Temat: I Wystawa Fotograficzna pt. „ Kuków wczoraj i dziś: OSP Kuków”

Przez ponad 60-letnią historie OSP Kuków przewinęło się setki druhów. Wszyscy zasługują na słowa uznania za swoją społeczną pracę, jednak pośród nich była osoba wyjątkowa. Jego pasja sprawiła, że dziś możemy zobaczyć jak rodziła się kukowska straż - mowa tu o Ś.P. Jerzym Kachlu z Górek. Niektórzy żartobliwie mówią, że posiadał pierwszy aparat w Kukowie. Pewne jest jednak to, że gdy akurat nie trzymał w ręku sprzętu gaśniczego sięgał po niego. To on jako pierwszy uwieczniał sukcesy i porażki naszej jednostki, przez wiele lat pełnił również rolę prezesa OSP.
13 września w remizie tutejszej jednostki odbyła się I Wystawa Fotograficzna pt. „ Kuków wczoraj i dziś: OSP Kuków”, która poświęcona była właśnie temu druhowi.
Imprezę otworzył Mateusz Szymski, który przywitał wszystkich którzy postanowili spędzić to niedzielne popołudnie właśnie tam. Następnie głos zabrali Wójt Józef Rzepka i Prezes OSP Jan Krzesiński. Na wystawę przybyli m.in. Pani Stanisława Kachel wraz z rodziną, przedstawiciele władz samorządowych i strażackich, sami strażacy, jak i mieszkańcy Kukowa i okolic.
Na wystawie zaprezentowano ok. 300 archiwalnych i współczesnych zdjęć związanych z OSP Kuków, stare mundury i dokumenty.
Wiele osób przeglądając zdjęcia odnajdywało tam siebie, począwszy od tych tych młodszych uczestników, a na seniorach skończywszy. Miło było powspominać dawne czasy i właśnie o to chodziło, ponieważ wystawa miała za zadanie przybliżyć wszystkim 60-letnią historię naszej jednostki poprzez fotografię.
Poza zdjęciami na uczestników czekała również część artystyczna, podczas, której swoje muzyczne umiejętności zaprezentowała Gminna Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Kapela Ludowa, oraz Koło Gospodyń Wiejskich Lubniczanki z Lachowic. Wszystkie te występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Wystawa się podobała o czym świadczyły ciepłe słowa w stronę organizatorów, którzy już zapowiadają kolejną wystawę która w całości poświęcona będzie Gminnej Orkiestrze Dętej która działa w Kukowie.
Na koniec należy wspomnieć, że pomysłodawcami i wykonawcami wystawy była kukowska młodzież, która chce ocalić historię swojej małej ojczyzny od zapomnienia

http://www.kukow.pl/foto/albums/galeria/125/DSCN0404.JPG
http://www.kukow.pl/foto/albums/galeria/125/DSCN0428.JPG
http://www.kukow.pl/foto/albums/galeria/125/DSCN0462.JPG
http://www.kukow.pl/foto/albums/galeria/125/DSCN0575.JPG

więcej zdjęć pod linkiem:
http://www.kukow.pl/foto/thumbnails.php?album=105

Ostatnio edytowany przez szymskim (2010-05-04 13:19:18)

2

Odp: I Wystawa Fotograficzna pt. „ Kuków wczoraj i dziś: OSP Kuków”

Dziękuję za zaproszenie Mateuszu! Więcej takich imprez!!! wink

3

Odp: I Wystawa Fotograficzna pt. „ Kuków wczoraj i dziś: OSP Kuków”

We wrześnio odbędzie się II wystawa z tego cyklu:
12 września - Kuków
19 września - Lachowice

W tym roku na temat  Orkiestrze Dętej Gminy Stryszawa poświęcona Janowi Targoszowi z Krzeszowa.

Planuje zrobić ją na większą skalę.  Prawdopodobnie będzie rozbudowana część artystyczna. Mam jeszcze planach coś przygotować, ale to we wrześniu zobaczycie;)

Ostatnio edytowany przez szymskim (2010-05-03 10:04:44)

4

Odp: I Wystawa Fotograficzna pt. „ Kuków wczoraj i dziś: OSP Kuków”

wink