Temat: spacer na nartach

Dobry wieczór,
to mój pierwszy wątek chociaż zaglądam od pewnego czasu na forum BM. Znam tę część Beskidów ze spacerów wiosna-jesień. Czy ktoś może doradzić gdzie przy dzisiejszych warunkach można zrobić 2-3 godzinny spacer na nartach biegowych. Preferuję pętlę z węzlem niezbyt daleko od parkingu.

2

Odp: spacer na nartach

A moze tak zostac na parkingu i raczyc sie Panem Tadeuszem -oczywiscie w formie ksiazkowej?To taki moj zart-z gory przepraszam.

3

Odp: spacer na nartach

Janusz napisał/a:

A moze tak zostac na parkingu i raczyc sie Panem Tadeuszem -oczywiscie w formie ksiazkowej?.

big_smile ...

Jola na pewno coś doradzi ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

4

Odp: spacer na nartach

Witaj pan_tadeusz smile

2-3 godzinny spacerek, pętelkę? Chyba poleciłabym dróżki i ścieżki w Łysinie big_smile

Jest wygodne miejsce do parkowania w centrum miejscowości, sklepik, przy okazji Izbę Regionalną można zwiedzić wink, a i w razie czego zanocować w chacie Czapa big_smile

Nie wiem tylko jak z tym śniegiem bo mam wrażenie, że na biegówki jest go jednak mało, wystaje sporo kamieni... hmm

Wizjonerze - hallo! Jak tam ze śniegiem w Łysinie? tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5

Odp: spacer na nartach

Dziękuję,
rozumiem, że bez problemów wyjadę na Łysinę i dalej na nogach na Ścieszków Groń. O ile pamiętam to dom Wizjonera jest w zagłębieniu i może być ładnie przysypany. Na samym grzbiecie wiatr mógł zdmuchnąć śnieg. Myślałem o spacerku w kierunku Gibasów. Dla pełni szczęścia potrzebuję lepszą widoczność aby ewentualnie pstryknąć jakieś fotki. Zaznaczam, że mam zwykłe deseczki i nie przewiduję ekstremalnych przygód.

6

Odp: spacer na nartach

Z dojazdem do Łysiny nie ma problemu. Byłam tam zimą dwa razy i zawsze droga była dobrze utrzymana smile

To jest mapka miejscowości (od Wizjonera) i  widać dróżki, które w zimie staja się dogodnymi dla nart biegowych wink Jedna z nich prowadzi, aż pod Zamczysko big_smile O ile dobrze pamiętam to ubiegłej zimy hasali tam Klimek z Terenią.

Co do trasy w kierunku na Gibasy czyli "po zielonym" to jak najbardziej jest to możliwe.
Można modyfikować spacer dowolnie wg swoich możliwości uzupełniając  - bądź nie o wspomniane dróżki wink

No i jeszcze, żeby śnieg był... Chatar z Gibasów donosił mi dzisiaj, że u niego jest około 9cm śniegu, lekki mróz... nie wiem jak na szlaku ... no i idzie jednak ocieplenie hmm

Ostatnio edytowany przez jolanta (2014-01-29 17:55:56)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Odp: spacer na nartach

Otrzymałam dzisiaj prywatną wiadomość, że znajomi założyli ślad z )( Przegibek na Gaiki - kto żyw wink i chętny - biegusiem na nartki big_smile
Ja sprawdzę chyba dopiero w weekend wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile