551

Odp: Warunki na szlakach

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

[...] Nie ma już tablicy informacyjnej, panoramy. Schron na wylot, zaniedbany. Aż cztery miejsca palenia ognisk, dość niemiły widok. Na trasie dużo wiatro-śniegołomów, gałęzi, szczególnie buka, ale także jawora i brzozy.
Temperatura na szczycie + 4,2 st. C. Na całej trasie nie spotkaliśmy ani żywej duszy. Nastrój pogrzebowy. kapliczka Pana Tomy na Przełęczy Midowicza ulega dalsze destrukcji atmosferycznej. Wymaga drobnej naprawy i konserwacji latem.

A miałam się wybrać na Leskowiec . Po takim opisie aż strach ... big_smile wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

552

Odp: Warunki na szlakach

Tablicę - panoramę z Leskowca zwiozłem do Wadowic
w celu odnowienia. gdyż była już zbyt mocno zniszczona przez wandali!!!
Po wykonaniu nowej panoramy wróci na swoje miejsce smile
Niestety potrzeba na to trochę czasu – ile? Nie potrafię dzisiaj odpowiedzieć.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Odp: Warunki na szlakach

Po rozbiciu płyty plexi, jeżeli pamiętam na raty, dni tablicy były policzone. Dobra robota MK.

554

Odp: Warunki na szlakach

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

[img]http:

//www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/users/2000/1487/tmp/thumb/p1aupfhc5afue12kv1253f4130b7.jpg[/img]

Po oglądzie zapory i mostu na Skawie przeszliśmy cały szlak niebieskiej ryby, z Rzyk na Leskowiec. Opiszę pod tym tematem, który zaczął kisiel. Teraz fragmenty. Ostatnia salamandra, która wdrapała się do zimowych pieleszy.
Ostatnia naparstnica 800 m. npm. pod szczytem Leskowca.
Najnowszy paśnik, z tego roku, przy daglezjach.
Samosiejki daglezji na skraju holwegu. Można je wykorzystać. I tak przygryzą je jelenie i zniszczą.
Połączenie potoku Rzyczanka / Wieprzówka / u samej góry z bocznym, prawym, okresowym. Po opadach teraz jest dość znaczny.
Jeden ze znaków ryby, już za Rzyczanką, na długim trawersie stoku na wschód. Wejście od północy na szczyt. Nie ma już tablicy informacyjnej, panoramy. Schron na wylot, zaniedbany. Aż cztery miejsca palenia ognisk, dość niemiły widok. Na trasie dużo wiatro-śniegołomów, gałęzi, szczególnie buka, ale także jawora i brzozy.
Temperatura na szczycie + 4,2 st. C. Na całej trasie nie spotkaliśmy ani żywej duszy. Nastrój pogrzebowy. kapliczka Pana Tomy na Przełęczy Midowicza ulega dalsze destrukcji atmosferycznej. Wymaga drobnej naprawy i konserwacji latem.

A co to z szlak niebieskiej ryby? Chętnie bym się wybrał na ten szlak smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

Odp: Warunki na szlakach

Kris! powinieneś już dawno przejść ten szlak bo jest Twój wpis pod tematem

Forum Beskidu Małego » Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym » Do źródeł Wieprzówki

Temat wyprowadzony przez nene, to nie będę się powtarzał . Dobrze, że do teraz znalazłem. Każdy powinien go przejść. Najlepiej dwa dni po deszczu, kiedy kaskady Wieprzówki i małych dopływów przy drodze mocno się uaktywniają. W obrębie polany szlak zanika, jest mylny, trzeba iść poziomo po stoku.

556

Odp: Warunki na szlakach

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

Kris! powinieneś już dawno przejść ten szlak bo jest Twój wpis pod tematem

Forum Beskidu Małego » Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym » Do źródeł Wieprzówki

Temat wyprowadzony przez nene, to nie będę się powtarzał . Dobrze, że do teraz znalazłem. Każdy powinien go przejść. Najlepiej dwa dni po deszczu, kiedy kaskady Wieprzówki i małych dopływów przy drodze mocno się uaktywniają. W obrębie polany szlak zanika, jest mylny, trzeba iść poziomo po stoku.

Dzięki bardzo, to sobie coś przypominam, ale po takich znakach na pewno nie szedłem sad Czas to zmienić smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

557

Odp: Warunki na szlakach

Eugeniuszu , a jak znaki "ryby" - są jeszcze widoczne ? Bardzo miło wspominam to wspinanie się z chłopakami wzdłuż potoku do źródlisk Wieprzówki big_smile Wcale łatwo nie było big_smile !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

558

Odp: Warunki na szlakach

Jak widać do Beskidu Małego zawitała zima. Teraz tylko czekać jak wodospad pod Złotą Górą zamieni się w cud natury lodospad pod Złotą Górą i można się wybrać na zdjęcia smile Jeśli ktoś jest chętny wybrać się tam jakiegoś weekendu to proszę o kontakt big_smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2016-11-13 11:12:17)

559

Odp: Warunki na szlakach

Dariusz Tlałka napisał/a:

Jak widać do Beskidu Małego zawitała zima.

E, chyba jeszcze nie... Przez ostatnią sobotę i niedzielę sporo połaziłem i ani grama śniegu nie widziałem. Jesień rządzi niepodzielnie

560

Odp: Warunki na szlakach

Hey hey wink
Jak tam warunki na szlakach w Małym ?:)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

561

Odp: Warunki na szlakach

Hey,hey wink Dzisiaj widoczność piękna,aktualnie trochę na południe od Leskowca -22,rano było -26.Fajne jest choć śniegu na rakiety jeszcze trochę za mało big_smile

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

562

Odp: Warunki na szlakach

Pogoda raczej dla górskich twardzieli big_smile

563

Odp: Warunki na szlakach

teksansk lepszych chyba nie można było sobie wymarzyć smile Bardzo zimno (w tym momencie w Rzykach Jagódkach , w dolinie -18 stopni), dużo śniegu, w dzień dużo słońca smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

564

Odp: Warunki na szlakach

szlak na Leskowiec z Rzyk przetarty smile

https://lh3.googleusercontent.com/L2ICO8QwQ71oa-FkiCWvDZ2DG9qLLOEirj113Qzc_U-_7eLw_IZgmDzbnn1Nbs6KLeqiDeVMBXrpCoOF2j4Rwy8mI4EvQCGtHlRbamsw_8T69KPPwehFNPTbdYAaRgv1-WNSZD_6fpWcrEihi-Wc0_oGrcIZ5yQW_PYfP2-ax-dyynEnCFSrwigFnsrMrY0xr1YcH75WdEmXbypn1-2Ux_1AYDN_5vuKOYLOjX9LfxNLzFIZTbFa3EFx0KFaaYaJX_Poww--xTAypIPdMULtjutl0jN7AzYER91VCK6LME2bAMyzTUOBZPE3HlvajhmujKCinI_-Us4ko-QDBK7ufabfTGeLduvQRvQCvIoRHq56E0pBX3KS7npSahmMw938lDqqzLaL5bgEl5B7Z15ht5WAqvMTEozw-3uam9z91b-RhHE0nIdfc1mviuVenRS2g_tY7yqia5fSM8BwP0Rxn5fXE3Hze-jJ4mHRX9v-A0J4VaxSE32M2cbs6x0SrXYT1xwoqbt9msfz-HDUVFV4rUEWWwRNdRdWJPtuMPbSk03WjB194NpDSpX-6eVLhDVA9Xkuc1hECqdzTuEGstTu4WotQeK7Tr5rQiiD_VhhZ559vWca5NReTSpgwZpCBFRg_H2EjZe92StUCLMqY529cvYa-2V0dvM_ZlRl8SzMdZA=w1420-h947-no

https://lh3.googleusercontent.com/Ye8ViGPalJAtETj1H1D73V-2PGbaO4pln5LvW2BFycg0Y8HrrJMagFAGV136twuFyQYlL3attGLnyTbKhe1tzV8ES7MpmsELsVEmJmuguH3dXE92dmlY6MXuDinetz3KjmAxgXRifgpAPVcoj79vdSG1TorCRfFqdQmq_1TPZbIRgL7-oWoKHGtgWLEakispjwUfN2pwuxjntNdC88WLBH155plS3Z5OC7ZDmvJvflbeZhRpcVTYWCFHRmFH6MaObdF8B3UY2M9dNUNnHzSThMRji_K7IeDzBmmMscTRWv3KVtqyXpkqz8pYR6Aql3UJRlsJvYoSHDfEopbVLMnAOnQh5WOzcSfDTajDKfvP_V0WEcxFxIdLQcQORFLbk9rvKoEaIraRo8Cm9elNIM064rJd5GnXf2qkO7KvRUD9Ujoh2tMvlk05Yj-QUwF_uIacHGP_u56DV5aFqHLCNn5TFdK1h-in65wvhC5azImUCc9d7oGZ-AOwCwFYOLJ76B-Mz1h8cOJXey-GqQxpxhGnj9TQaiNZtvtgepHO7NRO6aRL7FQ78zDdfi9C0jBbwDYu_hH6pUreMDMYfQqVAjTqsPRTSPMVAKtAA1pUxghrvDbXjyXkUQKDcOzHpSy3v2p67ysdf-hFf2vLTm2vlWZNDTEERjOUwTT5onbwsO20o7A=w1263-h947-no

https://lh3.googleusercontent.com/NZ8bZu64tmQcWmS6DT5_VZK_fLa3UYBvvsEi8DxYo5aE4aY9Ts2lUZlyhCdUyhmG86gMV8YFmFytofolgiPDD291ijm3Uakao1zBk3FsZpfs5w6kRXu7n7Y0CDRVlRzXCGgPPM2B2MtD_DV8duvhFEC9kVWSiN9wWkCp28clicUscq5OcAwTUnFGmCIab_2HBvCw_N8zdpHmGr38gdqIcSxUf6KdnHUyOGs7j_mXsWbKa9MCi3SynVERGTetPrJeg3ho_Y27CbdkWsxyaeVR5o55m65wtXXX8TFFU_ohjI4E8fi_jPcjSWqXdKg4e6caFk5uDD6zPpLocOAP1eiCI1C9Z-aLdWNjMe-M5JEQdeBxsi0VCDBEFbmZzg8HHWZzmx6mPvHR_z2t5_q_6ozo4hJWD_b8Jt-iDJ4JeVc8_sMQUPLwVyQ9LUshQFAkv89TtxU-cQ8FITAg0IDHt6SnChNsEx1G4W-NT22V-nKtPyun5LSIf3UJNYi_fjZWsACFK26WgljIXD4PTBPHLXnjOVxBY6Wibye_4VmE950v8oDFx2birDM2OkPihHl4H4ATR-eqOFNTPkWAfU6sMZ_gZ1vjSpu86wDG4-ey1CSFI1D147lR0Tf6mH3ne8jpy9RzmxOqK1W9YmPihD_r9KCuGn94V2lKrfFQ_nq4P_sT7Ws=w1420-h947-no

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

565

Odp: Warunki na szlakach

Szkoda, że z gór trzeba zejść do dolin. A tam poziom alarmowy ze względu na zanieczyszczenie powietrza sad

566

Odp: Warunki na szlakach

Jakie są obecnie warunki na szlakach ? Interesuje mnie trasa Ponikiew - Leskowiec czy jest jeszcze coś sniegu ?

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

567

Odp: Warunki na szlakach

Może tym razem ktoś odp. jakie warunki w oklicach Leskowca ?:)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

568

Odp: Warunki na szlakach

Teksanski,błota dość sporo a górą pobielone lekko.Wczoraj troche połaziłem w rejonie Anuli/Leskowca.
Ludków sporo,do schroniska ciężko było wejść.

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

569

Odp: Warunki na szlakach

U mnie z doliny widać przypudrowany Groń JP II i Leskowiec, trochę śniegu na Czarnym Groniu, Potrójnej i puder na Jawornicy smile. Na jutro też zapowiadają małe opady, więc wyżej pewnie dopada białego puchu smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

570

Odp: Warunki na szlakach

Ostatnie wichury narobiły dość dużego spustoszenia w Beskidzie Małym, szczególnie w partiach grzbietowych szczytów górskich. Np. szlak turystyczny ze Złotej Góry ku Przełęczy Bukowskiej jest wręcz nie do przejścia. Znajduje się tam na kilku hektarach niemal całkowicie powalony las iglasty big_smile

Odp: Warunki na szlakach

Tak daleko jak Dariusz się nie zapuszczam. Ale wiadomości tragiczne. Kilka hektarów na Beskid Mały to olbrzymia powierzchnia, może trochę mniejsze te szkody. W II Dzień Świąt byłem na Leskowcu idąc z Ponikwi przez Gancarz, potem najkrótsza drogą zejściową do Mydlarzy i prosto na szczyt. Widziałem kilkanaście powalonych drzew, najwięcej tuż za dojściem szlaku białych serc do drogi z Gancarza i Ponikwi, w stronę Gancarza. Ponad siedemdziesięcioletnia jodła, bardzo okazała, zupełnie zatarasowała szlak, zastała pocięta, ale pozostawiona, bo nie sposób jej ominąć, a pień położony na drodze można przekroczyć. W zejściu z Gancarza, poza szlakami, leżało tez kilka drzew, w tym dorodna sosna. Drzewa te nie były połamane tylko przewrócone, lub mocno pochylone, co widać teraz po niewielkim i słabym systemie korzeniowym na fliszu.
Na Przełęczy pod Gancarzem śladu nie ma po dawnych szyldach, szkoda, ale zaraz obok teraz zobaczyć można dawna tabliczkę z nazwą, zarośniętą już znacznie przez jodłę, myślałem, że tylko buki zarastają tabliczki metalowe. Także nowy, bardzo piękny relief w drzewie, artystyczna robota, z wizerunkiem Matki Boskiej, ale obskurnie przybity gwoździami zagiętymi, do buka. Ładnie było, ludzi w sam raz, nie za dużo, ciepło, widoki nawet na Tatry, tak jak wczoraj ze Skrzycznego, gdzie nie ma szkód w lasach.
http://i68.tinypic.com/2kn2c8.jpg
http://i64.tinypic.com/30jsizd.jpg

572

Odp: Warunki na szlakach

Szlak zielony z Porąbki w kierunku Trzonki sad

573

Odp: Warunki na szlakach

Septimus napisał/a:

Szlak zielony z Porąbki w kierunku Trzonki sad

Szlak przeszedłem w odwrotnym kierunku. Mnóstwo powalonych drzew na całym odcinku, w szczególności od kapliczki (zdjęcie Septimus) w dół. Przejście jest znacznie utrudnione. Usunięcie drzew będzie kosztowało sporo pracy. Wydaje mi się, że nikt tego zimą nie będzie porządkował sad

574

Odp: Warunki na szlakach

Żółty szlak na wschodnim stoku Bliźniaków całkowicie zatarasowany przez kilkadziesiąt  powalonych jodeł.

575

Odp: Warunki na szlakach

nie ma się co dziwić
Wiało w styczniu i tak naprawdę jak chodzę po lesie to w każdym miejscu widzę powalone drzewa lub połamane gałęzie, czy to na szczycie czy pod szczytami. Leśnicy będą mieli co robić jak stopi się śnieg.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz