Temat: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

Serwis internetowy www.kukow.pl zaprasza do udziału w II edycji konkursu fotograficznego "Wiosna, Ach To Ty" im. Jerzego Kachla. Konkurs przeznaczony jest dla fotografów - amatorów, oraz sympatyków fotografii. W konkursie mogą wziąć udział fotografie wykonane w okresie kalendarzowej wiosny, które ukazują walory przyrodnicze, krajoznawcze, kulturowe, bądź historyczne Kukowa i okolicznych miejscowości.
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu max. 4. zdjęcia. Prace należy dostarczyć drogą elektroniczną (w możliwie najlepszej jakości) na adres e-mail: konkurskukow@gmail.com, wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, adres, numer telefonu*) Na prace czekamy do końca maja. Wszystkie pytania prosimy kierować na adres e-mail szymskim@gmail.com, bądź skontaktować się telefonicznie 507072590.
Oceny zdjęć dokona specjalnie powołana komisja. Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na bezpłatne wykorzystywanie zdjęć na potrzeby serwisu internetowego www.kukow.pl (publikacja na stronie, oraz zaprezentowanie na wystawie pokonkursowej). O dacie i miejscu rozdania nagród poinformujemy początkiem czerwca!

* dane służą do kontaktu między organizatorami, a uczestnikami, nie będą udostępniane osobom trzecim.

Patronat medialny
www.beskidmaly.pl
Kurier Stryszawski

Strona konkursu
www.konkurs.kukow.pl



Jeśli ktoś planuje jakąś wycieczkę w najbliższym czasie na Leskowiec to można coś cyknąć i wysłać. Zapraszam!:)

Ostatnio edytowany przez szymskim (2010-04-04 22:13:52)

2

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

Zapraszam wszystkich forumowiczów do udziału w konkursie!!!

3

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

ostatnie 4 tygodnie, albo jeszcze 4 tygodnie;)

Ostatnio edytowany przez szymskim (2010-05-02 14:20:57)

4

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

Dziś cuś tam wysłałem... Takie tam kwiotki smile

"W niedomkniętym oknie noc
Podpatruje twoje sny,
W niedomkniętym oknie noc,
Siedzę, patrzę jak ty śpisz... "

5

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

tak przeglądam zdjęcia i widzę, że ten temat przeważa w tegorocznej edycji:)

6

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

!! UWAGA !! chciałbym  poinformować, że na zdjęcia czekam do jutra do północy:) wszystkich chętnych zapraszam bo to ostatni dzwonek!:)

7

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

Ja mam do Was pytanie, kto z forum pojawi się jutro u Mateusza na rozstrzygnięciu konkursu?

8

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

U mnie marne szanse hmm

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

9

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

U nas uroczystości rodzinne, więc raczej się nie wyrwę sad może uda się na 26 czerwca

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-06-11 11:57:59)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

10

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

no jest szansa że ja się pojawię Nie wiem czy podjadę samochodem czy przyjdę pieszo Wszystko będzie zależeć od tego czy moja kochana żonka będzie chciała się ze mną wybrać czy też nie smile choć nie wiem czy mam jakieś szansę tongue

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

11

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

12 czerwca w remizie OSP Kuków odbyło się ogłoszenie wyników  i rozdanie nagród w II Edycji Konkursu Fotograficznego pt. „Wiosna, ach to Ty” im. Jerzego Kachla organizowanego przez Serwis Internetowy www.kukow.pl.  Jerzy Kachel był działaczem społecznym, wieloletnim prezesem OSP Kuków, miłośnikiem fotografii.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 25 osób, w tym również z poza terenu naszego powiatu m.in. Oświęcimia,  Paczółtowic (k. Krzeszowic) , Kielc , Bielska-Białej , Andrychowa , czy Rybnika.  Najwięcej uczestników wzięło udział z Kukowa i Kurowa.
Swoją obecnością podczas rozdania nagród zaszczycili nas Pani Danuta Dużyńska – Sekretarz Gminy Styszawa, Pani Renata Chudzik – Dyrektor GOK Stryszawa, Pan Jan Krzesiński – Radny Kukowa.
Konkurs miał na celu pokazanie piękna naszego regionu, jak i jego promocję, oraz propagowania fotografii jako dziedziny sztuki.
Wystawa pokonkursowa odbędzie się  26 czerwca w remizie OSP Kuków, oraz w lipcu w  Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie
Organizatorzy  pragną serdecznie podziękować za  pomoc przy tegorocznej edycji konkursu UG Stryszawa, GOK Stryszawa, oraz Serwisowi Internetowemu www.beskidmaly.pl.
Protokół z obrad jury w składzie: przewodniczący Piotr Pochopień (GOK Stryszawa), oraz członkowie Marcin Walczak (www.beskidmaly.pl) i Mateusz Szymski (www.kukow.pl) wygląda następująco:

Kat. Dorośli (pow. 21 lat)
I miejsce – Dariusz Małecki z Andrychowa
II miejsce – ex aequo Dariusz Dyduch z Krzeszowa i Dominik Toma z Andrychowa
III miejsce - Tomasz Palichleb z Kukowa
Wyróżnienia dla  Grzegorza Lenarta z Kukowa i Piotra Wasika z Kielc.
Nagroda specjalna dla Krzysztofa Kachla z Kukowa

Kat. Młodzież (16 -20 lat)
I miejsce - Joanna Stypuła z Tarnawy Dolnej
II miejsce – Adrian Knapczyk z Kurowa
III miejsce – Paulina Rzepka z Kurowa
Wyróżnienie dla Sabiny Gaweł z Kukowa

Kat. Dzieci (do 15 lat)
I miejsce – Monika Szafrańska z Oświęcimia
II miejsce – Marcin Tyl z Kukowa
III miejsce – Katarzyna Bulicz z Kurowa

12

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

No cóż. Powiem tylko tyle, że jestem niezmiernie zaskoczony decyzją szanownego Jury konkursu. Nigdy w życiu nie spodziewałem się, że to moje zdjęcie zostanie gdzieś docenione, a tu taka niespodzianka big_smile Nie ukrywam, że się cieszę, tym bardziej, że fotografuję dla własnej przyjemności, i co się z tym wiąże, zgłoszone do konkursu zdjęcie nie było robione po to, aby coś wygrać. Po prostu chciałem uwiecznić pierwsze oznaki wiosny w Beskidzie Małym.

Jednocześnie cieszy mnie fakt, iż II miejsce (wspólnie z nieznanym mi kolegą z Krzeszowa) zajął nasz forumowy baca. Gratuluję jemu, jak i wszystkim uczestnikom konkursu, tym nagrodzonym, i tym którzy zajęli tak nielubiane miejsce tuż za podium wink

Przy okazji chciałbym podziękować z tego miejsca naszej forumowej koleżance Nenie za wyciągnięcie mnie w Wielkanoc na "krokusowanie na polanie Semikowej". Bez Ciebie nie było by tego zdjęcia wink Jeszcze raz dziękuję!!!

P.S. Mateusz - kiedy i gdzie będzie można zobaczyć wszystkie zgłoszone do konkursu (lub nagrodzone) prace???

Ostatnio edytowany przez darkheush (2010-06-12 19:03:11)

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

13

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

darkheush napisał/a:

P.S. Mateusz - kiedy i gdzie będzie można zobaczyć wszystkie zgłoszone do konkursu (lub nagrodzone) prace???

26 czerwca remiza OSP Kuków w ramach spotkania z pisarką Dorotą Ponikewską (szczegółowe info w przyszłym tygodniu), oraz cały (chyba) lipiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie

14

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

szymskim, a gdzieś w necie będzie to do podglądnięcia??? Bo nie wiem czy uda mi się wybrać w Twoje okolice w tym terminie.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

15

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

dopiero po wystawie w GOKU bedzie na beskidmaly.pl i kukow.pl

16

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

darkheush dla mnie to była super wycieczka, a krokusy przepiękne smile i wcale się nie dziwię, że wygrały, przecież włożyłeś w ich fotografowanie prawie całego siebie big_smile wink .

Gratuluję wygranej Tobie i bacy !!! wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

17

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

No cóż fajny konkursik Ja tak samo jak Darkheush robię fotki po to aby coś dla siebie pozostawić a nie żeby wygrać. Rzeczywiście fajnie jest jak zdjęcie jakieś zostaje docenione. Jeszcze raz dziękuję za nagrodę - mapkę Stryszawy i słynnego ptaszka stryszawskiego.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

18

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

Panowie darkheush i baca gratuluję osiągnięć w konkursie smile 
Tym bardziej, że w swoim amatorstwie doszliście do mistrzostwa smile
W pełni zasłużona nagroda.
Jestem bardzo ciekawa prac wszystkich uczestników  big_smile
Domyślam się jakie zdjęcie na konkurs poszło od  darkheusha , ale co dał baca to już dla mnie tajemnica wink

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-06-13 15:54:09)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

19

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

kwiatuski, motylka i jascurke

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

20

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

A ja tylko kwiotka big_smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

21

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

baca napisał/a:

kwiatuski, motylka i jascurke

darkheush napisał/a:

A ja tylko kwiotka

No to mamy piękne kwiotki Panowie big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

22

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

jolanta napisał/a:

No to mamy piękne kwiotki Panowie big_smile

W przyszłym roku, jak Bozia pozwoli, Partia wspomoże i jakieś forumowe Rodzynki mnie wytargają wczesną wiosną w góry, to znów się zgłoszę do konkursu big_smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

23

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

Tym razem będziesz miał większą konkurencję big_smile

BTW, GRATULACJE dla Was obu !!

24

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

Djinn napisał/a:

Tym razem będziesz miał większą konkurencję big_smile

No to może ja w 2011 roku już podziękuję!!! Z Tobą konkurować, no daj se na wstrzymanie tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

25

Odp: Konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

To się dopiero będzie działo big_smile

Pojedynek na obiektywy smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile