Temat: Zwierzęta chronione w Beskidzie Małym

Do kompletu podaje linka do nowej ochrony gatunkowej zwierząt.
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2014/1348/1
A że zwierzęta są łatwo rozpoznawalne niemal dla każdego, to na pewno niejeden z nas podczas wędrówek zaobserwuje sporą grupkę chronionych zwierząt w Beskidzie Małym, zwłaszcza z kręgowców z których niewielka ilość nie jest pod ochroną. Z bezkręgowcami to jest wręcz przeciwnie.

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2014-10-23 19:30:38)

2

Odp: Zwierzęta chronione w Beskidzie Małym

Dariusz Tlałka napisał/a:

Do kompletu podaje linka do nowej ochrony gatunkowej zwierząt.
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2014/1348/1

Rozporządzenie w załączniku 1 wymienia gatunki zwierząt podlegające ochronie oraz wymagających ochrony czynnej. Ciekawi mnie czy na obszarze Beskidu Małego podejmowana jest ochrona czynna zwierząt? Czy ktoś się spotkał z taką ochroną?

3

Tak! Jest prowadzona ochrona czynna w postaci budowy, lub planowania, nowych wyciągów narciarskich i całorocznych kolejek gondolowych.

I niestety nie jest to żart.  sad

4

Staszek napisał/a:

Tak! Jest prowadzona ochrona czynna w postaci budowy, lub planowania, nowych wyciągów narciarskich i całorocznych kolejek gondolowych.

I niestety nie jest to żart.  sad

Jednak nie o takiej ochronie myślałem sad

5

Planują budowę wyciągów gdy z roku na rok jest cieplej i śniegu brak...Podejście iście biznesowe big_smile big_smile big_smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

6

Dariusz Tlałka  smile  warto wiedzieć dziękuję  smile

Z tego co wiem to w Beskidzie Małym chyba nie jest prowadzona żadna ochrona czynna zwierząt podlegających ochronie gatunkowej sad , a gatunków tutaj takich występujących jest zapewne niemała ilość smile Na forum mamy kilka osób zajmujących się fauną, może oni się wypowiedzą coś na ten temat smile

8

Dariusz Tlałka napisał/a:

Na forum mamy kilka osób zajmujących się fauną, może oni się wypowiedzą coś na ten temat smile

Również na to liczę smile

9

Miałam onegdaj zły sen... z nowego kompleksu w Kozubniku prowadziła do Rzyk i tego co tam ma być zbudowane szeroka, asfaltowa droga hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile