1

Temat: Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

W tym tygodniu miałem możliwość posiądź nowa książkę Marcina Musiała Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

W książce tej możemy znaleźć m.in. informację o podziale etnograficznym góralszczyzny w Beskidzie Małym oraz o szałasach kamiennych

http://bacadom.republika.pl/musial.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

2

Odp: Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

Bardzo interesująca publikacja, przyznaj się Baca gdzie i jak ją można zdobyć?

3

Odp: Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

no cóż Dostałem od sponsora w prezencie Publikacja nie dawno dopiero się ukazała

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

4

Odp: Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

to musi być świetna książka, daj znac baca jak będzie gdzieś dostępna oprócz sponsora big_smile

Ostatnio edytowany przez nena (2010-07-12 12:03:27)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

Książka "Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym" jest do kupienia w księgarni "B.Marczyński" w Andrychowie (Rynek 4). Cena - 20,00 zł.

6

Odp: Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

zgadza się Dzisiaj ją widziałem osobiście Polecam

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

7

Odp: Śladami kultury góralskiej w Beskidzie Małym

Książkę można kupić w księgarni internetowej www.ksiegarniaandrychow.pl