1

Temat: spacerkiem po Szczelińcu

Nie tak dawno, bo początkiem miesiąca,  wybrałem się w Góry Stołowe, a że pogoda dopisała w tym dniu to skorzystałem z łaskawości sił wyższych i przemierzyłem trasę z Radkowa a dokładnie spod okolic Wodospadu Pośny. Następnie udałem się na Wodospady Pośny i przez Ścianki kierował się do Pasterki. Tam po krótkim odpoczynku i posileniu zacząłem podchodzić na przeł pomiędzy Małym a Wielkim Szczelińcem, a stąd już trasą Franciszka Pabla udałem się na Wielkie Tarasy, czyli na szczyt i dalej przez Piekiełko na Tarasy Płd-Wsch. Po zachwyceniu się widokami - a tego dnia owe były -  zeszedłem do Karłowa by Pustą Ścieżka udać się przez Skalne Wrota do miejsca startowego. Trasa bardzo widokowa, niemęcząca i niewymagająca.

Gdyby kogoś zainteresowały fotki to życzę miłego oglądania

https://lh5.googleusercontent.com/--RREEjHKiXU/UB1qziMF-5I/AAAAAAAARkk/rKpdLu8w3Cg/s800/radk%25C3%25B3w%252C%2520po%25C5%259Bny%252C%2520pasterka%252C%2520szczeliniec%2520wielki%252C%2520kar%25C5%2582%25C3%25B3w%252C%2520skalne%2520wrota%252C%2520radk%25C3%25B3w%2520298.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: spacerkiem po Szczelińcu

Piękne te skały, skalne kaniony i komnaty, w końcu to Park Narodowy Gór Stołowych. Nasze Zamczysko w Beskidzie Małym jest tego jakby miniaturką.

3

dokładnie Darku Nasze Zamczysko to taka malutka perełczka

Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

4

Kotlina Kłodzka - tam zawsze jest super, to taka nasza druga jura  smile A masyw Szczelińca to widać z oddalonego o 30km Kłodzka i robi wrażenie   cool  Taka samotnie wystająca skała coś ala Australijski Ayers Rock: http://beautifulplacestovisit.com/wp-content/uploads/2010/06/Uluru_Ayers_Rock_Alice_Springs_Australia111.jpg

baca w jakim programie tworzysz te opisowe i rysunkowe panoramki?

5

yy na http://www.udeuschle.de/

Mój aparat ma funkcję GPS więc mi jest łatwiej wprowadzić lokalizację ale też można wpisać szczyt,
no a najgorzej jest jak jesteś w punkcie w którym nie za bardzo wiesz bo wtedy lipa i GPS się przydaję

Program bardzo dobrze znak darkhause bo w końcu on mi go polecił i szacun dla nie go

- Jan Galicz

6

Dzieki  smile  Używam GPS-a turystycznego więc się przyda, zawsze mogę też wg mapy określić współrzędne tongue  Robie troche panoram (w tym Beskidu PIĘKNEGO) więc fajnie by je wszystkie opisać  wink Narazie muszę się w tym programie połapać  tongue

Ostatnio edytowany przez Macieks (2012-08-19 22:05:59)

7

pewnie Trzeba się wspomagać

- Jan Galicz