Temat: Opis szlaków Beskidu Małego na stronie

Ruszam z projektem opisów szlaków BM na naszej stronie. Na pewno potrwa to dość długo (brak wolnego czasu), ale o ile nie braknie mi tylko wytrwałości to doczekamy się opisów na naszej stronie. Oczywiście liczę również na Waszą pomoc. Czyli informacje,ciekawostki, zdjęcia sugestie, wychwytywanie błędów. 

Pierwszy opisany szlak to: Straconka Podlas - Przełęcz Przegibek

Standardowo każdy szlak będzie posiadał mapę wraz z wykresem wysokości oraz charakterystyczne miejsca na trasie. I tutaj prośba do Was - piszcie o miejscach, o których nic nie jest napisane.

pozdrawiam

2

Odp: Opis szlaków Beskidu Małego na stronie

Po dłuższej przerwie dodałem kolejny opis szlaku, tym razem Szlak czarny z Lipnika na Przełęcz u Panienki

Zastanawiała mnie kwestia, w którym miejscu rozpoczyna się szlak. Radosław Truś oraz mapa Compassu wskazują, że szlak czarny rozpoczyna się przed zakrętem wraz ze szlakiem niebieskim. Jednak coś mi  w tym nie pasowało. Nie dawało mi to spokoju, i w ramach biegowej wycieczki na Hrobaczą postanowiłem to sprawdzić. I rzeczywiście szlak ma swój początek obok kościoła w Małych Kozach i prowadzi ulicą Spacerową.

Ps. Mile widziane informacje dotyczące tego szlaku! Może ktoś wie co to za kapliczki? Być może były opisane w zagadkach smile