1

Temat: Beskid Mały i Beskid Śląski. Schroniska górskie dawniej i dziś

Nowe wydanie a w zasadzie nowa pozycja od Pana Tomasza Biesika i bielskiego wydawnictwa LOGOS.
Wiekszość z Was pewno kojarzy alum z 2004 roku "Schroniska górskie na starej pocztówce i fotografii". Tym razem są to juz 3 tomy. Wyżej wymieniony dotyczący B. Małego i Ślaskiego oraz Beskid Makowski, Beskid Wyspowy, Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki... a także odrębny tom dotyczący Beskidu Żywieckiego. Generalnie mnóstwo zdjęć i informacji o istniejących i już nieistniejących schroniskach.

m.

2

Odp: Beskid Mały i Beskid Śląski. Schroniska górskie dawniej i dziś

Mam starego Biesika  wink

https://lh5.googleusercontent.com/-tPHrAZmB5qM/Uc__PdIILTI/AAAAAAAANjo/MU0CxkGCv2Q/s512/stary%2520biesik.jpg

teraz zapoluję na nowego

https://lh6.googleusercontent.com/-oOQZXjuAl40/Uc__KvY4GoI/AAAAAAAANjg/5VDdayKy_3k/s251/nowy%2520biesik.jpg

Znalazłam w necie jeszcze taka rekomendację  smile

"Album o dziejach schronisk górskich Beskidu Makowskiego, Wyspowego, Gorców, Pienin i Beskidu Sądeckiego od końca XIX wieku do 2012 roku. Wydawnictwo zawiera liczne reprodukcje unikatowych fotografii i pocztówek archiwalnych oraz współczesnych zdjęć. Jeden z trzech tomów, zawierających efekty 20-letniej pracy i pasji Tomasza Biesika. Książka wydana z wyjątkową starannością, na eleganckim kredowym papierze w pełnym kolorze. Nakład 700 egzemplarzy. Zapraszamy do lektury!"

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Odp: Beskid Mały i Beskid Śląski. Schroniska górskie dawniej i dziś

Tych zdjęć nie wyczaiłem w publikacji więc w ramach uzupełnienia

Klimczok, Schronisko 1069 m,Karol Rosner, Bielsko, św, oliwk, ok. 1920, II

Szyndzielnia, Touristenhaus auf der Kamitzerplatte (von der Südseite) 1001 Meter,Beskiden Verein, druk, kol, ok. 1900, I, ur

Szyndzielnia Touristenhaus auf der Kamitzerplatte, Schr. na Płycie Kamienickiej, Beskiden Verein, Bielitz, druk, nieb, ok. 1910, I

Ostatnio edytowany przez baca (2013-11-22 22:55:02)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz