26

Odp: By night ;)

piękne Djinn smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

27

Odp: By night ;)

Djinn napisał/a:

Sporo nocnego Krakowa u mnie w Picassie dla zainteresowanych ..... nie chcę Darkowi robić tu konkurencji tongue

Już nie bądź taki skromny. Przy Tobie to ja taaaaaaaaaaki drobny żuczek jestem tongue

Ostatnio edytowany przez darkheush (2010-06-16 22:03:18)

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

28

Odp: By night ;)

Proponuję więc nocny plener, tylko może nie na nizinach big_smile

29

Odp: By night ;)

Witajcie,
Jeśli jeszcze mogę się podłączyć pod temat burzowy, to TUTAJ moje fotki tej samej burzy robione z "Białej Drogi" ... a potem zaczęło padać sad

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

30

Odp: By night ;)

Bardzo udane fotki, zwłaszcza ta ostatnia jest extra!!! big_smile

Trzeciej też nic nie brakuje smile

"Strach, strach, rany boskie, strach, strach..." - Kabaret Starszych Panów wink

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-06-24 08:52:52)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

31

Odp: By night ;)

marekk500 napisał/a:

Witajcie,
Jeśli jeszcze mogę się podłączyć pod temat burzowy, to TUTAJ moje fotki tej samej burzy robione z "Białej Drogi" ... a potem zaczęło padać sad

Ja muszę przyznać przejrzałem już wcześniej Twoją galerię Marku i fotki to robisz rewelacyjne. Ta burza to mistrzostwo! wink

32

Odp: By night ;)

http://lh3.ggpht.com/_vdI8QLKW7Ew/TDnn_4MmwnI/AAAAAAAAiP8/LwwQ78OLJQE/s912/IMG_0257.JPG

Na szybko, świeża fotka spod Bereśnika (tak, wiem, to nie B. Mały)

33

Odp: By night ;)

Super,jaki czas naświetlania? Otwarta migawka?

Góroczub.

34

Odp: By night ;)

ISO 400, Przesłona 7,1, Czas 952 sec, czyli jakieś 16 minut. Włączyłem BULB na kabelku i poszedłem na piwo big_smile

35

Odp: By night ;)

Djinn napisał/a:

ISO 400, Przesłona 7,1, Czas 952 sec, czyli jakieś 16 minut. Włączyłem BULB na kabelku i poszedłem na piwo big_smile

Dzięki,spróbuję.

Góroczub.

36

Odp: By night ;)

Próbuj, warto:) ja teraz tylko żałuję, że Tatry mi przysłoniło sad
Wieczorem widok był "miodzio", później musiało przygnać skądś te chmury, szkoda.
Jak masz możliwość, unikaj świateł miasta!! U mnie w lewym dolnym rogu Szczawnica troszkę za mocno doświetliła kadr ..... choć z drugiej strony zdjęcia nie przepuściłem jeszcze przez PS'a wink

Na dodatek, kolejna fotka Bereśnikowego schroniska:

http://lh5.ggpht.com/_vdI8QLKW7Ew/TDnn-tvN_tI/AAAAAAAAiPs/zOiZiHbnyww/s720/IMG_0255.JPG

Parametry:
ISO 400, Przesłona 7,1, czas 417 sek (7 minut), doświetlanie lampą błyskową z każdej możliwej strony. Zdjęcie również bez obróbki, prosto z aparatu. Może uda mi się tą(tę) flarę usunąć ......

37

Odp: By night ;)

zdjęcia robią wrażenie

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

38

Odp: By night ;)

piękne  Djinn smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

39

Odp: By night ;)

No i cały ambaras w tym, że wielu widzi piękno, ale tylko niektórzy potrafią pokazać je okiem aparatu smile

Bardzo, bardzo Djinn pieknie smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

40

Odp: By night ;)


Żar w nocnej odsłonie przy pełni księżyca. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez rufi (2012-10-24 09:23:48)

41

Odp: By night ;)


Wiosenna koniunkcja Wenus Z Jowiszem. Zdjęcie zrobione z podejścia z Przełęczy Przegibek w kierunku na Magurkę Wilkowicką.

42

Odp: By night ;)


Bielsko-Biała

43

Odp: By night ;)

rufi napisał/a:


Żar w nocnej odsłonie przy pełni księżyca. Pozdrawiam

Cudo! smile

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

44

Odp: By night ;)

cudowne  nocne zdjęcia rufi, gratuluję ! To z ksieżycem rewelayjne ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

45

Odp: By night ;)

No, to jeszcze jedno wygrzebane z szuflady. Tym razem Żar widziany z korony zapory w Tresnej.

46

Odp: By night ;)

Przepiękne  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

47

Odp: By night ;)

Super fotki. smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

48

Odp: By night ;)

rufi twoje zdjęcia zrobiły na mnie wrażenie Brawo Nawet nie tyle co zdjęcia nocą ale i te jesienią wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

49

Odp: By night ;)

Dziękujemy za te piękne obrazy smile

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

50

Odp: By night ;)

Już od 10 listopada na niebie pojawiają się pierwsze meteory z roju Leonidów. Zapoczątkowały one spektakl, którego maksimum przypadł w ostatnią noc. Obecności Leonidów możemy spodziewać się aż do 23 listopada, tak więc jedna z ciekawszych jesiennych atrakcji astronomicznych trwać będzie prawie dwa tygodnie. Zainspirowany tym zjawiskiem wybrałem się z kolegą na Nowy Świat (30 min pieszo od domu  smile ) celem obserwacji tego zjawiska. W dolinie zaległa bardzo gęsta mgła i początkowo myśleliśmy że nic nie będzie widać. Po przejściu około 100 m przewyższenia niebo kapitalnie się przejaśniło. Nad nami  rozgwieżdżone niebo, a poniżej światła przebijające się przez stosunkowo płytką, ale gęstą mgłę. Naliczyliśmy kilkanaście "spadających gwiazd" z czego kilka bardzo spektakularnych. Niestety nie udało mi się uchwycić na zdjęciu ani jednej  sad . Poniżej pamiątkowe zdjęcie z tego wypadu. W roli głównej Konstelacja Oriona.