51

Odp: ssaki

big_smile wierzymy i dosyć spory smile Pewnie jedzonka szukał smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

52

Odp: ssaki

Fajne "bliskie spotkanie" smile to jest to co lubię najbardziej, chociaż stosunkowo rzadko mi się zdarza  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

53

Odp: ssaki

Koło domu widzę dosyć często gronostaja. Niestety tylko wtedy gdy nie mam aparatu pod ręką. W dodatku jestbardzo ruchliwy. Na tle śniegu zdradza go jedynie czarna końcówka ogonka. Jak go "ustrzelę" to nie omieszkam się pochwalić wink Pozdrawiam serdecznie smile

54

Odp: ssaki

"Ustrzel go" koniecznie, musisz go przechytrzyć i zaczaić się cichutko... wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

55

Odp: ssaki

Dziś postanowiłem wybrać się na małą wycieczkę (spacer) w stronę Przykraźni i Ostrego Wierchu. Po drodze już na żółtym szlaku za Przykraźnią mijałem lizawkę przy której przebywała sarna. Po chwili sobie poszła, a ja ruszyłem alej na Ostry Wierch. Wracając z powrotem zbliżając się do owej lizawki coś nagle przebiegło mi przez drogę. Myślałem, że to sarna jakaś, ale to było za duże na sarnę. Pomyślałem, że łania, ale tej "łani" coś wystawało z łba tongue To był piękny byk jelenia szlachetnego big_smile Szczerze mówiąc pierwszy raz miałem zobaczyć w lesie jelenia! Niesamowicie piękne zwierzę i niesamowite wrażenia! Po kilkunastu minutach obserwacji drogę przeciął mi kolejny jeleń w odległości jakieś 20m ode mnie. Był jeszcze większy i z piękniejszym porożem niż ten pierwszy. Chwilę spędziły przy lizawce po czym pomału poszły w stronę Inwałdu. Ruszyłem w drogę, ale po kilkudziesięciu minutach kolejny byk przeciął mi drogę, ale ten był młodszy od poprzednich, nie miał tak rozbudowanego poroża jak tamte. Przyznam, że to spotkanie owych jegomościów było niesamowitym przeżyciem tongue

Ostatnio edytowany przez Miluś (2013-03-17 19:51:32)

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze doczeka się ich plonów, a wtedy może już tylko odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna"

J.R.R. Tolkien
SILMARILION

56

Odp: ssaki

Miluś napisał/a:

Przyznam, że to spotkanie owych jegomościów było niesamowitym przeżyciem tongue

Nie dziwię się Miluś - jeleniowate to piękne zwierzęta. smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

57

Odp: ssaki

Marzę o takim spotkaniu  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

58

Odp: ssaki

jolanta gorąco polecam big_smile Ale zawsze takie spotkania wychodzą niezwykle niespodziewanie smile Szedłem do lasu z myślą podpatrzenia saren, może jakichś dzików, a tu niespodziewanie piękne byki big_smile

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze doczeka się ich plonów, a wtedy może już tylko odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna"

J.R.R. Tolkien
SILMARILION

59

Odp: ssaki

Miluś napisał/a:

jolanta gorąco polecam big_smile Ale zawsze takie spotkania wychodzą niezwykle niespodziewanie smile Szedłem do lasu z myślą podpatrzenia saren, może jakichś dzików, a tu niespodziewanie piękne byki big_smile

No i oczywiście wiadomo - aparatu ni ma pod ręką albo się nie zdąży zareagować  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

60

Odp: ssaki

Niestety nie posiadam takowego sprzętu sad  Chciałem komórką zrobić, ale jak już ją miałem w reku to byk zszedł akurat z drogi i stał między drzewami.

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze doczeka się ich plonów, a wtedy może już tylko odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna"

J.R.R. Tolkien
SILMARILION

61

Odp: ssaki

A nic się nie przejmuj. Kiedy darkheush miał spotkanie z 100 kilowym bykiem zdążył się tylko przestraszyć wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

62

Odp: ssaki

To ja chociaż zdążyłem się napatrzeć przez lornetkę tongue

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze doczeka się ich plonów, a wtedy może już tylko odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna"

J.R.R. Tolkien
SILMARILION

63

Odp: ssaki

Witam

Dziś spotkane 9 danieli 8 łani i 1 młody byczek przy zaporze w Czańcu przebiegały przez drogę w stronę soły,mało płochliwe,jak się dowiadywałem to w naszym beskidzie a przynajmniej tej części żyje ich 11 fotka bardzo dokumentalna wink

pzdr

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 … 5593184946

Ostatnio edytowany przez Voyt (2013-04-01 19:54:44)

64

Odp: ssaki

Ale im się ślipka świecą  wink uwielbiam takie spotkania  cool ale rzadko uda mi się na czas wyciągnąć aparat  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: ssaki

smile mi też nigdy nie udało się uwiecznić takiego spotkania a szkoda

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

66

Odp: ssaki

Nie wiedziałem, że w Beskidzie Małym są Daniele :-D hehehe Oczęta jak latarki :-D hehehe

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze doczeka się ich plonów, a wtedy może już tylko odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna"

J.R.R. Tolkien
SILMARILION

67

Odp: ssaki

Mi też kiedyś zdarzyło się w Wielkiej Puszczy bliskie spotkania z danielami. Takie że mógłbym się z nimi przywitać smile Szkoda że nie miałem wtedy aparatu i że nie było to pod wieczór kiedy to świecą tymi ślepiami wink

68

Odp: ssaki

Kiedy lowell biegł dookoła jeziora żywieckiego podczas półmaratonu,
wraz z Harnasiem wybraliśmy się na mini wycieczkę w Beskid Mały.
https://lh3.googleusercontent.com/-qBfmxuym6H0/UUZ80kgmLsI/AAAAAAAAJl4/P7JCCvzUlFw/s640/IMG_8984.JPG
A to spotkanie na Starym Groniu (szlaku żółtym ) – szczycie powyżej Wilczego Jaru, gdzie doszło
do tragedii, katastrofy autobusowej.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

69

Odp: ssaki

Powitanie
Witam serdecznie wszystkich miłośników Beskidzkiej fauny.
Jestem zarejestrowany od kilku minut i mam pytanie oraz prośbę jak poruszać się po forum jak dodawać fotki itd..
pozdrawiam

70

Odp: ssaki



Zwierzaki przebudzone szukają pokarmu a tu zima za okem...

71

Odp: ssaki

Dobrze że karma jest na tyle dostępna że można podratować takie małe nosferatu  smile

72

Odp: ssaki

Basior1978 napisał/a:

Dobrze że karma jest na tyle dostępna że można podratować takie małe nosferatu  smile


fajne zdjęcie smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

73

Odp: ssaki

kisiel napisał/a:
Basior1978 napisał/a:

Dobrze że karma jest na tyle dostępna że można podratować takie małe nosferatu  smile


fajne zdjęcie smile

A dziękuję staram się, różnie to wychodzi.... smile

74

Odp: ssaki

Ładnie wyszedł, ale chyba jest ciężko przestraszony - szkoda go  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

75

Odp: ssaki

jolanta napisał/a:

Ładnie wyszedł, ale chyba jest ciężko przestraszony - szkoda go  hmm

Nie nie jest wystraszony tylko wygłodniały...nietoperze się super dostosowują do warunków, najważniejsze to odpowiednie szamanko w postaci świerszczy, białych robaków i ciem.... smile