Temat: najwyższe szczyty Beskidu Małego w jeden dzień

Cześć,

to mój pierwszy post na forum więc jeśli niewłaściwie wybrałem kategorię, uprzejmie proszę szanownego admina o przepięcie postu

Otóż, chciałbym szanownych forumowiczów zapytać czy ktoś robił kiedyś trasę przebiegającą przez wszystkie szczyty Beskidu Małego o wysokości powyżej 900m. Na ile mi wiadomo, takich szczytów mamy cztery (Magurka, Czupel, Madohora i Leskowiec).
Planowana "wycieczka", zaczynałaby się na przełęczy Przegibek. Pierwszy, łatwy odcinek to oczywiście niebieski szlak na Magurkę i Czupel, dalej w dół do Czernichowa i aż do czerwonego szlaku na Cisowej Grapie. Drugi etap to kontynuacja czerwonym szlakiem, przez Przełęcz Kocierską, Potrójną, Madohorę, aż do Leskowca. Końcówka to zejście do Rzyk.

Czy ktoś podejmował się podobnego wyzwania, próbując takiej trasy w jeden dzień ?

serdecznie pozdrawiam,
Łukasz

2

Odp: najwyższe szczyty Beskidu Małego w jeden dzień

Witaj Łukaszu (poznałam po awatarku wink) w naszym gronie. smile Miło, że do nas dołączyłeś. smile Ja sobie opisu takiej trasy nie przypominam, ale być może ktoś robił i się pochwali smile.

PS. A propos nazwy Madohora, to wg Siemionowa poprawną nazwą dla tego szczytu (929 m n. p. m.) jest Łamana Skała. Ja się staram do tej nazwy przyzwyczaić, choć wiele osób rzeczywiście używa tej drugiej, która jest wg niego błędna. Na południowy wschód od Łamanej Skały jest szczyt o wysokości  910 m n.p.m. – Mlada Hora, którego uważa się za niższy wierzchołek Łamanej Skały. Ale za to mamy rezerwat przyrody "Madohora".

Ostatnio edytowany przez nena (2013-12-28 20:35:30)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: najwyższe szczyty Beskidu Małego w jeden dzień

childintime napisał/a:

Cześć,

to mój pierwszy post na forum więc jeśli niewłaściwie wybrałem kategorię, uprzejmie proszę szanownego admina o przepięcie postu

Otóż, chciałbym szanownych forumowiczów zapytać czy ktoś robił kiedyś trasę przebiegającą przez wszystkie szczyty Beskidu Małego o wysokości powyżej 900m. Na ile mi wiadomo, takich szczytów mamy cztery (Magurka, Czupel, Madohora i Leskowiec).
Planowana "wycieczka", zaczynałaby się na przełęczy Przegibek. Pierwszy, łatwy odcinek to oczywiście niebieski szlak na Magurkę i Czupel, dalej w dół do Czernichowa i aż do czerwonego szlaku na Cisowej Grapie. Drugi etap to kontynuacja czerwonym szlakiem, przez Przełęcz Kocierską, Potrójną, Madohorę, aż do Leskowca. Końcówka to zejście do Rzyk.

Czy ktoś podejmował się podobnego wyzwania, próbując takiej trasy w jeden dzień ?

serdecznie pozdrawiam,
Łukasz


Sam chętnie bym się wybrał na taką trasę gdyby był ktoś chętny smile Albo przejść cały BM np z Zachodu na Wschód  oczym już kiedyś pisałem smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

4

Odp: najwyższe szczyty Beskidu Małego w jeden dzień

Bardzo ciekawa opcja.   big_smile
Szybko licząc ok. 35km i 1400 przewyższenia czyli jakieś 12h marszu. (http://www.szlaki.net.pl)

Na wiosnę w sam raz  big_smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

5

Odp: najwyższe szczyty Beskidu Małego w jeden dzień

marekk500 napisał/a:

Bardzo ciekawa opcja.   big_smile
Szybko licząc ok. 35km i 1400 przewyższenia czyli jakieś 12h marszu. (http://www.szlaki.net.pl)

Na wiosnę w sam raz  big_smile

Marek, właśnie na późną wiosnę sobie go zostawiam. Wyliczenia w Garmin BaseCamp dają wynik zbliżony do Twojego.
Pozostaje popracować nad formą przez zimę

PS
Nazwy Madahora używam jako tzw. "lokals" wink
Podobnie jak groń JP2 to dla mnie Jaworzyna

6

Odp: najwyższe szczyty Beskidu Małego w jeden dzień

W tym roku zrobiłem trase w części pokrywającą się z planowaną przez Ciebie.Szedłem z BB Straconki czerwonym(końcówka niebieskim/żółtym)aż za Leskowiec,do Mucharza(48km,przewyższenia 1900m).Wtedy najbardziej w kość dało mi podejście pod Żar w sporym już upale ale Czernichów-Cisowa Grapa też troszke potu wycisnąć potrafi big_smile Planowana przez Ciebie trasa jest spokojnie do zaliczenia w 1 dzień,pozdrówka.

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

7

Odp: najwyższe szczyty Beskidu Małego w jeden dzień

trasa fajna ale dobrze jak się ma długi dzień Wtedy można coś zobaczyć Ja kilka dobrych lat temu przeszedłem na jesień
Jechałem wczas rano do BB ale szedłem cały czas niebieskim z Lipnika przez Gaiki, Czupel czernichów na Jaworzynę i Przeł Przysłop a potem czerwonym do Leskowca i czarny na Jagódki
Trasą szedłem ok 14 godz Jakoś tak ale się nie spieszyłem

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz