1

Temat: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Aby delektować się w zimie wyśmienitym smakiem paliwa rakietowego wujka angiego przygotuj następujące składniki:
2 kg owocu  czerwonej porzeczki, 60 dkg cukru, kilka lasek wanilii, 1 litr ... C2H5OH (wiecie czego big_smile ) do 2 szklanek wody.
Umyte owoce przesypujemy do dużego słoika takiego np na ogórki, zalewamy mieszanką spalinową (1 litr C2H5OH wiece czego... tongue i 2 szklanki H2O) i dodajemy pokurszoną wanilię
Czekamy aż porzeczka puści soki, +/- 3 tygodnie od czasu do czasu wstrząsnąć nie mieszać...:P, po 3 tygodniach zlewamy soki i owoce zasypujemy cukerm. Owoce powinny byc w cukrze około 1,5 tygodnia - uwaga kontrolować stan owoców, nie wyjadać...!!! po w/w teminie zlać powstały drugi sok i zmieszać z mieszaniną wcześniej wytworzoną. Następnie filtrujemy napój i zlewamy do butelek. Wskazania 1 butelkę dostarczyć ujkowi jako myto za sprzedanie przepisu.  SMACZNEGO pozdrawiam wujek

Ostatnio edytowany przez angi (2010-09-13 20:09:29)

"W niedomkniętym oknie noc
Podpatruje twoje sny,
W niedomkniętym oknie noc,
Siedzę, patrzę jak ty śpisz... "

2

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Hmmmm, brzmi niezwykle ciekawie smile Chętnie wypróbuję przepis, ale z drugiej strony, jeśli postawię w mieszkaniu jeszcze jeden słoik (wtajemniczeni wiedzą o jakich parametrach i ilości mówię), Lisica wyrzuci mnie z domu .... hmm
Może jak poprzelewam to wszystko do butelek, to w tygodniu szarpnę się na wykonanie powyższego napitku big_smile

ps. Nieśmiało chciałbym zasugerować nowy dział, typu "Sam zrobię - czyli czego NIE uczył nas Adam S." smile Tam moglibyśmy wymieniać się przepisami, sugestiami itp. Z obserwacji na ostatnim zlocie, widzę że jest nas kilka osób majsterkujących przy wyrobach na bazie C2H5OH big_smile

3

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Dziękujemy za pierwszy przepis na paliwo wink Trzeba będzie wypróbować wink

4

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

a ja poproszę o jeszcze jakieś przepisy smile
wypróbowane....
i nie zasłaniać się tajemnicą przodka czy też innimi, aptekarskimi tajemnicami tongue

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

5

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

wujek angi ? yikes

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

6

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Znajdę chwilę to obiecuję, że dorzucę i swoje smile Póki co, myślę o porzeczkach tongue

7

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

W międzyczasie, szukając dobrego "źródełka" bazy wszystkich nalewek, zaopatrzyłem się w conieco szkła smile

To małe po prawej to "Nalewka Szefa" zakupiona na próbę w sklepie z nalewkami .... rewelacja !!

https://lh5.googleusercontent.com/-YYo0uTofJmE/TkV9LgelkuI/AAAAAAAAy0Q/AzixBw_BCTY/_MG_1482.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-hbLIaOQsbgg/TkV9MVdSaaI/AAAAAAAAy0Y/kn2XuLi96ew/_MG_1503.jpg

Od lewej: Mandarynkówka, Malinówka, Pomarańczówka i Miodulka.

https://lh5.googleusercontent.com/-TlSYSI4yvew/TkV9NAUXJ4I/AAAAAAAAy0g/P0WUuYMX_yg/_MG_1506.jpg

8

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Opakowanie tyż ma znaczenie  wink

Wszystkie pięknie wyglądają  smile zapewne wybornie smakują  smile

Miodulka, której próbowałam było miodzio  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

9

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Interesujący temat. Jest postęp w tej branży z wielu względów. Myślę, że zaciekawi nie jednego coś z poniższej bieżącej kolekcji. Liczę na wymianę doświadczeń na planowanym spotkaniu w Izbie Regionalnej w Łysinie w pierwszy weekend marca br.

10

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Imponująca kolekcja  big_smile i jakie smakowite nazwy  tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

11

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Ogłoszenie: każdy z Was z forumowiczów kto sam robi lub zna dojścia do specyfików typu samogon/bimber, wino i inne...  proszę o kontakt!. Zapłacę właściwie za to dobro. Szukam prawdziwych skarbów w tej materii smile

12

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Samogończyk,Bimberek? Też potrzebuję.

Góroczub.

13

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Ciekawy sposób na rozpałkę:


http://naluzie.onet.pl/laboratorium/bat … scie/0h1fc

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

14

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

łysy z łysiny napisał/a:

Ciekawy sposób na rozpałkę:


http://naluzie.onet.pl/laboratorium/bat … scie/0h1fc

Dobre! big_smile

Dam Twojego linka jako filmik, niech się upowszechnia tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

15

Odp: Paliwo rakietowe o smaku czerwonej porzeczki :P czyli zrób to sam :D

Możesz zapomnieć zapałek lub zapalniczki ale nie można zapomnieć nożyczek big_smile  big_smile  big_smile