Temat: Wyprawa na kroczące drzewa z podnóża Beskidu Małego

Okazuje się że drzewa są częściej "kroczące" niż nam się wydaje lol
Na pograniczu Pogórza Śląskiego i Beskidu Małego, w Czańcu Górnym - Cygańskie Miasto, w dolinie potoku Domaczka znajdują się osobliwe "drzewa kroczące". Ten nietypowy wygląd drzew jest efektem podmywania skarp podczas wysokiego stanu wody w potoku.

Pierwsze "kroczące drzewo" to buk pospolity położony 70 m na zachód od styku ulic Leśnej i Laurowej.
Jego pień znajduje się nad ziemią i wygląda jakby poruszał się na szczudłach.

Drugie "kroczące drzewo" to świerk pospolity położony 200 m na południowy zachód od styku ulic Leśnej i Laurowej.
Jego pień znajduje się 1,5 metra nad ziemią i wygląda jakby poruszał się na grubych szczudłach.

Te osobliwe "drzewa kroczące" mogą stanowić atrakcje turystyczną.
Do tej pory nie słyszałem by ktoś zaobserwował u tych gatunków drzew by były "kroczące".

https://www.bio-forum.pl/cgi-local/boar … 06838.html

Moja kęcka "wiśnia krocząca" umyka się co do wyglądu tych drzew big_smile

2

Odp: Wyprawa na kroczące drzewa z podnóża Beskidu Małego

Świetne ! big_smile Wszystko chce żyć na tym świecie ... smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

Odp: Wyprawa na kroczące drzewa z podnóża Beskidu Małego

nena napisał/a:

Świetne ! big_smile Wszystko chce żyć na tym świecie ... smile

Drzewa te mimo tak niewielkiego styku z glebą to są wyśmienitym stanie zdrowotnym smile

4

Odp: Wyprawa na kroczące drzewa z podnóża Beskidu Małego

Darku bo to heroiczna walka o przetrwanie. smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/