Temat: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Na naszej stronie  brakuje tak na prawdę informacji na temat wycieczek po Beskidzie Małym. Będąc potencjalną osobą wybierającą się pierwszy raz w Beskid Mały chciałbym "dostać" szybką i konkretną propozycję szlaków, które w pierwszej kolejności są warte przejścia. Wiele takich informacji, dzięki Wam oczywiście, jest zawarta na forum. Ale to wymaga czasu i poszukiwań.

Chciałbym, podobnie jak w przypadku "7 Cudów BM" , abyśmy wspólnie wybrali najciekawsze szlaki Beskidu Małego. Zanim zaczniemy zabawę, dobrze byłoby wybrać parę kategorii szlaków. Jakie są Wasze propozycje?

2

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Hmm... przychodzi mi do głowy podział ze względu na środek lokomocji (samochód vs. komunikacja publiczna) oraz jednodniówki i z noclegiem w schronisku/chatce. Miksując to wychodzą 4 kategorie. W każdej można by wybrać 3 polecane szlaki.

Tzn. poprzez wspomniany "szlak" rozumiem trasę wycieczki, od początku do końca... no chyba, że nie o to chodziło?

Ostatnio edytowany przez sprocket73 (2013-01-23 13:53:53)

3

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Tak mam na myśli trasę wycieczki, szlaki mogą być różne, może byc nawet częściowo bezszlakowa.  Oczywiście początek znajdowały by  się gdzieś na szeroko rozumianym terenie Beskidu Małego (stacja PKP, początek szlaku etc.) a nie np. miejsca zamieszkania.

4

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Świetny pomysł  smile .

Z mojej strony mogę zaproponować ,  żeby jak najbardziej uprościć internautom dotarcie do tego tematu , który bez wątpienia  wart jest polecenia  i rozreklamowania smile .

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

5

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Co macie na myśli szlaki? Chodzi oczywiście o pętelki np. Czartak – Iłowiec – Łysa Góra – Ponikiew Górna – Czoło – Przełęcz pod Gancarzem – Groń JP II – Królewizna – Żar – Kamień – Główniak – Skalnica - Czartak? Jednodniowe można by podzielić na krótsze(np 4h) i dłuższe (np 8h). Jeśli będziemy również dzielić na warianty transportu to szlaki pewnie będą się nakładać. Warto wziąść najciekawsze miejsca w BMie jako cele szlaków.

6

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Aby była jasność - powinno być wycieczki.... wink

7

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Powoli zaczyna się nakreślać zarys podziału. Może jeszcze ktoś ma ochotę się wypowiedzieć? smile Napiszcie jakiego typ wycieczek szukalibyście jakbyście chcieli odwiedzić dane pasmo pierwszy raz smile

8

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Proponuję wybrać 7 najciekawszych tras i umieścić link do nich na głównej stronie forum  jako ; polecane trasy ' .
Coś na zasadzie 7 cudów Beskidu Małego . Nie bawmy się w jakieś kategorie i podkategorie bo utkniemy w jałowej dyskusji . Jak rozumiem ma to być propozycja raczej dla tych początkujących więc czym prościej tym lepiej  smile .
Co nie przeszkadza pójść potem za ciosem  big_smile i stworzyć coś dla bardziej zaawansowanych  smile .

Na początek proponuje fajną i widokowa trasę , którą można łatwo i przyjemnie  ' zaliczyć "  tongue .

Z Łodygowic czerwonym szlakiem na Rogacz , potem niebieskim na Czupel i Magurkę i następnie czerwonym do Wilkowic .
Dojazd do wyboru .Można przyjechać autem do Łodygowic , a potem po zejściu z gór do Wilkowic podjechać parę przystanków z powrotem . Lub skorzystać z komunikacji publicznego PKP lub PKS . Trasa bardzo ciekawa , z początku łagodna , po drodze dużo widoków i schronisko .  Gdyby temat chwycił mogę oczywiście więcej się rozpisać  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

9

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

trzeba dodać też jakąś skalę np. na 6 gwiazdek czy coś i szeregować np. trudność trasy, widoki, atrakcje przyrodnicze i inne, warto też wspomnieć o tej trasie jak się ma do warunków zimowych.
Dobre też dodatki typu gdzie źródło z wodą czy jakieś inne ciekawostki jak rezerwaty, że się np. nimi idzie, jakieś wspomnienie o miejscowej florze czy bardziej faunie. Multimedialny opis takich szlaków na jakimś webowym silniku też by był ciekawy np. w stosunku do mapy czy schematów trasy. Później można także dodać czasy przejść, zdjęcia punktów orientacyjnych itp. np. coś jak tu: http://www.szlaki.net.pl/ - generalnie jest tu mały więc nie mówię o kopiowaniu tego jednak trasy można ciekawie opisać i pozaznaczać walory.
w każdym szlaku można podlepiać jakieś panoramy użytkowników forum czy inne zasoby informacyjne dotyczące gór, wikipedii, ciekawych artykułów regionalnych oraz linków z forum.

Ostatnio edytowany przez wawri (2013-01-28 22:04:01)

10

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i ciekawe pomysły. Niektóre z nich mam nadzieję wspólnie zrealizujemy w przyszłości (pomysły Wawriego).  Moje wnioski na tą chwilę:

Nie ma co komplikować sytuacji. Proponuję podział ze względu na czas:

1. Wycieczki kilkudniowe
2. Wycieczki jednodniowe powyżej 4h (cały dzień)
3. Wycieczki jednodniowe poniżej 4h

Oprócz tego chciałbym abyśmy zastanowili się  i wybrali (mogą być wybrane w podanej powyżej kategorii wycieczki) kilka propozycji bez podziału na czas dla:

1. Wycieczki tzw. Pętle (rozpoczynające się i kończące w tym samym miejscu, przy czym nie wracamy tą samą drogą).
2. Wycieczki z dziećmi
3. Wycieczki bez samochodu (miejsca rozpoczęcia wycieczki w pobliżu przystanku PKS lub PKP ew. komunikacji miejskiej)
4. Wycieczki rowerowe - jako odrębna forma wycieczek

11

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Wycieczki jednodniowe poniżej 4 h nazwał bym raczej spacerami. Co do pozostałych kategorii wydaje mi się, że może być tak, że jedna wycieczka będzie w kilku kategoriach, wszak pętle chyba nie kłócą się z wycieczkami z dziećmi, można wyobrazić sobie też łatwą trasę dla dzieci, którą robi się bez samochodu itp.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

12

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

a ja bym już skorzystał z mapy Zrobił bym interaktywną mapę ze szlakami w której każdy mógł by wypowiedzieć się w skali od 1 do 6 czy od 1 do 10 o atrakcyjności, łatwości, ulubionej trasie. Te wartości średnie mogły by potem przyszłym turystom pokazać, gdzie lubimy chodzić i jakie trasy są najbardziej polecane

Ewentualnie pod te interaktywne mapy powinny być dołączone linki z relacji po wycieczek No tu już po stronie admina aby te wycieczki przeanalizować

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

13

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Piotrze, dla Ciebie to są spacerki, dla innych poważne wycieczki. Popatrzmy na to nieco ogólniej. Różne osoby, różne potrzeby.

Baco,  to co proponujesz, oraz to o czym wspominał Wawri to dalsze plany i bardziej rozbudowany projekt. Ukierunkowana i prosta forma przedstawienia propozycji wycieczek jest najłatwiejszym i mam nadzieję skutecznym rozwiązaniem.

14

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Lowell79 chodziło mi raczej o wyraźne odróżnienie, a nie jakieś pejoratywne ich naznaczenie. Dla mnie spacer to krótka prosta wycieczka nie wymagająca ekwipunku i specjalnej kondycji, dostępna niemal dla wszystkich.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

15

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Widze, ze tenoempina zmienila nick i jest nadal aktywna. Patrzac na zsgarek to chyba wogole nie spi  hmm  ja ide na wschod wiec ja olewam  cool  big_smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

16

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

kisiel napisał/a:

Widze, ze tenoempina zmienila nick i jest nadal aktywna. Patrzac na zsgarek to chyba wogole nie spi  hmm  ja ide na wschod wiec ja olewam  cool  big_smile


tenoempina ??? o co chodzi ?  big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

17

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Z

nena napisał/a:
kisiel napisał/a:

Widze, ze tenoempina zmienila nick i jest nadal aktywna. Patrzac na zsgarek to chyba wogole nie spi  hmm  ja ide na wschod wiec ja olewam  cool  big_smile


tenoempina ??? o co chodzi ?  big_smile

ktos spamowal, robil jakas reklame jakiegos ustrojstwa. Nie wiem nawet nie wnikalem w szczegoly, ale posty byly pogobne do tych z innego dzialu. Patrzac na nick bylo widac ze spamer tenoempinia jest aktywny

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

18

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

rozumiem smile, dzisiaj z rana wylecieli wszyscy, darkheush się z nimi rozprawił big_smile

Ps. Jak na wschód, przecież Ty na północy ... big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

19

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

nena napisał/a:

Ps. Jak na wschód, przecież Ty na północy ... big_smile

wschod sloneczka  cool

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

20

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Kisiel - jakieś fotki zapodasz z "północnego wschodu"????  wink  smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

21

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

marekk500 napisał/a:

Kisiel - jakieś fotki zapodasz z "północnego wschodu"????  wink  smile

cos wymysle, tylko nie wiem kiedy te 4-setki zdjec ogarne  big_smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

22

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Widzę że temat umarł. sad

23

Odp: Polecane szlaki wg czytelników forum Beskidu Małego

Mam nadzieję, że odżyje wraz z nową wersją strony, ale o tym początkiem roku 2014.