226

Odp: Łysina

Łysina. Widoki spod Ścieszków Gronia kilka dni temu big_smile 

227

Odp: Łysina

To śniegu całkiem sporo  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

228

Odp: Łysina

Powstaje ścieżka questingowa na Łysinie "W drodze do Zamczyska" promująca walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe tej małej acz atrakcyjnej turystycznie miejscowości. smile
W końcowym opracowaniu jest wierszowany opis trasy z zagadkami do rozwiązania i ukrytym "skarbem". lol
Należy się spodziewać, że w połowie czerwca br. będzie już możliwy ogólny dostęp do wydrukowanych kart questu.
Co to jest "Questing" można dowiedzieć się na stronie www.questing.pl
     

Ostatnio edytowany przez wizjoner (2014-05-11 12:24:37)

229

Odp: Łysina

wizjoner napisał/a:

Powstaje ścieżka questingowa na Łysinie "W drodze do Zamczyska" promująca walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe tej małej acz atrakcyjnej turystycznie miejscowości. smile

Super ! miło to słyszeć ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

230

Odp: Łysina

wizjoner napisał/a:

Powstaje ścieżka questingowa na Łysinie "W drodze do Zamczyska" promująca walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe tej małej acz atrakcyjnej turystycznie miejscowości. smile
W końcowym opracowaniu jest wierszowany opis trasy z zagadkami do rozwiązania i ukrytym "skarbem". lol
Należy się spodziewać, że w połowie czerwca br. będzie już możliwy ogólny dostęp do wydrukowanych kart questu. (...)

Prosimy bardzo o wiadomości w tej sprawie - trzeba nam wrócić do Łysiny i .... poszukać skarbu!  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

231

Odp: Łysina

Zapraszam ponownie na Łysinę smile :

Czerpanie z tradycji.
Zapraszamy do Łysiny i zachęcamy do udziału w warsztatach rzeźby w kamieniu w dniach 24-26 lipca 2014 roku .

Warsztaty nawiązują do kamieniarskich tradycji Łysiny, mają na celu ożywienie i promocję rzadkiej a charakterystycznej dla tego regionu rzeźby w kamieniu, z której miejscowość ta słynęła od XIX wieku.

Zajęcia prowadzi młody utalentowany rzeźbiarz Mateusz Gębala, który wprowadzi uczestników w tajniki obróbki kamienia.

Rozpoczęcie : 24 lipca 2014 r. o godz. 9:00

Miejsce - Plac Odnowy w Łysinie

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

232

Odp: Łysina

Hej Wizjonerze, wzywam Waść do tablicy. Jeśli masz jakieś fotki z warsztatów kamieniarskich, to proszę o wklejenie.

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

233

Odp: Łysina

Rzeźby w Łysinie
Wezwany, donoszę...
W dniach 24-26 lipca w Łysinie odbyły się warsztaty rzeźby w kamieniu. Każdy chętny mógł w nich uczestniczyć by sprawdzić swe zdolności i nauczyć się tej trudnej sztuki. Zgłosiło się 17 osób, dorosłych i dzieci. Po trzech dniach mozolnego kucia i rycia, można było podziwiać ich dzieła. Organizatorzy na koniec wręczyli uczestnikom warsztatów pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulacje złożył również sławny artysta ludowy - Józef Hulka (88 lat) z Łękawicy.
Organizatorzy przewidują, że warsztaty rzeźby wejdą do corocznego kalendarza kulturalnego w regionie, co podtrzyma kamieniarskie tradycje wsi Łysina.   
 

Ostatnio edytowany przez wizjoner (2014-08-04 10:39:27)

234

Odp: Łysina

Oj cierpliwości trzeba do tego fachu, a ja raptus jestem. Tym niemniej bardzo ciekawa inicjatywa. A ty coś wyrzeźbileś? Pochwal się smile

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

235

Odp: Łysina

Oj to się działo w Łysinie big_smile

A tak przy okazji - jak tam ścieżka questingowa pod Zamczyskiem? wink  ... no i oczywiście skarby tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

236

Odp: Łysina

Questing do Zamczyska. Zwlekałem długo z odpowiedzią, ale były ku temu powody. Otóż, ulotki questingu ukazały się chyba dopiero w tym miesiącu i zostały rozmieszczone w różnych punktach. Na Łysinie takowych nie ma. Nie ma też do dzisiaj "skarbu", który wieńczy dzieło zabawy po przejściu trasy. Egzemplarz opisu questingu, który uzyskałem jest pełen błędów, braków i nie nadaje się do użytku. Nie można rozwiązać zagadki, co zniesmacza chętnych zabawy. Dotychczasowi, nieliczni amatorzy questingu są tym faktem mocno rozczarowani. Ktoś przed samym drukiem dokonał zmian i spaprał sprawę. Smutne to, ale prawdziwe. Cały nakład powinien być wycofany, bo nie spełnia zadania.  sad
Opiekunem questingu jest Fundacja "Partnerstwo  Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy" w Żywcu.
Mam nadzieję, że zostanie to poprawione i spełni jednak swój cel -  dobrej promocji tego pięknego miejsca.  smile
Na razie pozostaje dotychczasowa forma spacerów do Zamczysk... i dobrze. neutral

237

Odp: Łysina

Na Łysinie zima w pełni. Kto tu dojedzie na parking, lub dojdzie pieszo, ma szanse z dala od nizinnego smogu, na trasach spacerowych po grani, rozkoszować się pięknymi jak zwykle widokami. smile  smile  smile

   

Ostatnio edytowany przez wizjoner (2015-01-26 16:18:52)

238

Odp: Łysina

Wizjonerze, czemu nas przykrytych miejskim smogiem epatujesz takimi pięknymi widoczkami?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

239

Odp: Łysina

Moja wina, moja wina...Ostatni raz byłem na Łysinie  ponad rok temu. Pora chyba zmienić Nick smile

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

240

Odp: Łysina

Z piątku na sobotę ma jeszcze śnieżkiem dosypać. Piękna jest zimka w Łysinie cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

241

Odp: Łysina

Uroki zimy na Łysinie. Jest gdzie pospacerować i jest co podziwiać.

242

Odp: Łysina

Czy dobrze podaje mój exif, że dwa pierwsze zdjęcia są z kwietnia 2016 a dwa następne z 22 stycznia 2017? Na oko pogoda taka sama, może coś nie tak z Canonem?

243

Odp: Łysina

Dwa pierwsze są z 4 grudnia 2016 , a następne faktycznie z 22 stycznia 2017.  W sumie nie ma to znaczenia, gdyż zimowy krajobraz na Łysinie wart jest zawsze chociażby krótkiego pobytu.

Ostatnio edytowany przez wizjoner (2017-01-30 17:55:04)

244

Odp: Łysina

Zima nas w tym roku dopieszcza wszędzie, ale w Łysinie zawsze można się nią ucieszyć big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

245

Odp: Łysina

wizjoner napisał/a:

Dwa pierwsze są z 4 grudnia 2016 , a następne faktycznie z 22 stycznia 2017.  W sumie nie ma to znaczenia, gdyż zimowy krajobraz na Łysinie wart jest zawsze chociażby krótkiego pobytu.

Ile razy tam trafiłem zawsze byłem oczarowany. Skoro ostatnio nie było świeżych opadów,  zapewne można wyjechać na parking autem z przednim napędem i zimowymi gumami.

Odp: Łysina

Dopiero teraz dotarłem do tej miejscowości Łysina na Forum. I tutaj nigdy nie byłem. Jak tu walczyć z Forumowiczami. Znakomity przegląd sprzętu gospodarskiego, głównie ręcznego. Studium wideł tutaj przynajmniej nie jest mi obce. Szybko wyliczyłem, że 58 lat temu widły uratowały mi życie. Spokojnie, nie było to w Beskidzie Małym ale w Świbiu koło Wielowsi, w powiecie gliwickim. To teren działanie Krisa. Zaś łysy z łysiny zaprezentował zdjęcie
http://i67.tinypic.com/2eds6s7.jpg
wideł do ziemniaków z kulkami.
Zaś Staszek napisał:
U mnie do ziemniaków używało się dużej szufli, aczkolwiek niektórzy sąsiedzi używali takich wideł z kulkami, zwłaszcza ci którzy używali do kopania ziemniaków koparki.

Nikt nie podał nazwy tych wideł a taka musi być.
Są to  gable  , nazwa powszechnie używana w Galicji.

Ostatnio edytowany przez Eugeniusz Kępiński (2018-01-10 18:03:13)

Odp: Łysina

Teraz otworzyłem to hasło w Internecie, bardzo bogate. Ale napisałem, z pamięci.

Ostatnio edytowany przez Eugeniusz Kępiński (2018-01-10 18:02:45)

248

Odp: Łysina

W ubiegłą niedzielę, przy pięknej pogodzie "grasowałam" po Łysinie big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/oSnENld56fKP9TNZgyBw6WjOy-0cDE9iDDoSFXSDQOl6WIEWNLI-9e0qnSb53fctwzWLtCy8wnX-2na68Ic8IBJW90JIm4Cz3w7sboNkHBCN-pzDdgJn4LZmUPRCU1G836lJIqloVoqLhI_bngIculyJYnuug0B856VYMSL7NGFUo6mE20VkO4e0FWlAlZMiKds9v-jRoxpzpNu7Om7eDBOf77d1TyqrPJEpkgfl6cWo5W0iuvoqkRVoFz5bYCAh8JM-3bwNqUz1RuKVY_EJJ_Mva_o2qpGlAnQnMDTODGYKdwQCLrGU3joJ6cPdcFhBpqZaL_IEeR9yF_UvmH16PIRgsy88mbfuyOcu1NJPSNgJSWqSsnj9SuVaOBhL0mVRN0aWx5DYSlwlYWSFhXNHrDQWu6oqQLCLYewJFt0ukLIfQNtPe9ijUs0X1KUGYBzGfTtNHW0GA4OMupt7AnJcG86oqrnLJa21detPgBM8XpBzJLXs8tlchzrbyuRqH-03ZL27mL87G3FVOCJ_p0DLkOGOv8SLd_SiJ4iSljlClYkp6ipOS7m-bzbr981miMzML2EoXuvHvOJhngql2Pcf1Rid6vrsqT60Jp_F7cbLxuhiBVj9RxCcL-l_zhtyX6PVMFLMAjPpd6JMK9EN565w7E0WJuSHNgK04MopiiWOKdLt1gUfE11K6akttkVStrsPVyzpQXRB9DbwY2wNBwnjWJ_O88MiJnO_zvFvCfROJgv_zV8Q=w1676-h655-no

W pobliżu drogi do Zamczyska odkryłam nowiutką wieżę lub raczej mini wieżę widokową smile

https://lh3.googleusercontent.com/wnoLJ51SO5b3HlwpuTe8FSnf0JSvABZppcvvuorCsOwfesxcZi5BAn2eAAolWG0C1NKxErJQHfO6R6VWXEIa2gq1A-i24OBJEt1EMxzBJEB8nUBlN02Z7LJFtBWI3J9KNV-vPeqfhHaHUReooWrjYyxQ7YcSty3H0pmttkCSbAD_OQEpBp4Wdu1lLhWiTEttUTYF5kC45ukH6OMJCqXGOYY65HLQxrKUBI5hrO8aKzhimwb_M7_n1zbQmhZ9J8QV2PTmW0JfHQ_NMhlZAdSdbl2daskIp6AMuEoRNvc8Dmce6QLjSSj19JBzUP2oOpod7d3kkzPMhT0TfC8Aq8P8xm-HSqwNtQOdTIIC8rwl0zfq1Yjfnm6hraspLpmTyjYRh2m7InplxyuAzJOyJWO_iQek02d5BCRCZRdMhnCAJjDhA6aqNZSMwVTFIzg8n-RdzuMnZFY3TXbChbxpBzEl9Y4WnobJLdY6jFURwxKX7wYs7FFN97mhZYmxJIvQeb-zndvc842-f0TDENYuQfzIB7meNRDZGbxOVnnnQ1A2fM9PddmjKzGwIGghMbQnNbKCswwC50su8gVxbs9Da2cLK6dBqoSNRGpMALylKRCq8-RJTCC_0ZBSdfqPJgjmJkhXqh4_fJKaze6rJnmhO2tB1r8eOyicFwf55CBAYvdmJCAtuxaFRiHURbcZ_gfTdOcZAFwqJLuDVbQ8S0C-VTaS49eQsAXP76WhVTqjd0jaFiorenVf=w1977-h840-no

https://lh3.googleusercontent.com/cI1Fw5yVo-7mKmoOBb0hOddy3RC5gcOpD1R-AaFSR5eFyY_WvCstrz5oFGR9n51Es6JR6dK3jFeGPokH8lX383Pokcfp62vK5jFLlI3A6DJQnw-cdJVHBZb0Q6fOpSXvFvRNTDRoEIC9TGtJE5T3Y5LbRgpNpizezVmpKUc1L_xFPAjeQVT90mYv-ukJUf7Ke_27oy5f7AJ6auRJM74Dcs3bnoZ6qxyqY120zU_ITjy09dM1bBmYUYJIl208aQ4RJG6sTaxAdWwaMvK6H0B6SXQQdsNxfK4vVJRlaNudJB3slQG030JLinV58m6qbRcSKvlldJnjvEqKNSfieXTDxwHemInzF1EEq-0ME9PTTMMS318MilzOizvjWhkl-iM2cm8mU58tEP4YFVAw_W4x2eU0t7B0UqvBkN6zWfIv0veoox9d15OWXE3X7lbDtI3JskzfFBUSgwyTDWoaY2MV8rLPr0wfhJqTvhARI0RN0AVaLuS1pBWZ542ViY_IU6Z5qs9CdRh8O8w_45HilGLT6EV-ZueJdXyx_a_5_ulpyr3Paq2rJkTb9Nl0O7mDcU2dkV51_pOTxQ5gacLKdT_AlswX8Qo_-n-4lPC-1MTBWyM-eq2Lv9Ygbn8hGBdRkdjOZ_pegL65ELhGtdv0FqHIxRBWDL6IYwjzhL87B7cg8AigCGtqww7XA3sBRL_RV-SEjIXXzAyQohW4foXnamrq05PxM6b-PccJ7RvzHL2GNHc_ZAty=w653-h983-no

Fotki i filmik wyszły takie sobie wink ale widoki były przednie i Tatry też widziało moje oko tongue

[video]

Ostatnio edytowany przez jolanta (2019-09-28 21:43:49)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

249

Odp: Łysina

jolanta napisał/a:

W ubiegłą niedzielę, przy pięknej pogodzie "grasowałam" po Łysinie big_smile

Łysina staje się coraz bardziej atrakcyjna dla turystów. Zastanawiam się co przyniosą te zmiany? Czy goście uszanują to miejsce i trud Gospodarzy?

Trzeba będzie się tam wybrać.

250

Odp: Łysina

W ciągu kilku ostatnich lat, w górnej części Łysiny wybudowano kilka nowych domów/domków. Rejestracje najczęściej z północnej części naszego województwa wink Kto może szuka dobrych miejsc wypoczynkowych big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile