51

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

OBOWIĄZKOWO !!!  big_smile  big_smile big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

52

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Staszek napisał/a:

Ale bez względu na wynik głosowania w najbliższą sobotę po głosowaniu, to jest 5 października, robimy wieczorną imprezę w Wieprzówce na tych liczących 130 mln lat łupkach. Palimy ognisko i śpimy z nogami w wodzie. Może jakieś dinozaury nam się przyśnią.   smile

Z nogami w wodzie?  hmm  Uwielbiam krioterapię!  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

53

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Nie zapominaj Jolu jeszcze o peelingu. Pstrągi i głowacze robią to doskonale. O rakach już nie wspomnę.  lol

Trzeba tylko uważać na bobry, bo te to od razu amputacje robią.  lol  lol  lol

54

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

zaglosowalem-to tylko jeden glos i az jeden

55

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

a tak jeszcze na marginesie-Staszek -pozdrawiam Cie serdecznie

56

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

A dziękuję serdecznie i wzajemnie.   smile
A co z Rodzinką i znajomymi?
Czyżby nie głosowali?  mad

Ostatnio edytowany przez Staszek (2013-09-05 21:42:52)

57

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Staszek napisał/a:

Nie zapominaj Jolu jeszcze o peelingu. Pstrągi i głowacze robią to doskonale. O rakach już nie wspomnę.  lol

Trzeba tylko uważać na bobry, bo te to od razu amputacje robią.  lol  lol  lol

No tak łyse piętki gotowe wink ale za to za free  tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

58

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Zagłosowane :-D Z tego co widzę, to Wieprzówka prowadzi :-P

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze doczeka się ich plonów, a wtedy może już tylko odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna"

J.R.R. Tolkien
SILMARILION

59

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Piątek godz. 6.43 – Wieprzówka – 1052  smile – piękny weekend przed nami - NIECH oprócz słońca będzie tak owocny w głosy jak pierwsze 6 dni września ! big_smileRAZEM MOŻEMY WIELE !!!  smile  – Głosujemy na WIEPRZÓWKĘ !!!  i namawiamy innych do głosowania.  ! smile

                                                           ZAGŁOSUJ NA WIEPRZÓWKĘ !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

60

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

https://www.facebook.com/photo.php?fbid … nt_count=1

61

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Od paru godzin ilość głosów prawie nie ulega zmianie. Czyżby cisza przed burzą?

62

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

moze weekend big_smile  chociaz ja jeszcze jestem w pracy neutral

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

63

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

No i mamy lekka burzę - 7 głosów do nadrobienia ... !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

64

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Chyba ta maszynka do głosowania się zepsuła. To na pewno robota Biebrzniętych.   smile

Edyt.  Ach, to mój komputer przestał się aktualizować.

Ostatnio edytowany przez Staszek (2013-09-06 18:19:30)

65

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Poznaj naszą rzekę i ZAGŁOSUJ NA NIĄ

Część 1 – Wieprzówka jako potok i rzeka

Powiększenie po kliku na Tablicę 1

http://www.zielonalekcja.pl/image/1.jpg
/źródło: andrychów.eu/

Obecnie Wieprzówka, dawniej Rzyczanka, a jeszcze wcześniej Rykibach to rzeka górska, która płynie u podnóży Beskidu Andrychowskiego. Przyczyniła się do założenia osadnictwa i rozwoju produkcji płócien lnianych tzw. drelichów, a w późniejszym okresie przemysłu bawełnianego w Andrychowie.

Swoje źródła bierze na stokach Łamanej Skały i Leskowca, na wysokości ok 900 m n.p.m. Rzeka ma długość ok. 28 km i należy do zlewni Skawy. Jest jej największym lewym dopływem. Odcinek z Rzyk do Andrychowa, zwany Rzyczanką  ma cechy górskiego potoku i zachowało się na nim najwięcej naturalnych odcinków ciekawych pod względem zarówno przyrodniczym jak i krajobrazowym. Z tego powodu stała się m.in. idealnym miejscem do edukacji przyrodniczej.

Nad Wieprzówką powstała ścieżka przyrodnicza „Dolina Wieprzówki” z 7 – oma tablicami informacyjnymi. Jej autorami są Jan Zieliński i Wojciech Bloch. Spacerując i podziwiając piękno naszej rzeki można przysiąść na ławeczkach umieszczonych w malowniczych zakątkach.

https://lh5.googleusercontent.com/-Ye0fp2ka7C4/UiJGAROxzRI/AAAAAAAAbEY/MUv-QI9vGhI/s912/rzyczanka-6.jpg
fot: kisiel

Trasa ścieżki przebiega lewym brzegiem rzeki, na odcinku najmniej zabudowanym, najbardziej naturalnym i nieuregulowanym. Obejmuje bardzo ciekawe pod względem przyrodniczym i dydaktycznym odsłonięcia skalne piaskowców i łupków reprezentatywne dla Beskidu Małego (m.in. najładniejsze i unikalne w Polsce odsłonięcia łupków wierzowskich, a także margli z skamieniałościami śladowymi (fukoidami).

czarne łupki wierzowskie

https://lh6.googleusercontent.com/-rtguEey84Os/UiJFLlvpZKI/AAAAAAAAbDw/boxpoJN5CSI/w958-h638-no/rzyczanka.jpg
fot: kisiel

margle krzemionkowe ze skamieniałościami śladowymi (fukoidami)

https://lh6.googleusercontent.com/-I7-w4regMOg/UZjRIfuajjI/AAAAAAAAAdg/oG3FRFV2wnE/w958-h719-no/100_5149.JPG
fot: nena

fukoidy – to skamieniałe ślady pozostawione przez zwierzęta, żyjące na dnie oceanu miliony lat temu. Są wśród nich ślady ślimaków, małży, wieloszczetów i skąposzczetów, które tu chodziły czy drążyły muliste dno.

https://lh3.googleusercontent.com/XG3Cz-JpEzDSUGqgsGvjFcXYC35gV9yAKiGaW3ct8fQ=w958-h719-no
fot: nena

Ścieżka jest niezwykle malownicza pod względem krajobrazowym i dostępna przez cały rok. Dostęp do niej ułatwia także jej położenie wzdłuż drogi do Rzyk, po której regularnie kursują autobusy i busy osobowe.



                                                                                   *****

Piątek – godz. 20:52 – Wieprzówka - 1190 ! big_smile

Kochani, cały dzień, pomimo innych obowiązków, jestem z Wami i śledzę licznik ! big_smile Cieszę się bardzo, że po małym dołku szybko nadrobiliśmy straty i znowu prowadzimy !!! big_smile UTRZYMAJMY TO PROWADZENIE !!! – ZRÓBMY TO DLA NASZEJ RZEKI ! smile

https://lh6.googleusercontent.com/-j4B65iDKISI/UiogNEq31LI/AAAAAAAALp8/wXxVQteQRhw/s912/dawid%25203.jpg

                                                       GŁOSUJMY NA WIEPRZÓWKĘ !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

66

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Zagłosowane i udostępnione na fb, mam nadzieję, że coś to da.

67

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Mati napisał/a:

Zagłosowane i udostępnione na fb, mam nadzieję, że coś to da.


Mati - dziękujemy - MUSI dać !  big_smile Zaproś jeszcze znajomych i przyjaciół, niech zagłosują smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

68

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Sobota, godz. 10:28 – Wieprzówka – 1215 głosów – 13 punktowa przewaga, nieduża ! Biebrznięci nie śpią ! więc MY też nie możemy przysnąć !  big_smile


                              KTO W SOBOTĘ NIE PRACUJE, NA WIEPRZÓWKĘ NIECH GŁOSUJE !!!
                                      A I W PRACY NIE ZASZKODZI NA WIEPRZÓWKĘ ODDAĆ GŁOSIK ! big_smile


https://lh5.googleusercontent.com/-bRPzJ-0HFXI/Uirh3h3YQAI/AAAAAAAALr4/WWMgD-PWxQY/s912/dawid%25202.jpg

                                               Głosujcie i namawiajcie znajomych do GŁOSOWANIA !
                                                    Jesteśmy wdzięczni za każdy Wasz głos !!!

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

69

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Staszku-rodzinka juz tez zaglosowala

70

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

oddaliśmy 3 głosy big_smile

71

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Dziękujemy TNT'omku big_smile - jeszcze 2 głosy i będziemy mieli znowu REMIS ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

72

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

godz. 20:38 -  Wieprzówka - 1270 głosów smile i za to WAS lubię, bo wiem, że można na WAS liczyć  !!! cool - prowadzimy !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

73

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Janusz napisał/a:

Staszku-rodzinka juz tez zaglosowala

Cieszę się bardzo Januszu!  smile

Ale pozostali Ci jeszcze twoi znajomi, znajomi znajomych, znajomi którzy są znajomymi twoich znajomych, itd.    big_smile  big_smile  big_smile

20 głosów to jest minimalna norma. A wszystko wskazuje na to, że zostanie podniesiona.  lol   lol   lol

74

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Pamiętacie tą historię z dowodami zabieranymi babciom i dziadkom  przed wyborami? wink  tongue

To ja przewrotnie zaapeluję big_smile

Nie zabieraj Babci i Dziadkowi dowodu osobistego! Lepiej załóż im maila i niech głosują razem z nami na Wieprzówkę"  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

75

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Staszek-zdopingowalem moje potomstwo do udzialu w tej akcji.Mam nadzieje ,ze bedzie sie to rozrastalo w postepie geometrycznym.