26

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Męcząco dwie noce z rzędu na wałach dają w kość ale naszczęście dzisiaj spokój oby juz nie padało

wszyscy razem jesteśmy jedną częścią istnienia, wszyscy razem jesteśmy jedną częścią zniszczenia

27

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Spokojnej nocy Kaperku  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

28

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Nie chcę Cię straszyć, Kaper, ale u mnie właśnie zaczyna się burza, a do Łazisk daleko nie mam...

http://mkarweta.vot.pl - szczyt łebdizajnu, stworzę każdemu za dwa piwa.

29

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

No dzisiaj słoneczko W końcu

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

30

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

I w BB również, zaraz humorek lepszy big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

31

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

No tak , słońce, nie pamiętam kiedy ostatni raz świeciło wink

32

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

W zeszłą sobotę było na chwilkę słonecznie a tak to hmm pamiętam że 29 kwietnia był cały dzień pogodny

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

33

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Mrakus moze i do Łazisk nie daleko ale łazisk niema co zalać ja jexdziłem na akcje do Bierunia tongue A burza do Łazisk dotarła coś koło 1 w nocy wink

wszyscy razem jesteśmy jedną częścią istnienia, wszyscy razem jesteśmy jedną częścią zniszczenia

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

w Katowicach też nieśmiałe jeszcze troszkę ale jednak słońce się pojawiło

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

35

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

http://bielsko.biala.pl/17451,aktualnosci

36

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Niektórych miejsc na szlakach chyba nie poznamy...

Woda w rzekach się uspokoiła, ale grożą nam osuwiska. To największe obserwowane jest na Żarze. Video z TVS     http://www.tvs.pl/informacje/24860/play
Mniejsze występują w innych miejscach. Tak jak na stoku Hrobaczej Łąki w Kozach.
Video TV Bielsko    http://www.tv.bielsko.biala.pl/osunieci … _3521.html

37

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

No ja dzisiaj po trasie widzę, że potoki zadziałały w tym tygodniu bardzo mocno, a póki co to dzień dzisiaj zmienny raz słońce raz burza z deszczem

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

38

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Droga "główna" (ul. Mała Puszcza) do Kozubnika jest  przejezdna, ale mosty (po za tymna ul. Karpackiej) zerwane.

Osuwisko na ciągu czerwonego szlaku (Małego szlaku beskidzkiego). Policja pilnuje drogi do przysiółka Łazki, nie wpuszczają nikogo.



Nasz terenowy informator wink

39

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

W Wielkiej Puszczy droga przejezdna aż do zakrętu prowadzącego w stronę Targanic. Jest trochę dziur i jedno osuwisko w okolicach chodowli pstrągów, ale droga jest otwarta. Za zakrętem w stronę Targanic, chcąc jechać na wprost, jest dość efektowna wyrwa w drodze, jednym słowem rzeka podkreśliła w tym miejscu swój naturalny bieg. zmiatając całą drogę.

40

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Dzisiaj w drodze do Targoszowa było kilka takich miejsc, gdzie droga była podmyta ( uszkodzenia na drodze na Przegibek, w Okrajniku, w Kukowie, w Targoszowie), a tu nie ma dobrych prognoz, będzie dalej lało sad

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

41

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

lowell79 napisał/a:

W Wielkiej Puszczy droga przejezdna aż do zakrętu prowadzącego w stronę Targanic. Jest trochę dziur i jedno osuwisko w okolicach chodowli pstrągów, ale droga jest otwarta. Za zakrętem w stronę Targanic, chcąc jechać na wprost, jest dość efektowna wyrwa w drodze, jednym słowem rzeka podkreśliła w tym miejscu swój naturalny bieg. zmiatając całą drogę.

W takim razie pytanie;
Czy wogóle da się przejechać autem z Brzezinki do Wlk Puszczy przez Przeł. Targanicką?

Teraz w najbliższym czasie chcę się wybrać do Miedzybrodzia Żywieckiego, by przetestować nowo wyznakowane szlaki. O ile warunki pogodowe pozwolą. wink

Mam też nadzieję, że da się pochodzić smile i opady deszczu nie spowodowały szkód na szlakach.

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2010-05-31 07:46:20)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

42

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Z tego co wiem z Brzezinki nie da się przejechać do Wielkiej Puszczy, można podjechać pod przełęcz Targanicką w okolicach sklepu spożywczego. Ale nie widziałem na własne oczy i nie dam się za to zabić wink

43

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

kris_61 napisał/a:
lowell79 napisał/a:

W takim razie pytanie;
Czy wogóle da się przejechać autem z Brzezinki do Wlk Puszczy przez Przeł. Targanicką?

Mam też nadzieję, że da się pochodzić smile i opady deszczu nie spowodowały szkód na szlakach.

Witajcie.
Dziś jechałem tą trasą do domu. Jest przejezdna. W dwóch miejscach zwężenie i asfalt jak dobry ser szwajcarski, ale POLO-wagen dał radę smile  Zamieszczę zdjęcia jak zgram z aparatu smile

edit: zgrałem zdjęcia. Są TUTAJ smile

Ostatnio edytowany przez marekk500 (2010-05-31 19:31:05)

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

44

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

No u mnie leje już od dobrych dwóch dni i widzę, że rzeczki jak Bolęcina, Pracica są coraz potężniejsze. Strażacy już zaczynają interweniować, bo woda podmyła jeden domek sad

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

45

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Ten rok już chyba pozostanie w pamięci jako rok powodzi i katastrof sad

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

46

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Pękający budynek "Zielonej gęsi" w Zembrzycach wideo

Wezbrana "kocońka"

47

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

ładnie poszedł w dół

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

48

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

Ten rok to naprawdę daje w kość Polakom, nie dosyć że te powodzie, katastrofy to jeszcze sytuacja w kraju sad U mnie Soła już po wały i sam zmagałem się dzisiaj ze wielkimi ulewami big_smile

49

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

dwa lata temu po zejściu z Babiej jadłam tam obiad, ech ... masakra ... sad

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

50

Odp: Co gdzie wylewa i gdzie nie dojedziesz...

no i znalazłem fotoreportaż o tym co rano pisałem

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz