5,776

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Szlak z Mucharza na Leskowiec(tuż przed Grotą Wierchy).Administracyjnie to też Jaszczurowa wink

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

5,777

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zgadza się smile

189 - sprocket73
140,5 - kisiel
65,5 - jolanta
61,5 - nena, Cyberniok
57 - Gustek
43,5 - baca
43 - Eugeniusz Kępiński
39,5 - MF
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod, tomkos
18,5 - łysy z łysiny
17,5 - rufi, Bisqp
16 – Karo
12,5 - harnaś wołoski
11,5 - 740715
10 - bcFan, mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61, Janusz
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek

5,778

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gdzie zrobiłem to zdjęcie?

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/8/20/9129644_IMG_1592.JPG

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

5,779

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Może kościół M.B. Częstochowskiej w Czernichowie?

5,780

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zgadza się smile

189 - sprocket73
140,5 - kisiel
65,5 - jolanta
61,5 - nena, Cyberniok
57 - Gustek
43,5 - baca
44 - Eugeniusz Kępiński
39,5 - MF
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod, tomkos
18,5 - łysy z łysiny
17,5 - rufi, Bisqp
16 – Karo
12,5 - harnaś wołoski
11,5 - 740715
10 - bcFan, mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61, Janusz
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

5,781

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Przeszedłem teraz w punktacji bacę, ale jest to dla mnie powód do smutku. Powód ten jest taki, że dzięki bacy i ferdynansowi zalogowałem się na Forum, który obserwowałem dość długo, a oni dali temat, na który czekałem latami. Są dla mnie wielkimi autorytetami, od których czerpałem wiedzę, a posiadają ją w wymiarze czasoprzestrzennym. Jednak zabrali się i poszli dawno temu. Nie znam powodu. Serdecznie Ich pozdrawiam! Podobnie teksański i ostatnio kisiel spowalnia, od którego uczę się też od początku. Wydaje mi się, że formuła Forum ulega jakiemuś wyczerpaniu, w tym konkursów. Nie chodzi zupełnie o tematykę, bo ta jest niewyczerpalna. Chociaż trudno mi podać jakąś receptę. Ja tez chyba powoli dochodzę, z naturalnych raczej powodów. Jeden temat muszę dokończyć, chodzi o hrabskie buty, ale nie mogę się jakoś zebrać.

Pytanie: jaką miejscowość reklamuje ta wyjątkowo urocza dziewuszka na pocztówce. Nazwa jest zamazana u góry, natomiast widok w ramce jest bezpośrednio nad tą miejscowością.

5,782

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Chodzi o Andrychów?

Jeżeli chodzi o fora, to faktycznie od paru lat aktywność spada, ale dotyczy to ogólnie wszystkich for... cóż zrobić, taka widać kolej rzeczy.

5,783

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Oczywiście!

190 - sprocket73
140,5 - kisiel
65,5 - jolanta
61,5 - nena, Cyberniok
57 - Gustek
44 - Eugeniusz Kępiński
43,5 - baca


39,5 - MF
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod, tomkos
18,5 - łysy z łysiny
17,5 - rufi, Bisqp
16 – Karo
12,5 - harnaś wołoski
11,5 - 740715
10 - bcFan, mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61, Janusz
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek

Ostatnio edytowany przez Eugeniusz Kępiński (2017-08-20 22:15:17)

5,784

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Odnośnie poruszonego przez Eugeniusza tematu (z góry przepraszam za off topic) to moim skromnym zdaniem główną przyczyną tego stanu rzeczy jest istnienie podanego niżej serwisu, który zaspokaja z naddatkiem potrzebę kontaktu wielu ludziom: https://pl-pl.facebook.com/
To tam zapewne umawiane są obecnie wszelkie spotkania i wspólne wycieczki. Tam też można prezentować swoje zdjęcia z wycieczek itp.

Ostatnio edytowany przez piotr (2017-08-21 07:46:50)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

5,785

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zgadza się, FB na pewno ma swój udział, w zmniejszaniu aktywności na forum.

Ode mnie zagadka z cyklu "kościoły". Gdzie to jest?

https://lh3.googleusercontent.com/TCutsa4ZpgtHw7ApxlgiblnTg-mT-K93qdzwhIioT7cu5_EMmPN9D69iS8zcqG2J8V3SIf0LkaivnS__EUAl79ikkNdnp95nkfO6ulO9azLq5Yrp321rd2kotjlGIxN3N7HSDGBDzRE=w1152-h768-no

5,786

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Kościół Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Świnnej Porębie.

Ostatnio edytowany przez Gustek (2017-08-21 14:10:50)

5,787

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Małe wtrącenie, off -top, za co z góry, przepraszam  smile


piotr napisał/a:

Odnośnie poruszonego przez Eugeniusza tematu (z góry przepraszam za off topic) to moim skromnym zdaniem główną przyczyną tego stanu rzeczy jest istnienie podanego niżej serwisu, który zaspokaja z naddatkiem potrzebę kontaktu wielu ludziom: https://pl-pl.facebook.com/
To tam zapewne umawiane są obecnie wszelkie spotkania i wspólne wycieczki. Tam też można prezentować swoje zdjęcia z wycieczek itp.

piotrze, Eugeniuszu i tak i nie … , na szczęście smile Nie wszyscy z nas całkowicie przeszli na FB i zupełnie o naszym Forum zapomnieli. Nie wiem, jak inni, ale ja wchodzę na nasze Forum w miarę regularnie i obserwuję. I z tego co zauważyłam, jesteśmy jednym z nielicznych forum, które odwiedzają ludzie w miarę regularnie. Zdarza się nam jednodniowy, góra dwudniowy poślizg, kiedy nikt nic nowego "nie wrzucił", co nie znaczy, że Forum w tym czasie nikt nie odwiedził smile. To jest myślę, bardzo budujące smile !!! Znajdźcie mi drugie takie Forum ! smile. Tam gdzie się zbiera grupa ludzi z jakąś pasją, ciężko jest się im tak po prostu z byle powodu, "rozpaść". Tak trzymać Panowie i Panie ! cool

Ostatnio edytowany przez nena (2017-08-21 17:49:36)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5,788

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Ja również przepraszam za off topic, ale zgadzam się z neną w 100 % ! zwłaszcza, że należę chyba do nielicznej grupy, która FB nie posiada !
... i z pewnością nie ma drugiego takiego Forum :-)

5,789

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zagadka rozwiązana... dodam jeszcze, że zdjęcie wykonane z Jaszczurowej wink
(z zielonego szlaku z Jamnika)

190 - sprocket73
140,5 - kisiel
65,5 - jolanta
61,5 - nena, Cyberniok
58 - Gustek
44 - Eugeniusz Kępiński
43,5 - baca
39,5 - MF
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod, tomkos
18,5 - łysy z łysiny
17,5 - rufi, Bisqp
16 – Karo
12,5 - harnaś wołoski
11,5 - 740715
10 - bcFan, mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61, Janusz
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek

5,790

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Karo napisał/a:

Ja również przepraszam za off topic, ale zgadzam się z neną w 100 % ! zwłaszcza, że należę chyba do nielicznej grupy, która FB nie posiada !
... i z pewnością nie ma drugiego takiego Forum :-)

Jak off top to z przytupem wink

To forum jest baaardzo przyzwoitą bazą wiedzy o naszym Beskidzie Pięknym i wpisy wielu osób się do tego przyczyniły. Hej! big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5,791

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Karo napisał/a:

Ja również przepraszam za off topic, ale zgadzam się z neną w 100 % ! zwłaszcza, że należę chyba do nielicznej grupy, która FB nie posiada !

No więc z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to wcale taka nieliczna i elitarna grupa, a  jej świadomym i zdeklarowanym członkiem jest również niżej podpisany (ponadto znam kilka takich osób i z rodziny i przyjaciół, znam też parę osób "przymuszonych" do korzystania z tego serwisu, które logują się tam sporadycznie i nie wykazują większej aktywności, a nawet w jakiś sposób się "wstydzą" posiadania profilu - pytani często odpowiadają coś ten deseń: "założyłem bo musiałem, ale mnie to nie bawi" itp.). Potwierdzam, że nie tylko istnieje świat poza Facebookiem, ale ma się nawet całkiem dobrze. Jednakowoż nie będę się tu rozwodził nad przyczynami, które dla każdego są pewnie inne wink

Natomiast co do wcześniejszego mojego twierdzenia - nie prowadziłem szerokich badań, ale widzę wyraźną korelację między wzrostem w ostatnich latach popularności serwisu p. Zuckerberga, a uwiądem tradycyjnych forów tematycznych. Wynika to też pewnie z wygody użytkowania, popularności FB i wzbogacania go stale o różne nowe narzędzia, nie mówiąc już o stałym "molestowaniu" użytkowników różnymi powiadomieniami, ale o tym więcej powiedzą zapewne jego użytkownicy.

Ostatnio edytowany przez piotr (2017-08-22 07:51:39)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

5,792

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gdzie jest taki podest ?

Ostatnio edytowany przez Gustek (2017-08-22 08:10:49)

5,793

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Podpowiedź:
Rzyki

5,794

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Hmm... wydaje mi się, że czarny szlak tam widać, więc jeżeli to Rzyki, to obstawiałbym przy ośrodku Czarny Groń.

5,795

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Droga pozioma, mało uczęszczana, zarośnięta, to obstawiam Butory, Szafarze,w stronę Zagórnika.

5,796

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

To wygląda na terenową tancbudę, ale może nie. Co do położenia, ponieważ Gustek bardzo spowalnia, pewnie obie odpowiedzi są niepoprawne. Zapewne jest to naprzeciwko parku rozrywki w Praciakach, po drugiej stronie Pracicy, gdzie szlak czarny opuszcza drogę i skręca w prawo. Zdaje się że przez te krzaki widać czerwoną zabudowę tego parku rozrywki.

5,797

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

To wygląda na terenową tancbudę, ale może nie. Co do położenia, ponieważ Gustek bardzo spowalnia, pewnie obie odpowiedzi są niepoprawne. Zapewne jest to naprzeciwko parku rozrywki w Praciakach, po drugiej stronie Pracicy, gdzie szlak czarny opuszcza drogę i skręca w prawo. Zdaje się że przez te krzaki widać czerwoną zabudowę tego parku rozrywki.

W nocy przeważnie śpię a do piętnastej pracuję - nie spowalniam.

5,798

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Ścieżka przyrodnicza Czarny Groń  - czarny szlak utworzony  w 2009 r.
Autorem  ścieżki dydaktycznej jest Pan  Jan Zieliński.
Na tablicach znajdują informacje i fotografie  geologiczne,fauna i flora .
Trasa (10 km) rozpoczyna się przy kompleksie Czarny Groń w Rzykach Praciakach
i biegnie przez szczyt Potrójnej .
Punkt zdobywa sprocket73.
191 - sprocket73
140,5 - kisiel
65,5 - jolanta
61,5 - nena, Cyberniok
58 - Gustek
44 - Eugeniusz Kępiński
43,5 - baca
39,5 - MF
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod, tomkos
18,5 - łysy z łysiny
17,5 - rufi, Bisqp
16 – Karo
12,5 - harnaś wołoski
11,5 - 740715
10 - bcFan, mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61, Janusz
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek

5,799

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

gdzie to jest?

https://lh3.googleusercontent.com/Fruh_1bgW9e3lLskzQm2jQxt_aaOZdEWi_WgVJrNm54F3w1LiJS0jtayrgRUqZnSH-LjWXblwYsosecj6YG0J-cqTeyva4SrCpTsC83rIS09v49zwi2Z_7uaW9Igd4ubIx1DBOqA1bw=w1151-h768-no

5,800

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Praciaki?