Temat: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

Jak pisałem wczoraj tak zrobiłem dzisiaj byłem w rejonie Leskowca rano wpadłem na polankę storczykową zrobiłem kilka fotek storczyków było bardzo mokro po chwili do kolan byłem przemoczony . postanowiłem puścic się w teren i wpaść na storczykową w drodze powrotnej jak troszkę obeschnie . iI czarnym na Leskowiec schronisko o dziwo pustki kilka osób wypiłem pół litra miodu i na szczyt panorama niezbyt klarowna .Ze szczytu udałem się w kierunku Potrójnej tej pierwszej i przez Klimaske w dół potem mała korekta trasy aby wpaść na storczykową ale jest niewiele lepiej niż rano mokro okropnie kilka fotek w dół na motorek i do domu.

Zrobiłem kilka fotek ciekawych roślin wklejam fotki.kilka storczyków.

Dwie fotki podobno to Lilia Złotogłów niestety jeszcze nie kwitnie                                                     .

Kwiatostan Borówki brusznicy                                                                                                            .

reszta dla mnie raczej nieznana                                                                                                       .

Najbardziej zaciekawił mnie ten kwiatuszek                                                                                      .

Ostatnio edytowany przez ferdynans (2013-06-02 22:02:07)

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

2

Odp: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

Ten ostatni to siódmaczek leśny.
Spotkałem go w ub. roku na szczycie Leskowca i pod Groniem JPII od strony NW przy szlaku.

3

Odp: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

Gustek napisał/a:

Ten ostatni to siódmaczek leśny.
Spotkałem go w ub. roku na szczycie Leskowca i pod Groniem JPII od strony NW przy szlaku.

Ja sfotografowałem go właśnie na szczycie Leskowca pierwszy raz spotkałem się z tą roślinką

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

4

Odp: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

ferdynans napisał/a:

... w dół na motorek i do domu

  lol

Po fotkach nie widać, aby polanka była mokra, ale wierzę Ci na słowo wink
A rzeczony kwiatuszek z pewnością pomyliłabym z zawilcem  tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5

Odp: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

ferdynans napisał/a:

Najbardziej zaciekawił mnie ten kwiatuszek.

Ta roślinka to rogownica polna (Cerastium arvense) smile. Siódmaczek, rzadka roślinka w górach, oraz cała reszta - piękne ferdynansie. smile Ja wczoraj też wyskoczyłam na swoją łąkę, zmokłam, bo zaczęło padać, a spodnie i buty przemoczyłam całkiem. hmm

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

6

Odp: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

No masz, każdy był "zaciekawiony" inna fotką  lol ale "siódmaczka" zapamiętam teraz z pewnością  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Odp: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

Troszkę poustawiałam Twoje fotki ferdynansie i wyszło na to, że to nie rogownica Cię interesowała, tylko jednak ten siódmaczek big_smile . Nie wiem czemu taki bałagan się robi w tych fotkach.

To jeszcze raz smile - roślinka poniżej to siódmaczek leśny (Trientalis europaea)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

8

Odp: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

Ja siómiaczka tez zapamiętam i on faktycznie mnie interesował choć czytałem ze Lilia Złotogłów jest pod ścisłą ochroną a tą którą sfotografowałem pokazał mi znajomy rośnie przy seruszkowym szlaku tuż przy ścieżce .

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

9

Odp: Kuznia Leskowiec Klimaska chaszczing Kużnia

tak, jest, tylko się zastanawiam, czy ten Twój okaz nie będzie biały ferdynansie.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/