1

Temat: Jaworzyna

Według mapy Wydawnictwa Compass wysokość Jaworzyny to 861 m, według tabliczki w terenie oraz przewodnika Radosława Trusia 864 m. Mała podpowiedź dla wydawnictwa wink

2

Odp: Jaworzyna

Nawet przewodnik Radosława Trusia nie wspomina o widokach Tatr z Jaworzyny. A mnie spotkała w końcu starego roku niespodzianka  - panorama Tatr (Zachodnich).

3

Odp: Jaworzyna

Być może dlatego, że południowe stoki są gęsto porośnięte lasem bukowym. W którym miejscu złapałeś taki widok?

4

Odp: Jaworzyna

Tomrod napisał/a:

Być może dlatego, że południowe stoki są gęsto porośnięte lasem bukowym. W którym miejscu złapałeś taki widok?

Wiele razy zdarzyło mi się iść szlakiem z Tresnej na Jaworzynę (lub odwrotnie) i zawsze podziwiałem widoki na północ w kierunku Czupla, Magurki, Hrobaczej  Łąki czy Żaru (nie wspominając o Klimczoku czy Skrzycznem). Stosunkowo gęste i wysokie drzewa nie pozwalały zachwycać się widokiem na południe. Ale zima daje jednak pewne szanse smile
Zdjęcie zrobiłem nieopodal szczytu, w kierunku Kościelca.

Odp: Jaworzyna

MF napisał/a:

Nawet przewodnik Radosława Trusia nie wspomina o widokach Tatr z Jaworzyny. A mnie spotkała w końcu starego roku niespodzianka  - panorama Tatr (Zachodnich).

Może tam jakąś wycinkę drzew przeprowadzono i taki widoczek się zrobił, albo wcześniej nikt niedopaczył się tego widoku hmm

6

Odp: Jaworzyna

Dariusz Tlałka napisał/a:

Może tam jakąś wycinkę drzew przeprowadzono i taki widoczek się zrobił, albo wcześniej nikt niedopaczył się tego widoku hmm

Wycinka, powalone stare i chore drzewa. ... Skąd to znamy sad

Jeszcze jedno zdjęcie. Po prawej Wołowiec. Resztę szczytów proponuję odgadnąć samemu wink

Ostatnio edytowany przez MF (2015-01-03 16:39:11)

7

Odp: Jaworzyna

Na prawo od Wołowca: Jarząbczy, z tyłu Bystra (chyba),  Starorobociański, Błyszcz, a na pierwszym planie też Jaworzyna w B. Żywieckim.  Jeszcze lepszym miejscem  w pobliżu na panoramę Tatr jest grzbiet Szerokiej, Jest on pozbawiony drzew, a z lewej strony Babiej pojawia się kilka Szczytów Tatr Wysokich (Łomnica, Lodowy ). Muszę przyznać że zdjęcie jest bardzo dobrej jakości.Gratuluję!

8

Odp: Jaworzyna

Ale zachęta, by wyruszyć na pasmo Jaworzyny. Ciekawe smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

9

Odp: Jaworzyna

Tomrod napisał/a:

Jeszcze lepszym miejscem  w pobliżu na panoramę Tatr jest grzbiet Szerokiej.

Przy następnej okazji sprawdzę. Czy wystarczy trzymać się szlaku?

Tomrod napisał/a:

Muszę przyznać że zdjęcie jest bardzo dobrej jakości. Gratuluję!

Dzięki. Staram się smile

10

Odp: Jaworzyna

kris_61 napisał/a:

Ale zachęta, by wyruszyć na pasmo Jaworzyny. Ciekawe smile

Zatrzymując się np. w Czernichowie czy Międzybrodziu Żywieckim można w ciągu kilku godzin zrobić ciekawą pętlę: Kościelec-Jaworzyna-Cisowa Grapa-Kiczera-Żar.
Widoki gwarantowane. No, może Tatr nie zawsze będzie widać wink

11

Odp: Jaworzyna

MF napisał/a:
Tomrod napisał/a:

Jeszcze lepszym miejscem  w pobliżu na panoramę Tatr jest grzbiet Szerokiej.

Przy następnej okazji sprawdzę. Czy wystarczy trzymać się szlaku?

Tomrod napisał/a:

Muszę przyznać że zdjęcie jest bardzo dobrej jakości. Gratuluję!

Dzięki. Staram się smile

Tak, chociaż zawsze można poszukać trochę lepszego miejsca poniżej drogi. Zeszłej jesieni przechodziłem tamtędy przy dobrej przejrzystości, dlatego polecam to mniej popularne miejsce.
Można się spodziewać takiej panoramy:

12

Odp: Jaworzyna

Tomrod napisał/a:

Zeszłej jesieni przechodziłem tamtędy przy dobrej przejrzystości, dlatego polecam to mniej popularne miejsce.
Można się spodziewać takiej panoramy:

Robi wrażenie i mobilizuje wink

13

Odp: Jaworzyna

To może jeszcze raz Tatry. Tym razem od Wołowca na zachód. Oczywiście widziane spod Jaworzyny smile