Temat: Spacerkiem na Hrobaczą Łąkę

Dzisiaj zrobiłem sobie z domu spacerek w rejony Hrobaczej Łąki. I oto co mi się zdarzyło smile
Na stoku Bujakowskiego Gronia nad Bujakowem natrafiłem na anomalię przyrodniczą - czyli wawrzynek wilczełyko w pełni kwitnienia smile

W rejonie szczytu Hrobaczej Łąki natrafiłem na nowe trasy którymi łatwo jest zdobyć szczyt tej góry od strony Bujakowskiego Gronia. Potem zszedłem do Przełęczy u Panienki z której roztaczał się mglisty widok na Czupel i Magurkę Wilkowicką

Trochę pokręciłem się po stokach Groniczków a potem wróciłem na Hrobaczą Łąkę. Odwiedziłem też schronisko które było w trakcie remontu. Dzięki pewnej inicjatywie wykupywania cegiełek którą umieszczało się na tablicy z własnym podpisem schronisko to doczeka się szybszego wyremontowania. Moja cegiełka znalazła się gdzieś po środku tablicy. Nawiązałem też ciekawą rozmowę z turystą który wędrował z Międzybrodzia Bialskiego przez Przełęcz Przegibek.
Na koniec dodam tutaj ciekawe zdjęcie zabudowań Kóz zrobione z pod szczytu Hrobaczej Łąki.

Pogoda była w sam raz na taką wędrówkę, śniegu ledwie pod kostki i widoki całkiem przyzwoite smile

2

Odp: Spacerkiem na Hrobaczą Łąkę

Wawrzynek w styczniu... zima niby lekka, ale ostatni tydzień dość mroźny... anomalia jak nic wink

3

Odp: Spacerkiem na Hrobaczą Łąkę

Prawdziwa zima w tym roku tylko w wyższych górach wink ale przespacerować się zawsze warto big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile