Temat: Dojazd na Kocierz

Razem z koleżanką planujemy trasę z przełęczy kocierskiej w stronę Łamanej Skały. Mamy tylko jeden, acz ważny problem - czy da się dostać na Kocierz busem lub MPK z Andrychowa? Gdyby ktoś coś miał to będziemy wdzięczne  smile

2

Odp: Dojazd na Kocierz

Na )( Kocierską nie jeżdzą autobusy. Najbliżej będzie szlakiem z Targanic Nowej Wsi lub dłuższy wariant  asfaltem z Targanic od sklepu Wizan.

3

Odp: Dojazd na Kocierz

Cyberniok napisał/a:

Na )( Kocierską nie jeżdzą autobusy. Najbliżej będzie szlakiem z Targanic Nowej Wsi lub dłuższy wariant  asfaltem z Targanic od sklepu Wizan.

Asfalting na )( można w znacznym stopniu skrócić. Mapka poglądowa:

https://lh3.googleusercontent.com/-xo64fg7HT3s/VWp3zfo2DRI/AAAAAAAAPfI/v2cAwvgsEho/s912/kocierz.jpg

Skrót 1 - za pierwszą "eską" drogi (za mostkiem) wejście obok płotu w las i wyraźną ścieżką do góry aż wyjdziemy ponownie na asfalt i nim znów spory kawałek do góry aż dojdziemy do...

Skrót 2 - dolnej stacji wyciągu i stąd trasą zjazdową aż do połączenia ze szlakiem zielonym i dalej do SPA Kocierz wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

4

Odp: Dojazd na Kocierz

Dziękuję pięknie obu panom za odpowiedź smile Ostatecznie obrałyśmy inny kierunek wycieczki, ale to się przyda na przyszłość.

Odp: Dojazd na Kocierz

Podaję za Kroniką beskidzką:

Zamknięta droga przez Przełęcz Kocierską


Na trzy miesiące zamknięta została dzisiaj (3 sierpnia) droga wojewódzka nr 781, czyli przez Przełęcz Kocierską, w Kocierzu Rychwałdzkim.

To trakt łączący Żywiec z Andrychowem. Przed czterema laty była ona już zamknięta z powodu zabezpieczenia osuwiska. Teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planuje dalszy ciąg remontu osuwiska, co wiąże się z zamknięciem drogi w Kocierzu Rychwałdzkim (od samego podjazdu na granicy z Kocierzem Moszczanickim aż do Przełęczy Kocierskiej) od 3 sierpnia do 31 października tego roku. Prace mają kosztować około 2,4 miliona złotych

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

6

Odp: Dojazd na Kocierz

Albo podjechać na pętle do Targanic Nowej Wsi i wyjść sobie czarnym szlakiem na Kocierską

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz