Temat: Zachód - Wschód B.M.

Mam zamiar  prawdopodobnie jutro wystartować na szlak w najbardziej na zachód wysuniętym punkcie BM a wędrówkę zakończyć w miejscu najdalej położonym na wschód smile
Jeśli chodzi o koniec trasy to będzie to w Kleczy no ale gdzie powinienem rozpocząć wędrówkę ???

Proszę o informację takie jak różnica wysokości jaką pokonam oraz ilość kilometrów smile
Czy ktoś już tego dokonał z naszego grona forumowiczów ???:)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

2

Odp: Zachód - Wschód B.M.

teksański to co zamierzasz pokonać to część małego szlaku beskidzkiego Mały Szlak Beskidzki – szlak turystyczny o długości 137 km znakowany kolorem czerwonym, biegnący od Straconki w Bielsku-Białej (Beskid Mały) po Luboń Wielki (Beskid Wyspowy). Jest czwartym pod względem długości szlakiem polskich Karpat. Prowadzi przez tereny Beskidów, które omija swoim przebiegiem Główny Szlak Beskidzki – Beskid Mały, Beskid Makowski oraz Beskid Wyspowy. Gdy wpiszesz w gogle mały szlak beskidzki wyjdzie ci przebieg czas przejścia i przewyższenia .Chyba ze rozważasz poruszanie sie innymi szkakami lub poza szlakiem . Nie mam pojęcia gdzie znajduje się  najdalej wysunięty punkt Beskidu Małego od wschodniej strony jak i zachodniej strony muszę przyznać że nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Pokonać w całości go pokonałem ale nie za jednym podejściem cały Beskid Mały ma ok 35 km długości Życze powodzenia

Ostatnio edytowany przez ferdynans (2013-08-17 18:34:02)

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

3

Jak popatrzysz na mapę to najbardziej wysunięty punkt na zachód to czerwony szlak przechodzący w Bielsku Białej z Mikuszowic Śląskich do Krakowskich ( to nie jest ten co zaczyna się na PKP BB Mikuszowice, tylko powyżej)

W przypadku wschodu to tu jest kilka opcji bo zależy jaki podział
- masz żółty szlak z Mucharza na Jedlicznik (jeśli nie wuzaględniaj Jaroszowickiej Góry, że jest w BM, bo jak tak to czarny z Łękawicy, a jeśli uwzględnisz pasmo Żurawnicy to masz czerwony z Zembrzyc)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

4

Hmmm ok najlepiej będzie jeśli przełożę tą trasę np. na za tydzień bo do tego czasu będzie można ustalić odkąd dokąd itd wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

5

teksanski napisał/a:

Hmmm ok najlepiej będzie jeśli przełożę tą trasę np. na za tydzień bo do tego czasu będzie można ustalić odkąd dokąd itd wink

I tu może być problem bo zasadniczo wschodnia  granica to rzeka Skawa, choć znajdująca się na jej prawym brzegu Jaroszowicka Góra też bywa zaliczana do Beskidu Małego. I nawet znawcy toczą o to spory.

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

6

Teksanski przeszedłem z kumplem w lipcu tą trase tj.BB-Żar-Kocierz-Potrójna-Leskowiec-Mucharz.Najbardziej w du...dało nam podejście na Żar gdyż słońce tego dnia operowało niemiłosierniea przewyższenie jest ponad 400m.Generalnie idziesz non stop czerwonym tj.MSB,końcówka żółtym do Mucharza.Zajęło nam to blisko 13g(w tym 3g postoju.GPS zarejestrował ponad 48km oraz ponad 1900m przewyższenia więc tempo mieliśmy całkiem dobre.Dzisiejsza trasa którą właśnie robisz też jest fajna,w tym roku zrobiłem ją już raz z buta i raz rowerkiem.Koskowa dzisiaj nieźle Cię opali big_smile ,pozdrówka.

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">