzez wykorzystanie pociągnięć pędzla i gestu na płótnie bądź płycie. W malarstwie artysta stara się znajdować proste rozwiązanie, przy pomocy gestów indywidualnych dla każdego malarskiego problemu. Prace powstają najczęściej podczas jednej sesji, która może nawet trwać cały dzień, starając się uchwycić 'świeżość' tematu, gestu.
Nie wraca do obrazu następnego dnia, wychodząc z założenia, iż podobnie jak miniony dzień i wrażenia są nieuchwytne.


Wiecej na www.annaartgaleria.pl

* Galeria Sztuki RYNEK 7 w Andrychowie
* pracownia ceramiczna anna-art
* 502840347
* www.annaartgaleria.pl