Temat: Rajd na Łysinę

Szykuje się kolejna imprezka w Łysinie smile  Szczegóły na załączonym plakacie smile . Przy okazji można pobuszować po tej ciekawej miejscowości odwiedzając liczne kapliczki i podziwiając wspaniałe widoki. big_smile

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1240089_627228310632752_2105185259_n.jpg

Ostatnio edytowany przez wizjoner (2013-09-16 12:38:45)

2

Odp: Rajd na Łysinę

Kurcze, fajnie byłoby się spotkać i pobuszować...  big_smile Tyle się dzieje jednak w tym czasie, że aż trudno się zdecydować na jakaś propozycję hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Rajd na Łysinę

Hm, na zabawie ludowej jeszcze nie byłem

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

4

Odp: Rajd na Łysinę

Już za trzy dni Rajd Pieszy na Łysinę!
W programie m.in. występ góralskiego zespołu "Gilowianka" podczas ogniska z pieczeniem smakowitości na polanie przy "Zamczyskach". Informacje o zespole, który wydał 4 płytki piosenek góralskich i obchodził miesiąc temu 50 lat istnienia, są  na www.tradycja.gilowianka.pl. Taki występ w plenerze to rzadkość.
Warto nie tylko posłuchać, ale i wspólnie pośpiewać.

Odp: Rajd na Łysinę

Super pomysł, chyba bede smile

6

Odp: Rajd na Łysinę

Powtórzę jeszcze zaproszenie na FB wizjonerze.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

Odp: Rajd na Łysinę

harnaś wołoski napisał/a:

Super pomysł, chyba będę smile

To chyba będzie relacja?  wink  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Rajd na Łysinę

Ja jednak bede w niedzielę na Łysinie- Okrajnik -|Przykrzyca, od rana do połednia smile

9

Odp: Rajd na Łysinę

Udanego wędrowania Harnasiu - a potem prosimy o zeznania wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Rajd na Łysinę

Mam namierzoną w tamtych okolicach kolejną szopę ( "szałas") kamienną, jak ją tylko odnajdę to dam znać smile

11

Odp: Rajd na Łysinę

Prosi się o krótką relację z Rajdu na Łysinę. Pogoda dopisała wspaniale, frekwencja łazików przekroczyła 150 osób, w tym była znacząca grupa PTTK O/Bochnia. Zwiedzano zabytkową przeszło stuletnią chatę "Czapa" i miejscową Izbę Regionalną.
Potem ruszono w trasę po grani. Rajd zakończono obserwacją amatorów wspinaczki na skałkach "Zamczyska" oraz biesiadą przy muzyce góralskiej i ognisku na pobliskiej polanie.
Brakowało tylko uczestników z Forum... sad  Widać w tym samym czasie było więcej innych atrakcji w rejonie.  wink

12

Odp: Rajd na Łysinę


Grupa PTTK z O/Bochnia

Ostatnio edytowany przez wizjoner (2013-10-08 15:04:47)

13

Odp: Rajd na Łysinę


I to by było na tyle...

14

Odp: Rajd na Łysinę

wizjoner napisał/a:

Brakowało tylko uczestników z Forum... sad Widać w tym samym czasie było więcej innych atrakcji w rejonie.  wink

Cieszymy się bardzo, że rajd na Łysinę się udał, pogoda i uczestnicy dopisali big_smile. Zabawa jak widać po zdjęciach była przednia, kapela w regionalnych strojach pięknie się prezentowała, a i zapewne świetnie Wam przygrywała ! smile Izbę Regionalną i Chatę pokazałeś kolejnej grupie i bardzo dobrze bo należało je pokazać ! smile Co do uczestników Forum … rzeczywiście trochę się nam w miniony weekend terminy imprez ponakładały, ale pewnie będzie jeszcze niejedna okazja na ponowne spotkanie smile. Dziękujemy bardzo za relację i zdjęcia smile !!!

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

15

Odp: Rajd na Łysinę

Widzę że ten weekend dla wielu z nas był bardzo aktywny. W końcu pogoda była przednia, no i wasze towarzystwo smile

16

Odp: Rajd na Łysinę

Oj to działo się w Łysinie, działo...  big_smile

Dostrzegłam Wizjonerze, żeś nas reklamował w kapeluszu z naszywką  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

17

Odp: Rajd na Łysinę

szkoda, że nie mogłem być podczas tej ciekawej imprezy, ale jednak człowiekowi wiecznie czasu brakuje Może w przyszłym roku uda się dotrzeć wink, bo rozumiem, że będzie w podobnym okresie?

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz