Temat: Tajemniczy szlakowskaz

Pamiętam że gdy odbywałem jedne z pierwszych wypraw w BM  a było to z jakieś ponad 10 lat temu to pewnego słonecznego dnia idąc z Choczni przez Leskowiec trafiłem w okolice Łamanej Skały dokładnie na Anulę.Tam też ukazała mi się pewna tabliczka metalowa koloru brązowego z informacją ile godzin zajmie wędrówka na Babią Górę ! Tabliczka ta była jeszcze potem przez wiele lat zamocowana do świerka albo jodły.Niestety drzewo to zostało złamane i po "szlakowskazie" nie było śladu.Z rok temu przypominając sobie o tej całej mojej przygodzie i jednej z pierwszych wędrówek w BM.Postanowiłem poszukać jej i znalazłem nieopodal przewróconego  drzewa na którym przez te lata była zamocowana.Zabrałem ją ze sobą gdyż jakiś sentyment do niej pozostał.Chyba stąd się ten sentyment wzioł że wtedy kiedy ją pierwszy raz zobaczyłem to niewiele wiedziałem o górach i to że z Anuli można dojść na BG wywarło na mnie jak widać wtedy spore wrażenie wink

Mam ja u siebie w domu.Zupełnie o niej zapomniałem aż do dzisiaj,leżała w garażu,
Jestem ciekaw jej historii.Tzn kto ją tam umieścił ? Nie sądzę  żeby to był MK ale może się mylę ?:)
Jakie jest wasze zdanie czy można by ją tam znowu zamocować gdzie zawsze była ? Czy ktoś ją jeszcze pamięta ?

Zamieszczam zdjęcie dzisiaj wykonane owego szlakowskazu  wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

2

Odp: Tajemniczy szlakowskaz

teksanski napisał/a:

(...)Jestem ciekaw jej historii.Tzn kto ją tam umieścił ? Nie sądzę  żeby to był MK ale może się mylę ?:)

Teksanski nie zrobił tego MK ale zapewne prawdziwy turysta kochający góry i chcący ułatwić i zachęcić do wędrówki. Sam kiedy pierwszy raz wszedłem w BM, nie przypuszczałbym spotykając taką tablicę, że szlakami i to w jednym dniu można dojść do Babiej Góry. Mnie zmobilizowało do podobnego działania brak jakichkolwiek szlakowskazów.
Były, zdarzały się, ale w postaci szczątkowej, nikłej.
Fajnie, że ją odnalazłeś, jest to historia BM, a mnie przypomniało, że wypadałoby mi zaplanować taką wędrówkę- wycieczkę. Np.: Rzyki Praciaki – Babia G. smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

3

Odp: Tajemniczy szlakowskaz

Dzisiaj przeglądając internet znalazłem o dziwo drzewo nadłamane z tą tablicą którą znalazłem !
Marek500 udokumentował ostatnie chwile zepewne gdy wisiała na drzewie smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

4

Odp: Tajemniczy szlakowskaz

Fajnie że się znalazła,bo myślałem że się komuś przydała,w końcu robiłem ją na miedzi,czy mosiądzu maskowanie brązową farbą widać pomogło.Montowałem ją o ile dobrze pamiętam w 1999r. albo 2001 dokładnie nie pamiętam.Taka sama drewniana była przy Grocie Komonieckiego,ta jednak długo nie przetrwała,a co do Anuli to takiego dziwoląga tam w tedy nie było,była za to Mlada Hora 910m.n.p.m.

Ostatnio edytowany przez dzbonek (2014-03-04 13:23:18)

5

Odp: Tajemniczy szlakowskaz

No proszę ileż to tajemnic się wyjaśnia na tym forum... big_smile Strach się bać! wink

Fajnie, że Cię do nas dzbonek przywiało, przyniesło, czy przywlokło lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile