Temat: Inna baza noclegowa w Beskidzie Małym

Kolega promujący Kuków i okolicę zaprasza do odkrycia tej urokliwej miejscowości, oraz najbliższej okolicy.
Niestety jakos tak sie stało, że w Kukowie na dłuzej się nie zatrzymałem.
Próbowałem poszukać noclegów w tej miejscowości, która defacto mogła by posłuzyć za bazę wypadową. Niestety nie udało się. Znalazłem link kierujący do prywatnej kwatery, która znajduje się w Darłowie wink
W związku z powyższym - apeluję do "Tubylców", by zamieszczali gdzieś w tym temacie lub pokrewnym - informację na temat noclegów, gdyż na dobrą sprawę oprócz chatek istnieją tylko 2 górskie schroniska. A na pewno gdzieś takowe są smile
Wiem, że na Praciakach jest gdzieś agroturystyka, nie mniej adresu nie mam. Zapewne podobnie sytuacja wygląda w innych miejscowościach.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

2

Odp: Inna baza noclegowa w Beskidzie Małym

Proszę kris_61, oto co wyguglałem nt. powiatu wadowickiego -> http://www.starostwo.wadowice.pl/Gospod … e-165.html wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

3

Napisze, na usprawiedliwienie wink,  że ruszę z baza turystyczną początkiem roku. Oczekując od Was podpowiedzi, jakie informacje powinna taka baza zawierać  - Co powinna zawierać nasza baza turystyczna. Sugestie, porady etc. Kwatery z Darłowa na Kukow.pl i beskidmaly.pl to moja sprawka wink trzeba rodzinie pomagać.....

4

niestety w Kukowie baza noclegowa nie istnieje. Przedstawiam bazę noclegową w okolicy Kukowa (Beskid Mały, oraz Średni). W gminie Stryszawa, do której należy Kuków, jako punkt wypadowy stanowi Stryszawa.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe
"Pod Jałowcem"
34-205 Stryszawa 496 b
tel. 33 8747187, 33 874 75 93,
kom: 662 602 464
e-mail: [email protected]
Strona www Ośrodka: www.ssmstryszawa.pl

* 50 tanich miejsc noclegowych w pokojach 3,4,5 osobowych z łazienkami oraz salach wieloosobowych,
    * sanitariaty z bierzącą wodą, natryski,
    * Kuchnia samoobsługowa z pełnym wyposażeniem kuchennym,
    * jadalnia z możliwością zamówienia wyżywienia,
    * świetlica z TV, gry świetlicowe-zespołowe, boisko do siatkówki i koszykówki, miejsce na zewnątrz do zabaw sportowo-rekreacyjnych,
    * możliwośc wynajęcia przewodnika górskiego,
    * możliwość zamówienia warsztatów z zakresu edukacji folklorystycznej,
    * wynajem pomieszczeń na imprezy okolicznościowe, szkolenia, zielone szkoły,
    * napoje, słodycze, kawa, herbata w sklepiku SSM.

Gospodarstwo agroturystyczne
Anna i Ryszard Banaś
34 - 232 Lachowice 181
tel./fax: 33 874 81 28

Do wynajęcia:

* domek wiejski dla 4 osób (dwa pokoje + kuchnia + łazienka/wc)
    * mieszkanie (trzy pokoje + kuchnia + 2 łazienki/wc). Mieszkanie położone obok domku wiejskiego
    * rezerwacji noclegów należy dokonać min. 2 tygodnie przed planowanym przyjazdem

Zapraszamy na wypoczynek od kwietnia do października

Góralska chata pod Jałowcem.
Małgorzata Front
34 - 205 Stryszawa 553 a
tel. 33 874 79 15, 0502 438 578

Stryszawa Roztoki - góralska chata położona przy wodospadzie na górskim potoku przy lesie. Obok chaty prowadzący szlak żółty PTTK, leśną ścieżką przyrodniczą im. Kard. Stefana Wyszyńskiego na szczyt góry - Jałowiec [1111 m]. Wędrówki piesze, rowerowe.
Położenie Chaty ułatwia krótkie wyjazdy do Suchej B., Zawoi, Wadowic, Krakowa, Żywca, Zakopanego.
Lokalizacja obiektu sprzyja organizacji obozów, wycieczek szkolnych, biesiad góralskich oraz rodzinnemu wypoczynkowi. Ilość miejsc - 20 osób. Polecamy góralskie jedzonko, muzyczkę, otwartość i życzliwość gospodarzy.
Więcej na stronie www.chatapodjalowcem.eu
Kontakt mailowy: [email protected]
Zapraszamy.

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie
34 - 205 Stryszawa 263
tel./fax: 33 874 72 36

* pokoje 2,3,4 osobowe o standardzie schroniskowym
    * bilard, ping - pong
    * plac ogrodowy, Parking

Oferta warsztatów folklorystycznych (malowanie drewnianych ptaszków, koników, eko-zabawka z siana, bibułkarstwo, malarstwo na szkle, tkactwo artystyczne, garncarstwo).

Gospodarstwo Agroturystyczne
Teresa Janik
34-205 Stryszawa 499
tel. (033) 874-74-70
GSM 0 660-082-068

* 4 pokoje: 2, 3, 4 - osobowe ( w każdym kabina prysznicowa)
    * parking, pole namiotowe, możliwość campingu
    * tenis stołowy
    * organizacja ognisk, grillowanie, kuligów, wieczorków tanecznych i imprez (Sylwester, imieniny i inne)

STEFAN KADELA
34-206 Krzeszów 76
tel. (33) 874-81-30, (0) 608-665-189

* pokoje 2,3 - osobowe z aneksem kuchennym
    * pole namiotowe z węzłem sanitarnym, natryski, ciepła woda, kuchnia gazowa
    * plac zabaw dla dzieci
    * organizowanie ognisk, grilowanie, picie grzańca, kulig
    * teren ogrodzony z możliwością parkowania

Gospodarstwo agroturystyczne "NAD POTOKIEM"
Stanisława Kaliczak
Stryszawa 381
34-205 Stryszawa
tel. (033) 874 72 95
tel. kom. 693-145-247

* pięć pokoi 2, 3 i 4-osobowych
    * pokój telewizyjny z kominkiem
    * dwupoziomowy ogród przez który przepływa potok górski
    * drewniana chata z paleniskiem do grilla
    * ognisko, plac zabaw dla dzieci, huśtawka drewniana sześcioosobowa
    * duży taras z widokiem na góry
    * wypożyczalnia rowerów
    * organizacja Sylwestra, Andrzejek, etc.

Gospodarstwo Agroturystyczne
Krystyna i Zygmunt Kąkol
34-205 Stryszawa 533
0606-516-165; 0606-338-897
www.nawczasy.pl/stryszawa

* 2, 3, 4 osobowe pokoje z łazienkami i balkonami
    * pełne wyżywienie, domowa kuchnia
    * ognisko, grill, zbieranie jagód i grzybów
    * zimowe kuligi
    * boisko do siatkówki i koszykówki, tenis ziemny, ping-pong
    * plac zabaw dla dzieci
    * kryty basen kąpielowy
    * organizacja imprez sylwestrowych
    * pamiątki regionalne dla gości

Czesława i Marian Lalik
34-205 Stryszawa 189a
tel. (33) 874-24-80

* Willa - 3 sypialnie z TV, salon, łazienka, oddzielne WC, bidet, kuchnia, jadalnia na pow. 160 m2, balkony
    * domek parterowy o pow. 70 m2
    * pokoje 2,3,4 - osobowe
    * zabytkowy wodospad z 1914r.
    * basen kąpielowy dla dorosłych oraz dzieci
    * siatkówka, koszykówka, grill, domki, oczka wodne, staw z pstrągami
    * teren ogrodzony, parking

Domek Gościnny
Dorota Michalewicz
34-205 Stryszawa 79 b
tel. 606 859 356

* Osobne wejście, własny umeblowany taras
    * Łazienka (umywalka, wc, prysznic, co). aneks kuchenny (lodówka, kuchenka + wyposażenie)
    * Teren ogrodzony, miejsce na samochód
    * Grill, kociołek, ognisko, sprzęty ogrodowe, plac zabaw dla dzieci (huśtawka, piaskownica, basen, zabawki)

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

* Rzeka Stryszawka z tarasowymi kąpieliskami,
    * Gęsta sieć szlaków PTTK na Jałowiec (1111 m), Leskowiec, Żurawnicę, Łamaną Skałę,
    * Trasy rowerowe i gminne ścieżki dydaktyczne,
    * Warsztaty Twórcze prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie (malarstwo na szkle, bibułkarstwo, tkactwo, eko-zabawki z siana, ludowe ptaszki).

Schronisko PTTK "LESKOWIEC"
Halina i Jan Lizak
34-206 Krzeszów
Tel: 0-33 872 16 94; kom: 0-606 743 880

* 30 miejsc noclegowych
    * honorowane zniżki PTTK
    * pełne wyżywienie
    * bufet
    * organizacja obozów, zimowisk i zabaw sylwestrowych
    * w pobliżu schroniska wyciąg narciarski oraz tereny narciarskie
    * przy schronisku dyżurka Grupy Beskidzkiej GOPR

Ośrodek Twórczych działań MANDALA
Janusz Olenderek
34-206 Krzeszów , Targoszów 51
tel. 0 601 32 77 21
www.mandala.beskidy.pl

* 5 pokoi, max. 12 miejsc
    * pobyty o charakterze turystycznym, spotkania sylwestrowe, ferie zimowe, wakacje
    * zbiory biblioteczne, atlas do ćwiczeń, TV satelitarna, sprzęt sportowy i grający
    * grill, ognisko, kulig, boisko, rowery
    * dla zainteresowanych zajęcia medytacyjne

Danuta i Piotr Pieczara
Kurów
34-233 Lachowice
tel. (033) 8774628
kom. 0606 208 231
email: [email protected]
www.domekwbeskidach.prv.pl

* 2 pokoje 3 osobowe
    * 1 pokój 2 osobowy
    * każdy pokój z łazienką. W domu znajduje się aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem
    * Istnieje możliwość korzystania z uroków jazdy konnej. Można również pojeździć na rowerach górskich
    * miód z własnej pasieki
    * miejsce do grillowania i palenia ognisk
    * przyjmowanie gości ze zwierzętami

Anna i Wiesław Pieróg
34-205 Stryszawa 815
tel/fax 33 874-74-55; kom. 694-314-340
www.awpierog.prv.pl

* pokoje z łazienkami i TV SAT
    * 3 osobowy apartament
    * w pełni wyposażone kuchnie do użytku gości
    * Basen, bilard, ping - pong, sauna, kominek, grill, minisiłownia, huśtawki, piłkarzyki, boisko do piłki plażowej
    * możliwość porozumienia się w języku niemieckim

Stanisława Pochopień
34 - 205 Stryszawa 783
Tel. 33 874 75 01

* pokoje 2,3,4,5 osobowe z TV, apartament z łazienką, jadalnia (60 m2)
    * kryty taras, grill, ogród, plac zabaw dla dzieci, parking
    * latem kącik wypoczynkowy w ogrodzie
    * kuchnia domowa i włoska, możliwość zakupu sera, mleka, jaj, organizacja kuligów, ognisk, oraz imprez okolicznościowych
    * wypoczynek dla rodzin z dziećmi z celiakią oraz schorzeniami astmatycznymi

Michał Rzepka
Kurów 89A
34-233 Hucisko
tel. 033 8748561

* pokoje 1,2,3,osobowe z łazienkami
    * organizacja ognisk, grilowania, muzyka, kulig
    * pokój wypoczynkowy z TV SAT
    * ogród, piaskownica i basen dla dzieci

KRYSTYNA ŚWIERKOSZ
34-205 Stryszawa 201A
tel. (33) 874-73-98

* samodzielne mieszkanie wypoczynkowe (trzy komfortowe pokoje 9-12 osób z TV)
    * kuchnia z wyposażeniem (lodówka, gaz, meble kuchenne, naczynia) - wyłącznie do dyspozycji gości
    * pokój wypoczynkowo - jadalny z TV SAT
    * dwie łazienki z kabiną prysznicową
    * teren ogrodzony, parkowanie, meble ogrodowe, grill, huśtawka, piaskownica, brodzik dla dzieci
    * rzeźby w drewnie wykonane przez gospodarza (z możliwością nauki, ewent. pokazu rzeźbienia)

Stanisława i Roman Tobiasz
34 - 205 Stryszawa 510
tel. 502 342 715

* domek (2 sypialnie, salonik, aneks kuchenny, łazienka, balkon
    * organizacja ognisk, grilla
    * zbieranie grzybów, jagód i jeżyn
    * plac zabaw
    * mleko krowie i kozie, jajka

ALINA ZAJDA
34-205 Stryszawa 574 A,
tel. (33) 874-73-18

* pokoje 2,3,4 - osobowe z prysznicami i umywalkami oraz łazienką i toaletą, z balkonami i bez
    * parking oraz plac zabaw dla dzieci
    * grill, ogniska
    * możliwość rozbicia namiotów
    * wycieczki oraz imprezy na świeżym powietrzu
    * kuligi
    * położenie agrogospoadrstwa 30 m od lasu

Ośrodek szkoleniowo-rekreacyjny GROŃ
34-205 Stryszawa 735 B
tel. (0 33) 874 79 70, fax: 874 79 25
Strona internetowa Ośrodka: www.gron.edu.pl

* 40 miejsc noclegowych w pokojach 2- i 4- osobowych oraz apartamentach. Apartamenty z zestawem mebli wypoczynkowych i balkonem
    * w każdym z pokoi łazienka z prysznicem, TV-sat, telefon. Dodatkowo ośrodek posiada 18 miejsc noclegowy w niższej klasie ( łazienki na korytarzach), co z powodzeniem pozwala na obsługę grup powyżej 50 osób
    * sala bankietowo - restauracyjna do 100 osób
    * sala konferencyjna do 100 osób
    * salonik jadalny z wyjściem na taras do 20 osób
    * bar z ogródkiem piwnym
    * grill i ognisko
    * plac zabaw dla dzieci
    * w zimie istnieje możliwość zorganizowania kuligu oraz transportu na okoliczne stoki narciarskie
    * tor offroad
    * internet bezprzewodowy
    * wycieczki z przewodnikiem
    * dla grup zorganizowanych możliwość transportu do i z ośrodka
    * parking
    * Organizujemy: kursy, szkolenia, seminaria, konferencje, imprezy okolicznościowe (wesela, komunie, jubileusze , Sylwestra, Andrzejki), imprezy integracyjne.

5

Jak już tak reklamujesz...:P  gmine Stryszawa to trzeba dodać do bazy noclegowej Chatkę Studencką "Pod Solniskiem" czyli Adamy
http://harnas.over.pl/chatka/
Cytat ze strony www chatki: " Chatka to wiejska chałupa przystosowana do pomieszczenia większej liczby ludzi. Większej znaczy od 1 do … (górna granica zależy tylko od wytrzymałości ludzkiego organizmu na ściskanie). Nominalnie nasza chatka mieści 40 osób.

Chatka położona jest na północnych stokach Opuśnioka (819) w Paśmie Jałowieckim w Beskidzie Żywieckim. Najbliższe miasto to Sucha Beskidzka.

Chatka jest otwarta podczas wakacji i ferii szkolnych non-stop. W innym czasie czynna jest w każdy weekend od piątku od godziny 22 do niedzieli do godziny 15. Możliwe są inne terminy i godziny otwarcia po wcześniejszym uzgodnieniu.

Chatka nie oferuje specjalnych wygód. Do chałupy doprowadzony jest prąd elektryczny. Obiekt ogrzewany jest węglem w miarę potrzeb. Woda bieżąca pochodzi z lokalnego ujęcia. Osoby nocujące w chatce powinny zabrać ze sobą co najmniej śpiwór. Dla gości dostępne są:

3 pomieszczenia sypialne
kuchnia
salon z kominkiem
łazienka z ciepła wodą
ubikacja umieszczona na zewnątrz
Chatka znajduje się w zasięgu sieci komórkowych Era i Plus. Warunki odbioru są zmienne. Telefony komórkowe nie są najbardziej pożądanymi urządzeniami w chatce, ale rozumiemy ten rodzaj uzależnienia. O wiele wyżej cenione są jednak gitary i inne instrumenty muzyczne."
Informacje, rezerwacje
telefonicznie
32 231 11 80 - wieczorem
32 727 02 43 - wieczorem
GSM 601 802 695
email
[email protected]

"W niedomkniętym oknie noc
Podpatruje twoje sny,
W niedomkniętym oknie noc,
Siedzę, patrzę jak ty śpisz... "

6

a no fakt, brakowało Adamów:P

7

kris_61 napisał/a:

Wiem, że na Praciakach jest gdzieś agroturystyka, nie mniej adresu nie mam. Zapewne podobnie sytuacja wygląda w innych miejscowościach.

kris_61 na Praciakach jest jedno gospodarstwo agrotutystyczne , które moim zdaniem nie powinno sie nazywać agro ale najwyżej eko. Ale to nieważne . Poniżej masz linka do ich strony z adresem i ofertą . I tu nocleg jest jeszcze powiedzmy do przyjęcia.

http://www.madahora.ovh.org/index.php?id=oferta.

Nieco powyżej tego gospodarstwa , jakieś 50 m jest Całoroczny Ośrodek Wypoczynkowo - Rekreacyjny " Czarny Groń" , gdzie można skorzystać z noclegu w oberży (bardzo drogo) , dwóch pensjonatach (jak dla mnie również drogo) i można tam także wynająć pokój w domku albo cały domek campingowy. Tu o ile się nie mylę płaci się za domek. Jeśli byłbyś zainteresowany zostawię tu linka. Przy czym standard usług w ośrodku jest dosyć wysoki, ale moim zdaniem nie na kieszeń przeciętnie zarabiającego.

http://www.pracica.pl/noclegi.htm

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

8

to i ja dorzucę coś od siebie...

kwatera w Porąbce dla nieco bardziej wymagających jeżeli chodzi o warunki "ubytovania" (np. małe dzieci), za to ludzie bardzo mili i w ogóle...
generalnie letnia baza ale można się dogadać również poza tzw. sezonem.
Poza miejscowością (dokładnie w Małej Puszczy, na ulicy Kiczory, na wysokości kapliczki trzeba skręcić ostro w lewo pod górkę), słoneczne położenie na wzgórzu, 200 m od potoku, otoczony zielenią, w lesie. Do wspólnego użytku: działka (ogrodzona), ogród. W domu centralne ogrzewanie. Miejsca parkingowe obok domu. Sklep spożywczy 600 m, supermarket 1.5 km, przystanek autobusowy 200 m.
3-pokojowe mieszkanie 72 m2 (w zasadzie pół domu), na parterze, praktyczne i wygodne umeblowanie: mały salon z TV i sprzętem stereo. Wyjście na taras 40m2 z pięknym porannym widokiem kolejno od lewej na Żar, Czupel, Magórkę i Hrobaczą, nic tylko rano pić kawkę i podziwiać.
1 pokój z 2 łóżkami. 1 pokój z 1 łóżkiem dwuosobowym. Otwarta kuchnia (4 palniki, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, lodówka). Prysznic/WC.

Ceny tegoroczne "świeże": czerwiec-90 złotych za dobę, w lipcu i sierpniu-140 złotych za dobę (do 4 osób)

Kontakt: Agnieszka Marzel, tel.795687761

Ostatnio edytowany przez Akall (2010-06-21 11:19:38)

9

kris_61 na Praciakach jest jedno gospodarstwo agrotutystyczne

W Czarnym  Groniu miałem przyjemność być i co powiem, że straszliwie drogo. I to po sezonie. Jak widać ośrodek jest nastawiony na turystów weekendowym z grubszym portfelem, a nie na zwykłego plecakowicza wink

Nena Dzieki za linka smile

10

Nowa kwatera. Może tam ktoś już bazował? wink

STEFAN KADELA
34-206 Krzeszów 76
tel. (33) 874-81-30, (0) 608-665-189

pokoje 2,3 - osobowe z aneksem kuchennym
pole namiotowe z węzłem sanitarnym, natryski, ciepła woda, kuchnia gazowa
plac zabaw dla dzieci
organizowanie ognisk, grilowanie, picie grzańca, kulig
teren ogrodzony z możliwością parkowania

11

hehe Pan Kadela;) co prawda nie nocowałem nigdy bo to jakeś 4 km od mojego domu, ale z tego co wiem to to upada, nie żeby było zaniedbane czy coś, ale jak to Pan Kadela (radny Krzeszowa) powiedział kiedyś w kronice beskidzkiej "w Krzeszowie nie ma turystów";)

12

szymskim napisał/a:

hehe Pan Kadela;) co prawda nie nocowałem nigdy bo to jakeś 4 km od mojego domu, ale z tego co wiem to to upada, nie żeby było zaniedbane czy coś, ale jak to Pan Kadela (radny Krzeszowa) powiedział kiedyś w kronice beskidzkiej "w Krzeszowie nie ma turystów";)

Wielokrotnie szukałem bazy w Krzeszowie. To jest najlepsze miejsce do uprawiania wszelkich form turystyki. To raczej Krzeszów za bardzo nie stara sie, by przyciagać do siebie turystów. Takie wisoski jak Śleszowice czy Tarnawa ma "swoje" kwatery.

Krzeszów stanowi świetne połaczenia  komunikacyjne, cała sie przeróżnych szlaków turystycznych. Aż żal żeby tego przywileju nie wykorzystać.

13

ciekawe opisy chatek oraz zwyczajów w nich panujących, również tych w Beskidzie Małym:
http://www.chatki.yoyo.pl/index.html
polecam smile życzę miłej lektury

14

fajter napisał/a:

ciekawe opisy chatek oraz zwyczajów w nich panujących, również tych w Beskidzie Małym:
http://www.chatki.yoyo.pl/index.html
polecam smile życzę miłej lektury

Dzięki, dzięki fajter  big_smile

Bardzo ciekawy!  cool
Zawsze przed dłuższą wyprawą szperam po tej stronie i wielokrotnie korzystałam z podanych tam informacji  big_smile
A klimacik tych miejsc?  To on decyduje o tym, że właśnie z tych miejsc noclegowych najchętniej korzystam  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

15

Dorzucę schronisko młodzieżowe w Ślemieniu. http://www.ssm-slemien.pl/

16

Zainteresowało mnie to Schronisko PTSM w Ślemieniu.
Nie miałem kontaktu z czymś takim (PTSM) wcześniej. Jak wyglądają tam zasady, czy to coś podobnego do schroniska górskiego czy raczej bardziej na wzór hotelu albo prywatnych kwater? Czy można wejść tam "z buta", prosto ze szlaku, bez wcześniejszego rezerwowania itd? Jak standard? Bo jak taki jak na zdjęciach za te 25 zł, to subiektywnie powiem, że całkiem nieźle (chyba że pokazali najlepszy pokój w całym obiekcie). Ma ktoś doświadczenia z pobytu?

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz głupota ludzka, choć nie jestem pewien co do tego pierwszego
A. Einstein

17

Mareczku - osobiście znam PTSM w Stryszawie, mieliśmy tam kiedyś Zlot. Wejść można "z buta", ale tylko w sezonie wakacyjnym. Co do warunków w PTSM "Pod Jałowcem" w Stryszawie, to jak na moje wymagania mogę powiedzieć, że warunki były niemal hotelowe (pińć gwiozdek) big_smile

Zasady - hmmmm. Zakaz spożywania (ale ten temat mogę Ci zredagować szczegółowo tylko na PW), ogólno dostępna kuchnia z wszelkimi wygodami, grill, boisko do piły i kosza, bardzo tolerancyjna pani gospodyni, obiekt dostaliśmy we własne władanie na noc jako kilkunastoosobowa grupa (to znaczy ten w Stryszawie). Równie ciepłe słowa słyszałem od znajomych z forum beskidzkiego odnośnie nieistniejącego już PTSM w Kalwarii Lanckoronie.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

18

Darek zapomniałeś o najważniejszym...drzwi na noc zamykają  tongue

19

Witam szukam noclegu dla 5 osób w tym jedna na wózku inwalidzkim. Najlepiej w okolicy Targanic ale nie konieczne, ważne by miejsce było dostosowane dla niepełnosprawnych i w pobliżu były jakieś szlaki gdzie można wózkiem wjechać.

Fotowoltaika Białystok - CORAL

Ostatnio edytowany przez kenet (2021-05-13 08:15:05)