1

Temat: Rewitalizacja Amfiteatru w Lipniku

Szanowni użytkownicy forum Beskidu Małego!

Nadarza nam się niespotykana okazja - możemy doprowadzić do odbudowy urokliwego i wartościowego miejsca, a mianowicie Leśnego Amfiteatru w Lipniku.

Skąd ta szansa?
W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok (BO), został zgłoszony projekt „Amfiteatr w Lipniku - leśne miejsce odpoczynku i zabawy” nr OBB036. Zgodnie z ideą BO, w Bielsku-Białej w 2017 roku, zostaną zrealizowane te projekty, które otrzymają największe poparcie mieszkańców wyrażone w  głosowaniu.

Jaki zasięg?
Nie ulega wątpliwości, że nowe miejsca rekreacji, wypoczynku i turystyki są w Bielsku- Białej bardzo potrzebne. Leśne miejsce wypoczynku, byłoby bardzo atrakcyjne dla dzielnic wschodniej części miasta, sięgając od Mikuszowic, przez Złote Łany, Straconkę, Lipnik, Hałcnów czy też Białą i Śródmieście. Wierzymy też, że mieszkańcy bardziej oddalonych dzielnic chętnie odwiedzą Amfiteatr, dla odmiany dla mocno obleganych Błoni czy Wapienicy i Aleksandrowic.

Czym jest  Amfiteatr?
Kamienny amfiteatr wraz z domkiem myśliwskim, licznymi ścieżkami i elementami małej architektury w czasach świetności stanowiły Park Miejski Białej. Obiekt zbudowany został w czasach II Rzeczpospolitej. Do 1939 roku cieszył się wielką popularnością wśród mieszkańców miasta. Po wojnie został zaniedbany i powoli popadł w zapomnienie. Jak zapewne wielu z użytkowników wie, znajduje się on w nieopodal ulicy Polnej, w pobliżu szlaku na Hrobaczą Łąkę w Beskidzie Małym.

Co zyskamy?
W ramach realizacji projektu możemy  tu  wygospodarować miejsce odpoczynku, do swobodnego biesiadowania przy ognisku czy też leśnych wiatach. To idealne miejsce na przystanek podczas spokojnego rodzinnego spaceru czy leśnej wędrówki. Jest to miejsce lubiane przez rowerzystów i miłośników wędrówek z kijkami.
To wymarzona przestrzeń do praktycznych zajęć na świeżym powietrzu dla zorganizowanych grup, takich jak: harcerze, kluby turystyki czy wycieczki szkolne i przedszkolne. A to dopiero jedna strona Amfiteatru.
Druga strona, to ogromny potencjał do organizacji unikalnych przedsięwzięć kulturalnych w leśnej atmosferze.  Kamienny amfiteatr z widownią na kilkaset osób i sceną daje niebywałe możliwości do przeżycia koncertów, widowisk czy wieczernic. To również miejsce, gdzie mogłyby się odbywać msze polowe, takie jak na Dębowcu czy Laskowcu.
Leśny Amfiteatr w sposób naturalny pozwoli nam chłonąć ten skarb jaki mamy mieszkając u podnóża gór.

Jak wybrać projekt?
Głosowanie odbędzie się od 21 do 28 października.
Głos poparcia może oddać każdy mieszkaniec Bielska Białej (nie jest wymagane zameldowanie), który ukończył 16 lat, wybierając projekt OBB036 „Amfiteatr w Lipniku – leśne miejsce odpoczynku i zabawy”. Głosować można:

    OSOBIŚCIE: 16:00-17:00 w dni robocze w Urzędzie Miejskim i Radach Osiedli
    INTERNETOWO: całodobowo na obywatelskibb.pl

Zachęcamy do włączenia się w odbudowę amfiteatru
projekt OBB036 „Amfiteatr w Lipniku – leśne miejsce odpoczynku i zabawy”
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy także do udostępniania FB/amfiteatrbb

2

Odp: Rewitalizacja Amfiteatru w Lipniku

Udostępniam także bezpośredni link do projektu na stronie budżetu obywatelskiego, zachęcam do głosowania!

https://obywatelskibb.pl/projekty/ogoln … abawy.html

3

Odp: Rewitalizacja Amfiteatru w Lipniku

Merlot napisał/a:

Zachęcam do głosowania!

Na projekty mogą głosować tylko mieszkańcy Bielska-Białej.

4

Odp: Rewitalizacja Amfiteatru w Lipniku

I już po głosowaniu. Najwięcej osób opowiedziało się za budową amfiteatru w Lipniku!

Więcej na bielsko.biala.pl