1

Temat: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

Nosiło mnie i nosiło... W tym roku jeszcze tam szosówką nie kręciłem.

https://picasaweb.google.com/1121928688 … 0806111394

Ostatnio edytowany przez bans (2013-06-24 09:29:38)

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

Mały Tour de France. Szacun

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

3

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

łysy z łysiny napisał/a:

Mały Tour de France. Szacun


Raczej "baaardzo mały" smile))

4

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

bans - fotki rewelka ! smile. Pozwolisz, że wyciągnę na wierzch dwie - zbiornik na górze Żar i widok na północ. smile Takich szerokich ujęć jeszcze tu nie mieliśmy. smile

https://lh3.googleusercontent.com/-4v637TR9fsQ/UcW25gM_gwI/AAAAAAAARas/ldYvBknKNQ8/s1152/IMG_4907_06.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-h4yhTb9lj0Y/UcW3BcmD1pI/AAAAAAAARbE/FD-z_fdRCm8/s1152/IMG_4919_06.JPG
fot: bans

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

Bardzo fajna trasa sercem Beskidu Pięknego  wink

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

Wbrew pozorom  nie taki mały, góra Żar -jak na Polskie warunki to taki odpowiednik Mount Ventox- Góra Wiatrów, kultowej góry na TdF. Żar:długa - 8km, stroma- śr. nachylenie prawie 6%, max. w kilku miejscach dochodzi do 13% i wietrzna. Żar to jeden z najtrudniejszych polskich podjazdów szosowych. Kocierz- czy to z Targanic, czy jak w tym przypadku z Łekawicy to też kultowy polski klasyk. Dla miośników ( typowych harkorowców ) mocniejszego bicia serca, polecam )( Kocierska słynną już ulicą Widokową. Na tym podjeździe znajduje się odcinek o śr. nachyleniu na kilometrze 16%, a w wielu miejscach mamy tam długie ścianki przekraczające 20% - dupe urywa !!! bans, gratuluje super udanego etapiku, może kiedyś koła od naszych stalowych rumaków skrzyzują sie gdzieś na trasie smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2013-06-24 15:44:23)

7

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

harnaś wołoski napisał/a:

  stalowych rumaków )

Mój jest aluminiowy, ale nie mam nic przeciwko wink

Dodajmy jeszcze do tego klasyki na Hrobaczą Łąkę i Magurkę - też można się wymęczyć smile

8

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

Dawno nie było takiej fajowej relacji z rowerowego wypadu, prosimy o jeszcze!  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

9

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

To dorzucę jeszcze te:

https://picasaweb.google.com/1121928688 … 4429294130

Niestety, kadry dosyć powtarzalne, bo z szosówki zsiadam zwykle w tych samych miejscach  - choć z drugiej strony: można porównać, jak et same krajobrazy wyglądają przy różnym oświetleniu i w różnych warunkach atmosferycznych smile

Ostatnio edytowany przez bans (2013-09-25 12:08:52)

10

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

bans napisał/a:

To dorzucę jeszcze te:

https://picasaweb.google.com/1121928688 … 4429294130

Niestety, kadry dosyć powtarzalne, bo z szosówki zsiadam zwykle w tych samych miejscach  - choć z drugiej strony: można porównać, jak et same krajobrazy wyglądają przy różnym oświetleniu i w różnych warunkach atmosferycznych smile

Ja te kadry mogę oglądać non-stop smile

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

Ja też ! a na Żar i inne nasze górki moge podjeżdżać 10 razy na dzień i nigdy mi sie nie znudzą, a tym bardziej  ich krajobrazy smile

12

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

bans - świetne zdjęcia z trasy smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

13

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

Chmury wyglądały groźnie, ale przez to gra światła zrobiła świetne efekty oświetlenia smile

A ten pan co wybiegł... w biegu na Żar pierwszy zawodnik pokonał trasę właśnie w podobnym czasie - 14,18,9  smile

A ten Pan co przejechał 60km i 1200 podjazdu - też dał czadu wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

14

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

No pan 15-minutowiec zasuwał konkretnie, na górze spotkał się z uznaniem i niedowierzaniem towarzystwa, które podjechało kolejką: "15 minut? Heniek! Wejrzij sie, a mu tu jak gupole płacili za tyn cug!" wink

Mnie tez pytali w jakim czasie wjechałem a kiedy dowiedzieli się, że z drugiej strony jest asfalt, to aż usta pootwierali  ze zdziwienia: "Niy godej pan, że jeszcze tam pekaes jeździ?!". wink

15

Odp: Szosówką na Żar i Przeł. Kocierską - kilka zdjęć.

bans napisał/a:

No pan 15-minutowiec zasuwał konkretnie, na górze spotkał się z uznaniem i niedowierzaniem towarzystwa, które podjechało kolejką: "15 minut? Heniek! Wejrzij sie, a mu tu jak gupole płacili za tyn cug!" wink

Mnie tez pytali w jakim czasie wjechałem a kiedy dowiedzieli się, że z drugiej strony jest asfalt, to aż usta pootwierali  ze zdziwienia: "Niy godej pan, że jeszcze tam pekaes jeździ?!". wink

Hahahaha... coś jeszcze cudnych dyskursów doświadczył lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile