Temat: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

U podnóża północnych stoków Jawornicy znajdują się trzy wzgórza o wysokościach 447, 488 i 484 m które nie posiadają własnych nazw. Ich stoki porośnięte są przeważnie przez lasy sosnowe, jodłowe i świerkowe, natomiast same szczyty są odlesione z widokami na okoliczne wyższe góry. Na jednym ze stoków tych wzgórz na wschód od przysiółka Frydle znajowała się niegdyś skocznia narciarska o nazwie "Beskidek" hmm

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2011-03-08 20:39:01)

2

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

Jak to się znajdowała Ona się znajduje nadal

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

Kilka razy chodziłem po tych okolicach i tej skoczni nie widziałem hmm Musiałem najwyraźniej omijać to miejsce. A tu skocznia działa w najlepsze. W internecie na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Beskidek_( … arciarska)
znajdują się informacje na ten temat. Baca masz może fotografie tego obiektu smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2011-03-09 18:27:50)

4

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

To Rodzinne Towarzystwo Rodzinne Jawornica jest odpowiedzialne za skocznię

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

5

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

baca napisał/a:

Jak to się znajdowała Ona się znajduje nadal

Jest ona w dalszym ciągu czynna?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

Tak jest czynna, odbywają się na niej lokalne zawody,mozna przyjechać i pokibicować,ja mam zdjęcia ale nie potrafie jeszcze ich wkleić. często tam bywam, ostatnio wspiołem się na górę skoczni ,usiadłem na belce startowej i powiem szczerze że miałem lekkiego pietra jak popatrzyłem w dół, choc to tylko k-20(słyszałem że ostatnio zmodernizowano ją na k-25),skocznia jest na przysiółku Frydle, jak opanuje zdjęcia to powklejam, pozdrawiam,hej!!!

7

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

Harnasiu podeślij mi zdjęcia to dołączę je na forum smile  beskidmaly@wp.pl

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

Akurat dzisiaj przechodziłem przez te tereny i natrafiłem na tą skocznie smile Oto jej zdjęcia:


Dla dopełnienia tematu. Panorama tych bezimiennych wzgórz.

Oraz fragment występującego tam boru jodłowego.

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

Dzięki Darku że mnie wyręczyłeś  wink ,moje zdjęcia są gorsze bo robiłem je w lecie gdy skocznia i okolica była mocno porośnięta bujną roślinnością.pozdrawiam, hej!

10

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

harnaś wołoski napisał/a:

Tak jest czynna,

Już nie jest czynna a zdjęcia jakie Darek przedstawił można powiedzieć, że są już archiwalne

Obecnie skocznia jest już w opłakanym a od zeszłego roku na pewno na niej już nie odbywają się zawody. Widać sponsor się wycofał, czyli pewnie ojciec jednego ze skoczków i temat pod upadł

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

11

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

A może nie są one całkowicie bezimienne, może maja jakąś zwyczajową nazwę ?

12

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

a widoczki z tych szczycików też są piękne

tu z 484

na Narożnik i Gancarz z Groniem JP2

na Gancarz, Leskowiec i Potrójną

na Czarny Groń z Potrójną

na Jawornicę

na Złotą Górkę

na Andrychów

i inne

I z innego miejsca





----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

13

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

.. ale widoczki  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

14

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

No nieźle zestrugali ten fragment skoczni. Ładne widoczki.

aro1569 napisał/a:

A może nie są one całkowicie bezimienne, może maja jakąś zwyczajową nazwę ?

Trzeba by wniknąć w to czy faktycznie są te wzgórza bezimienne. Przeglądając różne mapy to jak na razie nie spotkałem się z jakimikolwiek nazwami tych wzgórz hmm

15

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

Dariusz Tlałka napisał/a:

No nieźle zestrugali ten fragment skoczni

Skakać na tym obiekcie to już raczej nie będą, chyba, że jakiś zapaleniec znowu będzie i rodzic mu pomoże odbudować skocznię

Dariusz Tlałka napisał/a:

Przeglądając różne mapy to jak na razie nie spotkałem się z jakimikolwiek nazwami tych wzgórz hmm

Ja tylko z lokalnymi, ale związane są one z właścicielami polan, które znajdują się na tych wzniesieniach. Na mapach też nic nie znalazłem

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

16

Odp: Bezimienne wzgórza między Targanicami a Sułkowicami

bardzo ładne foty baca smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/