Temat: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Na stronie głównej pojawiła się informacja o mojej książce która ostatnio się ukazała. Jest to "Atlas i klucz. Paprotniki Polski" z Wydawnictwa Kubajak. Paprotnikami interesuje się już od niepamiętnych czasów, a dokładnie 18 lat. W przeciągu tych lat udało mi się zdobyć wiedzę dzięki której zaliczany jestem do czołowych znawców paprotników Polski. Więc nic nie pozostało jak tylko wydać taką książkę która opisywałaby pełną współczesną pteridoflorę krajową, zwłaszcza że od czasu ukazania się w 1969 roku książki "Paprocie" Wandy Kasprowicz nie udało się wydać tak solidnego dzieła. Ze swojej stronie gratuluje sobie że po tylu problemach ukazała ta książka, którą wykonałem z czyjąś pomocą za co jestem wdzięczny. Jako ciekawostkę powiem że dość dużo zdjęć do książki zostało zrobione w samym Beskidzie Małym. Więc na koniec nie pozostało mi nic innego jak powiedzieć "książkę bierz i rusz w góry i lasy" smile

2

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Gratulacje Darku  smile

3

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Darku rewelacja ! Moje GRATULACJE ! smile Nareszcie ! Czekałeś na to wydanie długo, ale jak widać warto było. To na pewno bardzo wartościowa publikacja i potrzebna w tej dziedzinie, tym bardziej, że paprotniki to niełatwa gromada roślin i nie każdy ma ochotę się nią zajmować. Ponadto to będzie najnowsze wydanie z tej dziedziny smile. Super !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Gratulacje wink

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

5

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Gratuluję!
Być w jakiejś dzedzinie najlepszym to naprawdę coś wielkiego.

6

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Gratulacje Darku i moje uznanie smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

7

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Gratuluję, podziwiam za wiedzę jaka samodzielnie zdobyłeś i dziękuje za to, że jednak co nie co się od Ciebie nauczyłam  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Teraz to tylko spotykają mnie same miłe niespodzianki. Jest superowo smile smile smile A surowo mnie to kosztowało żeby dojść do takiego etapu big_smile big_smile big_smile

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Mojej książki jak na razie jeszcze nie trafiłem na księgarnianych półkach, bo to wymaga czasu big_smile Książka ta nie ukazuje granice moich możliwości, a dzięki temu jest zrozumiała dla zwykłych zjadaczy chleba wink

10

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Dariusz Tlałka napisał/a:

Mojej książki jak na razie jeszcze nie trafiłem na księgarnianych półkach, bo to wymaga czasu big_smile Książka ta nie ukazuje granice moich możliwości, a dzięki temu jest zrozumiała dla zwykłych zjadaczy chleba wink

To gratulacje Darku  smile smile smile Skoro w księgarniach nie ma  to znaczy, że dobrze się sprzedają smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

11

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Dla tych co chcieliby nabyć moją książkę to mam informacje że jest już dostępna w niektórych księgarniach m. in. Matras. Można ją też zamówić przez internet na stronach Wydawnictwa Kubajak, książki edukacyjne i nokaut smile Jest dość duża rozbieżność cenowa big_smile
Niedawno zauważyłem że osiągłem już pewną pełnoletność. 18 lat zainteresowań paprotnikami i 18 publikacja smile

12

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Darku każda informacja, cenna smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

13

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Dariusz Tlałka napisał/a:

Dla tych co chcieliby nabyć moją książkę to mam informacje że jest już dostępna w niektórych księgarniach m. in. Matras. Można ją też zamówić przez internet na stronach Wydawnictwa Kubajak, książki edukacyjne i nokaut smile Jest dość duża rozbieżność cenowa big_smile
Niedawno zauważyłem że osiągłem już pewną pełnoletność. 18 lat zainteresowań paprotnikami i 18 publikacja smile


To ja życzę kolejnych osiemnastek  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

14

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Witam,
Gdyby ktoś szukał książki Pana Dariusza jest dostępna tutaj Paprotniki Polski atlas i klucz w księgarnia internetowa

Ostatnio edytowany przez kedar1989 (2012-08-22 09:39:42)

15

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Ja znalazłem książkę Darka w księgarni Matras.

http://www.fdk.2beinspired.pl/pictures/new1346323671.jpg

Książka prezentuje ciekawą, choć czasami mało widoczną, florę paprotników Polski (paprocie, skrzypy, widłaki).

Publikacja składa się z 3 części:
* prezentacja ogólnych wiadomości o paprotnikach;
* klucz do paprotników Polski;
* bogato ilustrowany przegląd występujących u nas gatunków.

Link do książki

16

Odp: Atlas i klucz. Paprotniki Polski

Książka jest też pięknie wydana - na dobrym papierze - wiem bom na Trzonce w rękach ja trzymała wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile