Temat: IX Zlot forum BM

Witajcie!!!

W związku z tym, że podczas ostatniego chatkowania pojawił się temat zlotu forumowego chciałbym poznać Waszą opinię.

Mianowicie u Staszka padła propozycja zorganizowania zlotu (IX o ile dobrze policzyłem) jeszcze przed okresem letnim. No cóż, osobiście mam kilka wątpliwości, co do zasadności takiego pomysłu. Mianowicie - z jednej strony jako te najsympatyczniejsze zloty wspominam te robione w trudnych warunkach klimatycznych (I zimowy pod Potrójną, I wiosenny u Staszka). Mam świadomość tego, że forum też było wtedy "trochę inne", a i organizacja zlotu "zanim zejdą śniegi" mija się myślę z celem. Za mało czasu (chyba). Z drugiej strony (bo chciałbym tu dogodzić wszystkim, którzy byliby chętni na takowe spotkanie) zostają miesiące kwiecień i maj (czerwca już nie liczę, bo znając życie wtedy zaczyna się letni sezon wyjazdowy), ale popatrzmy na to realnie - przełom marca i kwietnia to Wielkanoc, kolejny weekend po Wielkiej Nocy to urodziny Wujka Angi'ego na Potrójnej, na które (z tego co wiem) zaprosił spore grono forumowiczów. Kwiecień, to również czas wypadów "na krokusy" i innych wiosennych ekstrawagancji wink Przejdźmy do maja. W tym roku weekend majowy wypada wyjątkowo atrakcyjnie. Biorąc 1 dzień urlopu, mamy 5 dni wolnego. Sam na ten okres wstępnie planuję dalszy wypad "za miasto". Do tego dochodzi kolejny ciekawy weekend na przełomie maja i czerwca: 30 - Boże Ciało, 31- urlop, 1/2 czerwca weekend. Czy każdy będzie to mógł pogodzić z planowanym zlotem. Już nie mówię o finansach (choć dla części forumowiczów to również poważne ograniczenie), ale chociażby o konieczności "pomieszkania" w domu z najbliższymi.

Tak więc zastanawiam się czy nie odpuścić zlotu przed wakacjami i zorganizować jedno (oficjalne) spotkanie forumowe, jak w Lipniku późną jesienią. Zlot w Lipniku pokazał również, że niezbyt częste zlotowanie przyciąga masę ludzi. Krótko mówiąc był jednym z najliczniejszych. Ale mi osobiście zabrakło w nim "gór".

Kolejną sprawą jest miejsce zlotowania. Czy trzymamy się uparcie BM, czy np. robimy "gościnne występy"??? Ciekawym miejscem wydaje mi się np. Stefanka na Koziej Górce. Daje możliwość zarówno zrobienia wyrypy ze startem z Beskidu Małego, "przeczesania" masywu Szyndzielni i Klimczoka, jak i prostego dojścia z Bystrej, czy Cygańskiego Lasu.

Aha. Dodam od siebie jeszcze jedno. W przypadku wiosny nie podejmę się organizacji, natomiast w przypadku jesieni jak najbardziej.

Dyskutujemy wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

2

Odp: IX Zlot forum BM

Sorry Darkheush ale czy nie piętrzysz zbyt wielu trudności? Zloty (lub inne spotkania forumowe) można robić nawet dwa razy do roku, a jedyny warunek to chętni - jak dla mnie wystarczy już 7-8 osób, choć lepiej byłoby więcej. Osobiście cieszył bym się gdyby zloty przybrały bardziej turystyczny, a mniej imprezowy charakter, ale również dotychczasowa formuła mi nie przeszkadza. Jak zrobi się naprawdę ciepło (maj - początek lipca) chciałbym wrócić z pomysłem zrobienia forumowego biwaku pod namiotami lub w szałasie koło Jasienia. Miejsce jest jeszcze do uzgodnienia. Biwak chciałbym połączyć z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, grą na gitarze (a może nawet oboju wink) robieniem wspólnej "pulpy" itp. Tutaj każda ciekawa propozycja jest mile widziana. W związku z tym chciałbym wstępnie zasondować czy są tutaj chętni do udziału w takiej formule, bo bez was nic się nie odbędzie. Proszę pisać, czy podoba się wam taka opcja.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

3

Odp: IX Zlot forum BM

Mnie się taka opcja podoba,choć nie mam sprzętu biwakowego.Ale zawsze można zaimprowizować,materac dmuchany,koc itp.Ja byłbym chętny,będę obserwował temat.

Góroczub.

4

Odp: IX Zlot forum BM

Mirku jak by co to mam dwa namioty (2 i 3 os.), więc miejsca nie zabraknie wink Zatem jest nas dwóch.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

5

Odp: IX Zlot forum BM

Piotruś, źle mnie chyba zrozumiałeś. Nie było moim zamiarem negowanie zasadności zlotowania jako takiego. Jedynie poddałem w wątpliwość sens urządzania na siłę zlotu wiosennego. Popatrz realnie na terminy. Tego nie uda się moim zdaniem zorganizować przed okresem wakacyjnym. Na dodatek jestem związany (jako administrator) nie tylko z FBM, ale również z forum e-beskidy.com. I tu również pojawia się problem terminu, ponieważ na 8-10 marca jest planowany zlot forum beskidzkiego, na którym mam się zamiar pojawić, bo dawno części z tych "zakazanych ryjów" nie widziałem wink

Jak piszesz - "Zloty (lub inne spotkania forumowe) można robić nawet dwa razy do roku" - owszem, ale bardziej mi chodzi o to, aby choć jedno takie spotkanie miało charakter oficjalnego zlotu forum. I dlatego proponuję zarówno czas (późna jesień już po wakacyjnym szale wyjazdowym), jak i miejsce (Stefanka - idealne dla tych leniwych jak i tych ambitnych, którzy chcą pohasać po góreckach). Oczywiście nie neguję Twojego pomysłu namiotowania, czy spotkania w szałasie na Jasieniu, ale musimy się liczyć z tym, że taka forma zlotu w pewnym sensie ograniczy ilość uczestników. Nie każdy będzie miał ochotę "wędzić" się w szałasie przez dwa dni big_smile

Zdaję sobie również sprawę z tego, iż wiele spotkań forumowiczów jest umawianych na tym przeklętym fejsbuku. Sam mam w tym mały udział (mea culpa, mea maxima culpa) i takie spotkania przybierają właśnie formę zlotu. Przykład - ostatnie chatkowanie u Staszka, gdzie było kilkanaście osób związanych z forum. Ale może by tak ustalić, że co roku późną jesienią spotykamy się gdzieś w górach jako FORUM, a nie jako osoby mniej lub bardziej związane z Forum???

Co do "imprezowego charakteru" zlotów, to wybacz, ale tego nie unikniesz. Że posłużę się cytatem z klasyka - "Tu jest Polska i tu się pije" lol Ale oczywiście neguję styl zlotowania typu - dojechać na miejsce autem/busem/pociągiem, przejść się kilka metrów przez łąki i na***bać do bólu. Dlatego napisałem, że na Lipniku brakowało mi gór.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

6

Odp: IX Zlot forum BM

piotr napisał/a:

Mirku jak by co to mam dwa namioty (2 i 3 os.), więc miejsca nie zabraknie wink Zatem jest nas dwóch.

3mam za słowo,poczekajmy aż się data i miejsce wyklaruje.

Góroczub.

7

Odp: IX Zlot forum BM

Dodałem ankietę wink 14 dni na głosowanie...

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

8

Odp: IX Zlot forum BM

Zagłosowałem, ale 100 % towo potwierdzę póżniej.

Góroczub.

9

Odp: IX Zlot forum BM

Spoko Darkheush, jak znajdzie się kilka chętnych osób do biwakowania (bacowania) to możemy zrobić NIEOFICJALNY zlot forum, a ten oficjalny niech będzie na jesieni wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

10

Odp: IX Zlot forum BM

wiosna górą cool

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

11

Odp: IX Zlot forum BM

Jak dla mnie zlot oficjalny z górami w tle proponuję zrobić na jesień i nie trzymać się sztywno BM - w końcu forum to ludzie, a zlot to spotkanie ludzi. Pomysł namiotowania/bacowania też jest jak najbardziej ok i tu też mamy spory wybór(np. bazę na Przysłopie Potóckim). Proponowana przez Darkheusha Stefanka też może być smile Co do terminów to tak jak wyżej napisalem oficjalny zlot na jesień, a nieoficjalne spotkania jak partia da urlop i kasę to zobaczymy.... Pozdrawiam

"W niedomkniętym oknie noc
Podpatruje twoje sny,
W niedomkniętym oknie noc,
Siedzę, patrzę jak ty śpisz... "

12

Odp: IX Zlot forum BM

Angi rozumiem, że jest nas trzech chętnych do biwakowania. No cóż, trochę mało hmm W takim razie chyba nie będę proponował takiej imprezy i przyjadę na normalny zlot. Jeśli chodzi o termin niech większość zadecyduje. Widzę, że na razie prowadzi jesień.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

13

Odp: IX Zlot forum BM

Otóż Piotrze szałasowanie czy namiotowanie można urządzić (zgłaszam się jako 4 chętny) ale nie jako oficjalny zlot. A najlepiej by było połączyć te dwie formy, kto chce się wędzić w szałasie się wędzi, kto chce spać pod namiotem, śpi pod namiotem. Zarówno Jasień jak i proponowany przez Ujka Przysłop Potócki dają taką możliwość wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

14

Odp: IX Zlot forum BM

Dobra zrobię tak,gdy się sprawa wyklaruje to dajcie znać.Ja gdyby co to na biwakowanko jezdem chyntny. lol Byleby jakiśkolwiek dach był nad głową,resztę zaimprowizuję.

Góroczub.

15

Odp: IX Zlot forum BM

Oba miejsca znam. Wolałbym Jasień skąd można skoczyć na Halę Stumorgową i Mogielicę, ale jak chcecie Przysłop to oczywiście też chętnie (mogę wtedy Cię zabrać Dareczku w drodze do Żywieckiego).

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

16

Odp: IX Zlot forum BM

Jak najbardziej jeden w roku zlot forumowy. Zresztą już to mówiłem przy różnych okazjach. I tak się grupowo wiele razy w BM spotykamy przy różnych okazjach. Co do miejsca będę jednak konserwatywny i trzymałbym się Beskidu Małego. Jest wiele miejsc gdzie kolejne zloty można zrobić.

17

Odp: IX Zlot forum BM

a ja jestem i za tym, aby gdzieś pod namiocik wyskoczyć (niekoniecznie w czasie zlotu) i za  smile Stefanką na jesień big_smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

18

Odp: IX Zlot forum BM

darkheush napisał/a:

Zdaję sobie również sprawę z tego, iż wiele spotkań forumowiczów jest umawianych na tym przeklętym fejsbuku. Sam mam w tym mały udział (mea culpa, mea maxima culpa) i takie spotkania przybierają właśnie formę zlotu. Przykład - ostatnie chatkowanie u Staszka, gdzie było kilkanaście osób związanych z forum.

Nie masz FB, nie żyjesz. Niestety na forum nie zawsze jest jakaś informacja o tego typu "spotkaniach przybierających formę zlotu". No ale dobra, nie będę się czepiać, w końcu jestem internetowym umarlakiem big_smile

Co do terminów, trudno jest mi się wypowiedzieć, bo co drugi weekend się edukuję, czasem w weekend chcą mnie też widzieć w pracy, no i jeśli zdrowie pozwoli chciałabym wystartować co jakiś czas w jakimś biegu, co też odbywa się w weekendy.  Szkoła odpadnie mi z końcem czerwca, więc w zasadzie wtedy miałabym większą szansę żeby uczestniczyć w "oficjalnym zlocie". Swoją drogą, do czego to doszło ,że mamy zloty oficjalnie i nieoficjalne roll

A pomysł Piotrka bardzo mi się podoba smile

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

19

Odp: IX Zlot forum BM

Czyli jest nas chętnych 5-tka lub 6-tka (Hanuś?). Dobrze jak na początek. Przywracacie mi wiarę w naszą turystyczną kompanię wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

20

Odp: IX Zlot forum BM

No tak, tak. 6-tka smile

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

21

Odp: IX Zlot forum BM

Też jestem za jednym forumowym zlotem na jesień .
Natomiast już za niedługo zrobiłbym mini zlocik górsko/kucharski z tematem przewodnim ' gotujemy pierogi '  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

22

Odp: IX Zlot forum BM

maurycy napisał/a:


Natomiast już za niedługo zrobiłbym mini zlocik górsko/kucharski z tematem przewodnim ' gotujemy pierogi '  smile

ale bez kóń - iny  lol

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

23

Odp: IX Zlot forum BM

darek, jesli chodzi o stefanke to musisz brac pod uwage ze tam ogolnie tlumy sie przewijaja w weekend

24

Odp: IX Zlot forum BM

PROPONUJĘ : SKALANKA

Chatka "POD SKALANKĄ"

Zaplecze - Kuchnia - Jest gdzie wyjść na spacer - Dobre połączenie PKP.
Miły pan ZADORA.

>>> ZLOT WIOSENNY <<<

Ostatnio edytowany przez Tedi50w (2013-03-07 11:41:00)

25

Odp: IX Zlot forum BM

Tedi50w napisał/a:

PROPONUJĘ : SKALANKA

Popieram, znam to plejs.tym bardziej że mam tam dojścia.

Góroczub.