Temat: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Baca Wiesiek z bacówki na Pracicy donosi ,że kilka dni temu wilki zaatakowały owce pasące się na Mazurce ( pod Potrójną ), 1 owca została porwana.
Stach z Gibasówki donosi , że 3 tygodnie temu niedźwiedź zaatakował i porwał  2 kozy w Targanicach- Nowa Wieś.
Leśniczy donoszą że ilość wilków w Beskidzie PIĘKNYM ( Małym ) powiększyła się już do 26 sztuk, ostatnio widziano 16 osobową watachę przy szczątkach  zjedzonego dzika.
W Rzykach wilki porwały 1 owcę przy domostwie.
smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-08-03 14:40:22)

2

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Rany, nie strasz  hmm
Głupio byłoby jakby coś mi zeżarło psa lub Ukochaną.

3

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

To koniec z nocowaniem na polanie pod krzakiem wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

4

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Końcem lipca br. Ufok późnym wieczorem słyszał wycie wilków niedaleko Przełęczy Skaliste... więc niestety ... jak kris_61 zauważył... to koniec nocowania na polanie...

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

5

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Nie namawiam nikogo do bagatelizowania pojawiających się wilków czy niedźwiedzi, zachęcam jednak do przeczytania tego artykułu smile

Czy wilki atakują ludzi?

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

6

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Dla mnie osobiście, to super wiadomość, że i takie ssaki polubiły nasz Beskid Piękny, jak pisze Harnaś.
Przez to staje się on coraz bardziej atrakcyjny big_smile
Tylko należy pozwolić myśliwym na kontrolowany odstrzał, by nie zniknęły inne zwierzęta z naszego Beskidu smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

7

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

I jeszcze artykuł o niedźwiedziach smile i opis trzech sytuacji, w których te zwierzęta zaatakowały w tym roku...  hmm

Niedźwiedź brunatny

A co do kontrolowanych odstrzałów - gdyby zachowana była naturalna równowaga to odstrzał nie byłby potrzebny... mamy to wszystko poniekąd na własna prośbę... neutral

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

8

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

jolanta napisał/a:

I jeszcze artykuł o niedźwiedziach smile i opis trzech sytuacji, w których te zwierzęta zaatakowały w tym roku...  hmm

Jak widać niedzwiedzie atakują tylko ludzi po 50-tce wink

9

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Nie spodziewałam się, że w tym regionie też są niedźwiedzie  hmm  Jednak to zdanie z artykułu uważam za pocieszające: "Mają doskonały węch, dobry słuch więc schodzą nam z drogi." smile

Czasem dopiero na skrzyżowaniu człowiek zaczyna zastanawiać się - dokąd idzie.

10

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

16 os w jednej watasze to zdecydowanie za dużo jak na taki teren gdyby w BM byłoby 26 wilków gdzie watahy mają średnio po 5-6 wilków to do takich sytuacji jak zazgryzanie owiec czy kóz dochodziłoby dużo częściej i byłyby spotykane częściej.Ja wiem o 6 wilkach ze sprawdzonego źródła z okolic Jaszczurowej.

Niedźwiedzie w tym roku w Beskidzie Małym pojawiały się 3 razy, 2 na wiosnę przechodziły z Beskidu Śląskiego gdzie gawrowały pod Skrzycznem.Prawie 300tu kilowy samiec i mniejszy młody samiec, a trzeci w Lecie przechodził przez Hrobaczą do Porąbki i Wielkiej Puszczy potem jego śladów już nikt nie znalazł.

Oby więcej dużych drapieżników w BM ale nie łudźmy się za duży ruch turystyczny,za bardzo zurbanizowany teren,za bardzo pofragmentaryzowany teren ze śląskiego i żywieckiego trudno się tym ssakom przedostać.

11

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Ciekawe... czyli z tym niedźwiedziem coś jednak było na rzeczy  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

12

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Na stronie Wadowice 24 jest wzmianka na temat tego Niedżwiedzia podaje linka                                                                         http://wadowice24.pl/na-luzie/ciekawost … ych-lasach

Ostatnio edytowany przez ferdynans (2012-10-04 13:33:30)

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

13

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Witam !

dla zainteresowanych podsyłam kilka fotek z tropień dużych drapieżników w naszym beskidzie wink

http://www.facebook.com/media/set/?set= … amp;type=1

14

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

A ci krossowcy to też tropią drapiezniki/ lol

Góroczub.

15

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Niesamowite są te ślady niedźwiedzia! smile

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

16

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Hanuś, zgadzam się z Tobą!! Są niesamowite:):) ale nie wiem czy chciałabym się spotkać z niedźwiedziem na szlaku:D:D:D... a wilki... ufff... miałam kiedyś okazję zobaczyć dwa, ale w Pieninach i na szczęście z daleka...

17

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Voyt napisał/a:

Witam !

dla zainteresowanych podsyłam kilka fotek z tropień dużych drapieżników w naszym beskidzie wink

http://www.facebook.com/media/set/?set= … amp;type=1

Super, gdybym nie obejrzała tych fotek to chyba bym nie uwierzyła, zwłaszcza w niedźwiedzia  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

18

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Tak zastanawiam się gdzie zimują niedźwiedzie ? Mają jakieś miejsca w Beskidzie Śląskim , Żywieckim ?
A drugie pytanko to czy w okolicach Jaszczurowskiej Góry nadal są wilki ? bo jutro mam zamiar iść tamtędy około 17:00 ...;)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

19

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Ciekawa kampania informacyjna, nie tylko dla dzieci. smile. Po kliku na zdjęcie dostęp do PDF-a.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/533845_10152761331800078_712034582_n.jpg

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

20

Odp: UWAGA ataki wilków i niedzwiedzia

Taką papierową książeczkę typu harmonijka spotkałam w czasie rakietowania na Klimczoku. Lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile