26

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

no super smile

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

27

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

No proszę jakie dzielne te nasze forumowe Rodzynki smile Dziewczyny GRATULUJĘ znalezienia skrzyneczki !!! big_smile . Widać, że cała i powoli zaczynają się zapełniać stronki Księgi Bacy wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

28

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Gratuluję dziewczyny pierwszych (oprócz Bacy) wpisów! Tak się zastanawiałem kto będzie pierwszy wink

29

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

spoko spoko Ja tam za nie długo znowu będę podchodził więc planuję kolejny wpis

Ostatnio edytowany przez baca (2010-05-31 17:05:14)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

30

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

brawo brawo smile

W góry idę!!
Bo z wysoka problemy mniejszymi się stają..
W góry pędze!!
Bo tu me myśli z przyrodą sie dogadają..          [...]

31

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

super, i dobry sposób z tym pojemnikiem-nie zawilgnie, kiedyś też muszę się tam wpisać smile

w górach świat wygląda inaczej....

32

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

xaga napisał/a:

super, i dobry sposób z tym pojemnikiem-nie zawilgnie, kiedyś też muszę się tam wpisać smile

xaguś koniecznie, koniecznie big_smile

Co do wilgoci to mam takie spostrzeżenia: woreczek bardzo dobrze zabezpieczył kajecik, ale wnętrze pojemniczka było wilgotne i dlatego go trochę powycierałyśmy smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

33

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

no ten patencik przetestowałem kiedyś i mi się sprawdził stąd takie podwójne zabezpieczenie. Długopisy zazwyczaj siadają stąd ołóweczki bo co najwyżej można je zastrugać i będą dalej pisać czy przy +30 jak i - 20 st C smile

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

34

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Tak, pomysł sprawdził się w 100%  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

35

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Tak, pomysł sprawdził się w 100%  smile

Pani Jolanto !
Czy pomysł sprawdził sie w 100% ?
.....................................................
Czy skrzyneczka jest tylko dla wybranych ?

Ja chciałbym Bekid Mały udostępnić wszystkim.
Ekologów i tzw. zielonych powiesił bym na zdrowym drzewie (by się nie złamało),
a skrzyneczek ogólno dostępnych bez bawienia się w podchody
stworzyłbym  kilka.
Przykładowo "Anula"od tego bym rozpoczoł.
Właśnie kończę odnawiać zielony szlak (na własny koszt) Żarnówka (zapora)- Sucha Beskidzka, i pozostał mi odciunek do odnowienia Czarna Góra- Targoszów kapliczka - więc będę w rejonie "ANULI".
Skrzyneczkę "1" umiesciłbym własnie na Anuli.
Rogacz trzeba by zabetonować na stałe i Na stałe zakotwiczyć skrzyneczke metalową z Kajecikiem i obserwować.

Co FORUMOWICZE na to?

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

36

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

MK, z całym szacunkiem, ale wyjaśnij mi kilka rzeczy. Bo nie bardzo rozumiem sens.

MK napisał/a:

Czy skrzyneczka jest tylko dla wybranych ?

Z tego co się orientuję zamierzeniem bacy było stworzenie wpisówki pod Grotą dla forumowiczów. Nie znaczy to jednak, że nie mogą się tam wpisać osoby niezwiązane z forum, a odwiedzające Grotę Komonieckiego. Sam jestem związany z kilkoma górskimi forami. To że jestem tutejszym forumowiczem jest tylko i wyłącznie zasługą Lowell'a. zakładając, że mnie tu nie ma na forum, kto zabroni mi wpisu do kajeciku pod Grotą??? Tym bardziej, że temat mogę śledzić jako niezalogowany user.

MK napisał/a:

Ja chciałbym Beskid Mały udostępnić wszystkim.

Znaczy się jak??? Na żywioł i zadeptanie??? Moim zdaniem to zły pomysł. Mały, dzięki Bogu jeszcze nie jest aż tak bardzo dotknięty chorobą cywilizacyjną jak inne pasma beskidzkie. I może niech tak pozostanie.

MK napisał/a:

Skrzyneczkę "1" umiesciłbym własnie na Anuli. (...) Rogacz trzeba by zabetonować na stałe i Na stałe zakotwiczyć skrzyneczke metalową z Kajecikiem i obserwować.

Na rozstaju pod Łamaną śmiem wątpić czy beton, gruby łańcuch i monitoring 24h/dobę wystarczy żeby jej nie buchnęli. No cóż "turyści" XXI wieku hmm

MK napisał/a:

a skrzyneczek ogólno dostępnych bez bawienia się w podchody stworzyłbym  kilka.

Już ja się tam wolę pobawić w podchody, niż nie znaleźć skrzyneczki, bo ktoś sobie ją zabrał "na pamiątkę".

To tylko i wyłącznie moje zdanie. Niekoniecznie wszyscy muszą się z nim zgodzić. W Twoim poście MK zastanawia mnie dodatkowo jeszcze jedno zdanie - mianowicie:

MK napisał/a:

Ekologów i tzw. zielonych powiesił bym na zdrowym drzewie (by się nie złamało)

Czyli rozumiem, że mnie i paru moich znajomych walczących z off-road'em w Beskidach również. Bo nie inaczej jesteśmy postrzegani w środowiskach związanych z ATV???

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

37

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Tego posta można równie interpretować, po pierwsze jesteśmy otwartą grupą, nasze forum jest otwarte dla wszystkich (chyba, że ktoś robi sobie z niego reklamę). Łączy nas Beskid Mały i nie zabieramy go dla siebie na wyłączność. Staramy się go pokazać z jak najlepszej strony. A skrzyneczka to stosunkowo nowy pomysł na wycieczki w Beskid Mały. Taka wartość dodana - podchody czy cuś.

I tak jak wspomniał darkheush nie jesteśmy za tym, aby wszystkich wpuszczać na teren Beskidu Małego (crossy i atv), ale zastanawiam się czy , aby ten kontekst miał autor na myśli wink

38

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

MK napisał/a:

Pani Jolanto !Czy pomysł sprawdził sie w 100% ?

To stwierdzenie odnosiło się do sposobu zabezpieczenia kajecika smile Trzeba będzie sprawdzić czy wilgoć z licznych opadów deszczu nie uszkodziła nam "skarbu" wink

MK napisał/a:

Czy skrzyneczka jest tylko dla wybranych ?

Nie, nie, szukali jej przecież harcerze z drużyny Kaperka i mam nadzieję, że się wpisali smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-08-16 19:36:56)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

39

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

lowell79 napisał/a:

Łączy nas Beskid Mały

Polemizowałbym. Łączą nas góry ogólnie. A co do Małego wcale nie mam zamiaru zachowywać się jak pies ogrodnika, co sam nie zeżre, a innemu nie da. Mały jest CUDNY. Warto tu chodzić, pewnie niektórzy forumowicze się zgodzą, zwłaszcza ci na stałe osiadający gdzieś pod Wyspowym lub Sądeckim, czy też na Śląsku. A jest ich chyba na forum przynajmniej połowa liczby userów.

lowell79 napisał/a:

I tak jak wspomniał darkheush nie jesteśmy za tym, aby wszystkich wpuszczać na teren Beskidu Małego (crossy i atv), ale zastanawiam się czy , aby ten kontekst miał autor na myśli

Wybaczcie Lowell i MK, ale takie było moje pierwsze skojarzenie. Wszystkim - czyli naprawdę wszystkim.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

40

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Dzięki za reakcję!
Do Waszych wypowiedzi ustosunkowuję się jutro (mam w tej chwili pilny wyjazd).
Darkheush - ile walk stoczyłem z off road'em malując szlaki, przy tym zdobywając parę siniaków
to nie życzył bym Tobie!
Pozdrawiam wszystkich których cieszy Beskid Mały.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

41

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

MK

Skąd się ten pomysł wziął i jaka jest jego idea można poczytać tutaj: smile

http://www.beskidmaly.pl/pun/topic83.html

Mam nadzieję, że teraz już wszystko będzie jasne i nie będzie nieporozumień co? dla kogo? i dlaczego?

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co Pan robi dla zwykłych ludzi, którzy chodzą po górach ,dla Beskidu Małego , tym bardziej, że są to działania społeczne, czyli wynikające zapewne z pasji, zamiłowania. smile


Staram się szukać w kontakcie z ludźmi tego co nas łączy (np. Beskid Mały ), a nie tego co dzieli. Ludzie są na szczęście różni. wink

Może warto byłoby się spotkać przy okazji forumowego zlotu?
W końcu Beskid Mały to nasza wspólna sprawa. smile
(okropnie patetyzmem zawiało wink )

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-08-17 21:13:10)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

42

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Pani Jolu !
Dziękuję za "link", przeczytałem i zrozumiałem. Faktycznie w tym miejscu idea piękna i niech ta skrzyneczka będzie tylko dla forumowiczów! Przepraszam tych których uraziłem. A co do Anuli to korci mnie by jednak zaryzykować i zrobić na "rogaczu" - będę to traktował jako eksperyment, wgrę wchodziłaby ewentualnie Potrójna . Mam w miarę blisko i mogę to od czasu do czasu kontrolować.  Będąc na szlaku parę lat wstecz w Beskidzie Niskim pasmo Dukielskie na Cergowej jest takowa skrzyneczka umieszczona na krzyżu. Były tam wpisy dwa lata wstecz, lektura sympatyczna podczas odpoczynku.
Czy w BM to jest niemożliwe ?

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

43

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Poproszę u mnie w pracy o pospawanie skrzynki metalowej o odpowiednich rozmiarach, do której można bedzie włożyć zeszyt i coś do pisania. Później damy ją przy schronie na Jawornicy i na Anuli. Co Wy na to?

"W niedomkniętym oknie noc
Podpatruje twoje sny,
W niedomkniętym oknie noc,
Siedzę, patrzę jak ty śpisz... "

44

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

U nas to już tak jest. "Mówisz i masz!" big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

45

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

MK napisał/a:

Przepraszam tych których uraziłem.

Nikogo nie uraziłeś wink A że moja reakcja była taka, a nie inna. No cóż - ci którzy mnie znają, wiedzą, że jetem delikatnie rzecz biorąc dość "ortodoksyjny" w swoich poglądach i że staram się mówić to co myślę, co niekoniecznie wszystkim się musi podobać.

Jednakowoż będę się upierał przy swoim. Anula ma IMO małe szanse przetrwania. Jawornica jak najbardziej. Osobiście byłbym jeszcze za np. Gancarzem bądź Smoczą Jamą w paśmie Magurki W. No chyba że krokusowa wpisówka na Semikowej wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

46

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

"Jawornica jak najbardziej".

Jawornica jak najbardziej.

Co na to Baca - GOSPODARZ TERENU ?

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

47

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Pomysł skrzyneczki jest powielony z wielu innych górskich szczytów bardzo rozpowszechniony w Słowackich górach praktycznie kazdy znaczacy szczyt posiada taką skrzyneczkę wyjsc. Przed wojną istniała w Bielsku niemiecka organizacja Beskiden Verain Bielitz . Organizacja ta umieściła w 1894 r. w metalowej puszce na szczycie Babiej Góry księge wyjśc ,niestety nie jest mi znany fakt czy była to pierwsza puszka w Beskidach (prawdopodobnie tak ) Ksiega ta po kilku latach zagineła widac juz wtedy bywali pseudo turysci . Więcej na temat BV w poscie  Historia Polskiej Turystyki w Regionie Bielsko Bialskim

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

48

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

W grocie Komonieckiego dzisiaj byłem, znalazłem, wpisu dokonałem.
Zdjęcia nie dołączę bo wiek mnie nie puszcza (nie potrafię).

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

49

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

Fajnie, Księga Bacy się zapełnia big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

50

Odp: Skrzyneczka w Grocie Komonieckiego

No i o to chodzi smile

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz