51

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Baca będziesz o 8:00 na górze czy na dole? może uda mi się dojechać do Andrychowa w granicach 8:00... a będziesz wchodził od Bolęciny-Wojtusie od przystanku PKS? powiem szczerze, że dawno tam nie byłem i nie bardzo wiem gdzie tam można samochód zostawić...

52

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Bedę o 8 już na górze Wychodzę z Bolęciny (ok Kościoła) o 7 Ale to bym musiał wiedzieć kto by chciał iść, żeby poczekać. Samochód można zostawić na dole a można też wyjechać pod Ranczo to będziesz miał bliżej do szczytu

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

53

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Właśnie rozmawiałem ze sponsorem Emalkent i nie uwierzycie Tabliczki mam gotowe Zatem będzie przybijanie i wkręcanie w tą sobotę smile

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

54

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

baca napisał/a:

Bedę o 8 już na górze Wychodzę z Bolęciny (ok Kościoła) o 7 Ale to bym musiał wiedzieć kto by chciał iść, żeby poczekać. Samochód można zostawić na dole a można też wyjechać pod Ranczo to będziesz miał bliżej do szczytu

dam jeszcze znać co i jak

baca napisał/a:

Właśnie rozmawiałem ze sponsorem Emalkent i nie uwierzycie Tabliczki mam gotowe Zatem będzie przybijanie i wkręcanie w tą sobotę smile

no to fest, sprężyli się chłopaki i chwała im za to big_smile

Ostatnio edytowany przez Akall (2010-07-07 12:39:50)

55

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

ale wam zazdroszczę, mnie tym razem nie będzie w końcu wyjazd na wakacje smile

"Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym.  "

56

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Włala

I tak już wyglądają tabliczki. Prawda, że pięknie. Teraz je tylko umiejscowić

http://bacadom.republika.pl/jawornica2010/tabliczki2.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

57

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Prezentują się rewelacyjnie! Miło będzie spoglądnąć na nie na szlaku!

58

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Baca kosy jednak nie będę wlókł na razie, zrobię "zwiad" i ew. jak się trochę ogranie wszelakie suche badziewie, to przywiozę następnym razem i wtedy świeżości się wytnie do czysta

a skoro jest sporo suchych patyków to przynajmniej będzie sporo opału big_smile, trza by to tylko ładnie zebrać gdzieś na jedną kupę na boczku...

59

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

tabliczki świetne

"Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym.  "

60

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

akall no to ok
włóczykijko - no ja wiem smile

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

61

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Baco nieźle się prezentują. To nie przypadkiem te których pokazywałeś mi wzory ?

62

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

tak Darku To są te

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

63

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Witam wszystkich po dłuzszej nieobecnosci Widze Baca ze odwaliłes kawał dobrej roboty no nie nos głowy w chmurach nie sam Bardzo potrzebna i madra inicjatywa i jeszcze te tabliczki jak to załatwiłes Jestem pełen podziwu

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

64

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Głowy nie mam zamiaru nosić w chmurach. Sam tego w końcu nie zrobiłem. Ja tylko organizuję czas. A tabliczki to pojechałem do Emalkenty no i udało się przekonać właściciela Pomysł mu się spodobał no, a że tak szybko je wykonał to ja jestem i tak w szoku. To co wybierasz się w sobotę na górę?

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

65

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

ferdynans napisał/a:

Witam wszystkich po dłuzszej nieobecnosci Widze Baca ze odwaliłes kawał dobrej roboty no nie nos głowy w chmurach nie sam Bardzo potrzebna i madra inicjatywa i jeszcze te tabliczki jak to załatwiłes Jestem pełen podziwu

Witajmy po przerwie! wink

66

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Baca postaram się wyjechać z Tarnowskich tak, żeby dojechać do Bolęciny na 7:00, ale nie mogę obiecać na 100%, nie wszystko ode mnie zależy wink
daj znać jaki masz plan działania oprócz tabliczek, żebym wiedział jakie graty zabrać...

67

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

korowanie ławeczki (toporek wystarczy), sprzątanie gałęzi po ściętych drzewach. Do worka - szkło. Kopkami odkopywać jeszcze pozostałe kamienie. Możliwe że małe ognisko się zrobi z obeschniętych gałęzi więc kiełbasę można zabrać ze sobą. Do wkręcenia tabliczek postaram się zabrać na baterię wkrętarkę i jakieś wiertła do metalu bo jedną tabliczkę na krzyż umieścimy. Jak uda się mi skoble zmontować to się zbiję ławkę a jak nie to następnym razem już bo ufok ma też skombinować coś.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

tabliczki na prawde reprezentują się świetne smile dobra robota smile

Ostatnio edytowany przez CzarownicaZpogodnej (2010-07-09 06:14:27)

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

69

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

witam

dzisiaj wraz z SMN i Akalem prowadziliśmy kolejne prace porządkowe. Naszym planem było posprzątanie gałęzi po ściętych drzewach na dwie kupki, odkorowanie ławeczki, przybicie tabliczek oraz odkopanie dwóch ścian ruin schronu, zabranie ze sobą szkła, które mogło stwarzać zagrożenie. Plan został zrealizowany. Pomocą, jak ostatnio, wykazali się też Ania i Rafał za co im dziękuję,

Nasza praca na chwilę obecną tak się prezentuje

Widać ławeczkę okorowaną Trzeba ją jeszcze zakonserwować i skoblami przybić. Widać również pracę wyczyszczenia przez nas dwóch ścian schronu. Pozostały jeszcze dwie ostatnie czyli wschodnia i północna

http://bacadom.republika.pl/jawornica2010/schron3.jpg

http://bacadom.republika.pl/jawornica2010/schron4.jpg

http://bacadom.republika.pl/jawornica2010/schron5.jpg

A tak prezentują się przez nas wbite tabliczki

http://bacadom.republika.pl/jawornica2010/schron6.jpg

http://bacadom.republika.pl/jawornica2010/schron7.jpg

Mam nadzieję, że forumowiczom się podoba nasza praca. A wszystkich, którzy chcą pomóc zapraszam na kolejny termin. Co prawda jest on wyznaczony na 31 lipca ale możliwe, że będzie jeszcze 24 lipca więc proszę o informację, kto by dał radę. Wtedy prace obejmować będą odkopanie dwóch pozostałych ścian. Zbicie ławeczki już jako całość i jej zakonserwowanie. Także prace jeszcze nie na finiszu ale przy dobrym wietrze mogą się okazać, że w tym miesiącu się skończą ( ale w to wątpię, ze względu na frekwencję osób jaka jest przy pomocy). Ubytki kamienia jakie będę chciał uzupełnić nie stanowią problemu ponieważ dzisiaj SMN i Akal widzieli skąd można kamień pozyskać.
W nie długim czasie pojawi się na forum pomysł mojej tablicy i będę czekał na opinie od was co o niej będziecie sądzić.

Póki co jeszcze raz dziękuję tym, którzy i pomagają przy moim pomyśle rekultywacji schronu na Jawornicy.

Ostatnio edytowany przez baca (2010-07-11 06:45:34)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

70

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Rewelacja, to miejsce ożyło!!!

71

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Kotwy już mam , pozostaje zbić ławki. Rozmawiałem z przewodniczącym związków zawodowych w firmie w której pracuje. Może uda sie załatwić jakieś środki finansowe by wybudować coś w stylu bacówki obok schronu.

72

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Ufok gadałem z prezesem PTTK z Andrychowa Mogą się też wciągnąć w to Więc deski mogą iść na nich jak by co

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

73

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Panowie, jestem pod wrażeniem tempa w jakim posuwają się wszystkie prace.

Miejsce, które popodało w zapomnienie odżyło w tak krótkim czasie smile

Może jakaś nowa tradycja wpisze się w nie big_smile Zobaczymy smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

74

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

No to super, szczegóły dogadamy prywatnie.

75

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

czy ktoś będzie na 17 lipca lub 24 lipca?
Jaki wam termin bardziej pasuje?

Plan to wbijać skoble pod ławkę oraz jej zakonserwowanie drewnochronem, odkopanie dwóch pozostałych ścian i wytarganie 3 korzeni. Podkoszenie trawy od strony ścieżki.

Dobrze żeby było nas przynajmniej 5 osób to pójdzie to sprawnie.
Dobrze mieć ze sobą narzędzia pracy: kopka, sierp, saperka, rękawiczki, toporek, pędzel do położenia emulsji bezbarwnej

Reszta wyjdzie w praniu

Ostatnio edytowany przez baca (2010-07-13 22:03:29)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz