76

Odp: Grota Komonieckiego - K.Bm-02.14

Janusz napisał/a:

Bedac wczoraj przy grocie,po znajdujacym sie tam lodzie  splywa juz woda.Nie inaczej jest juz na wodospadzie Dusica,czy tez na Dusicy,gdzie splywa juz calkiem pokazny strumyczek


No cóż Januszu przez ostatnie, bodajże dwa dni, temperaturę mamy dodatnią , nawet nocą smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

77

Odp: Grota Komonieckiego - K.Bm-02.14

Spokojnie - Zima nas w tym roku chyba juz nie opusci, wiec lodospad przetrwa do nastepnej tongue
A tak napowaznie - kiedys bylem z koncem czerwca w jaskiniach na Czarnych Dzialach i w III-ce bylo jeszcze niezwykle duzo lodu. W tym roku jestem gotowy zalozyc sie, ze przetrwa on tam do poczatków jesieni, a jak ona bedzie chlodna, to bedziemy mieli kolejna jaskinie (po Lodowej w Tatrach), gdzie chodzenie w rakach bedzie obowiazkowe przez caly rok smile

78

Odp: Grota Komonieckiego - K.Bm-02.14

Wczoraj po raz pierwszy byliśmy ze znajomymi przy grocie Komonieckiego i od razu napadli nas beskidzcy rozbójnicy. O dziwo nic od nas nie chcieli, bo jak mawiają "my nie ZUS - biednych nie łupimy". Ochoczo do rozbójników beskidzkich dołączyli nasi mali domowi zbóje, którzy z kolei łupią nas co niemiara na każdym kroku. Na dowód spotkania zamieszczam fotkę.  big_smile

Ostatnio edytowany przez rufi (2013-09-09 14:58:51)

79

Odp: Grota Komonieckiego - K.Bm-02.14

Spotkanie z takimi zbójami na szlaku to by dopiero było...  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

80

Odp: Grota Komonieckiego - K.Bm-02.14

Oto Grota Komonieckiego w soplach

i hibernujące ćmy we wnętrzu groty. Było ich z kilkanaście osobników.

81

Odp: Grota Komonieckiego - K.Bm-02.14

Byłem tam kilka razy (ostatnio 3 tygodnie temu), ale nigdy zimą. Mam zamiar zmienić to tej zimy (o ile będzie  big_smile).

82

Odp: Grota Komonieckiego - K.Bm-02.14

Przy śniegu i mrozie grota jest naprawdę spektakularna. Może zima nadejdzie?

83

Odp: Grota Komonieckiego - K.Bm-02.14

Zima raczej powinna być taka że sople będą bardziej okazałe niż na moim zdjęciu, więc chyba nie będzie z tym problemu hmm