Temat: Jaśkowa Arka

Tak krótko,To wyjście z Jagódek ok 8.00 na szlaku mglisto i wietrznie śniegu prawie brak miejscami tylko trochę więcej nawianego. Resztę widać na zdjęciach.Na wszelkie pytania odp. http://picasaweb.google.com/rzeszotko.a … MLAhvmIYg#

Ostatnio edytowany przez świstak (2010-12-10 10:07:56)

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

2

Odp: Jaśkowa Arka

Ja nie mogę wejść? A WY? sad

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Odp: Jaśkowa Arka

jolanta napisał/a:

Ja nie mogę wejść? A WY? sad

Ja tak samo cos jest nie tak

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

4

Odp: Jaśkowa Arka

no ni dziala

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

5

Odp: Jaśkowa Arka

Świstaku, zrób album publicznym, tzn. w pikasie zaznacz we "właściwościach albumu" w polu "widoczność" jako "publiczny w internecie" - resztę znajdziemy.. smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

6

Odp: Jaśkowa Arka

http://picasaweb.google.com/rzeszotko.a … MLAhvmIYg# Teraz powinno grac.Przepraszam

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

7

Odp: Jaśkowa Arka

świstak napisał/a:

http://picasaweb.google.com/rzeszotko.a … MLAhvmIYg# Teraz powinno grac.Przepraszam

No działa smile Fajne fotki z klimatem. Ja obiad często organizuję w podobny sposób na szlaku smile

Napisz tylko  gdzie Wy dalej schodziliście, bo trasa dosyć bogata wink I ten schron po drodze.

Ps. Będąc ostanio w schronisku siedziałem w tym samym miejscu tongue

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

8

Odp: Jaśkowa Arka

Witaj świstaku!
Arkę widziałem parę lat temu, ale tylko z zewnątrz.
Dzięki za foto relację.
Jak opanujesz „zdjęcia do końca” do zgłoszę się do Ciebie na naukę big_smile
Z każdej takiej wyprawy udokumentowanej na zdjęciach dowiadujemy się o czymś ciekawym smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

9

Odp: Jaśkowa Arka

No to poczekasz jeszcze kilka lat na tą naukę big_smile

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

10

Odp: Jaśkowa Arka

Ponawiam swoja prośbę smile

Napisz tylko  gdzie Wy dalej schodziliście, bo trasa dosyć bogata  I ten schron po drodze.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

11

Odp: Jaśkowa Arka

kris_61 napisał/a:

Ponawiam swoja prośbę smile

Napisz tylko  gdzie Wy dalej schodziliście, bo trasa dosyć bogata  I ten schron po drodze.

Powrót był przez szczyt Leskowca miałem nadzieję na jakiś prześwit żeby kilka fotek zrobić ale nic z tego,zejście do Jagódek bo jak zwykle samochód nas trzymał.

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

12

Odp: Jaśkowa Arka

MK

Co do wnętrza tez nie widziałem dopiero na zdjęciach,zaniepokojonych zapewniam że stan nie naruszony przez nas smile,ale jak widac na zdjęciach ktos tam niezłego bajzlu narobił,tak jakby czegoś szukał

Ostatnio edytowany przez świstak (2010-12-10 14:59:48)

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

13

Odp: Jaśkowa Arka

Wewnątrz bałagan był już kilka lat temu , była również obawa ze moze ktoś zapruszuc ogień , i wejście do Arki było zatkane w taki spośób że jak ktoś niewiedział w którym miejscu jest ,raczej by nie rozpoznał. Zeszłego roku jacys niezdyscyplinowani turyści wyrwali zamykającą klape ,miało byc zamknięte ponownie ale nie wyszło ,kiedyś trzeba to zrobic. I kapliczka wymaga wymiany lub remontu jest to w planach czas pokaze kiedy .

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

14

Odp: Jaśkowa Arka

Super fotki arki.Nigdzie chyba dokladniejszych i w takiej ilosci nie widzialem!Super!
Mialem sie tam dzisiaj wybrac ale jakos dopiero kolo 11:00 bylem w Ponikwi wiec zrezygnowalem bo dzien krotki, wiec tylko poszedlem kawalek szlakiem i wrocilem sie bo i strasznie sypalo mokrym sniegiem w oczy :]

Chociaz chyba najlepiej to by sie do Arki szlo z Tarnawy.

Ostatnio edytowany przez teksanski (2010-12-10 17:13:06)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

15

Odp: Jaśkowa Arka

No szkoda by było, gdyby całkiem Arka przestała istnieć. sad Na dobrą sprawę, skoro chop tam bez tyle lat siedzioł, to przed burzą jako schron tez by mogła posłużyć smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

16

Odp: Jaśkowa Arka

ferdynans napisał/a:

Wewnątrz bałagan był już kilka lat temu , była również obawa ze moze ktoś zapruszuc ogień , i wejście do Arki było zatkane w taki spośób że jak ktoś niewiedział w którym miejscu jest ,raczej by nie rozpoznał. Zeszłego roku jacys niezdyscyplinowani turyści wyrwali zamykającą klape ,miało byc zamknięte ponownie ale nie wyszło ,kiedyś trzeba to zrobic. I kapliczka wymaga wymiany lub remontu jest to w planach czas pokaze kiedy .

Zamknięcie jest zamknąłem za sobą ale musiałem chwile pomyśleć jak to otworzyć nie używając siły i okazało się że bardzo prosty sposób wystarczy przesunąć delikatnie w bok.
Co do kapliczki to nie widziałem jakiejś tragedi trochę lakier sie łuszczy,ale ty sie znaszna tym lepiej.Bardzo ładne te kapliczki (wszystkie)

Ostatnio edytowany przez świstak (2010-12-10 17:39:09)

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

17

Odp: Jaśkowa Arka

Co do Arki i miejsca w którym jest to myśle ze tam jest jakies magiczne miejsce czas tam płynie bardzo szybko a i taki spokuj tam człowiek odczuwa.Jestem za tym żeby chronic takie miejsca przed pseudo turystami.Chłopina klecił ją połowe swego życia, zmarł w niej.Niech to miejsce i ta Arka bedzie jego pomnikiem o którym wiedzą nieliczni

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

18

Odp: Jaśkowa Arka

teksanski napisał/a:

Super fotki arki.Nigdzie chyba dokladniejszych i w takiej ilosci nie widzialem!Super!
Mialem sie tam dzisiaj wybrac ale jakos dopiero kolo 11:00 bylem w Ponikwi wiec zrezygnowalem bo dzien krotki, wiec tylko poszedlem kawalek szlakiem i wrocilem sie bo i strasznie sypalo mokrym sniegiem w oczy :]

Chociaz chyba najlepiej to by sie do Arki szlo z Tarnawy.

Z Tarnawy raczej miniesz to rozwidlenie o którym pisał ferdynans a po wejściu w tą ścieżke  to trzeba sie trzymac lewej krawędzi lasu myśmy poszli prawą i minęliśmy ale jak to poszukiwania mają swoje dodatkowe metry smile

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

19

Odp: Jaśkowa Arka

Miejsce jest magiczne bardzo miłe i przyjemne latem rośnie tam tez dośc sporo grzybków. Gdy żył właściciel zbierał je dla zaprzyjaznionych turystów ,nigdy nie brał pieniedzy ,za to chętnie wymieniał na jakieś przydatne dla niego przedmioty. A dobrym znajomym dawał lub przykrywał trawą i puzniej zbierali sobie sami. Mysle ze to jedno z takich miejsc gdzie mozna by umieścic  forumową skrzyneczke                                                                                                 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                          http://picasaweb.google.com/11223448508 … askowaArka

Ostatnio edytowany przez ferdynans (2010-12-10 18:15:44)

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

20

Odp: Jaśkowa Arka

Świetny pomysł, druga forumowa skrzyneczka.

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

21

Odp: Jaśkowa Arka

świstak napisał/a:

Co do Arki i miejsca w którym jest to myśle ze tam jest jakies magiczne miejsce czas tam płynie bardzo szybko a i taki spokuj tam człowiek odczuwa.Jestem za tym żeby chronic takie miejsca przed pseudo turystami.Chłopina klecił ją połowe swego życia, zmarł w niej.Niech to miejsce i ta Arka bedzie jego pomnikiem o którym wiedzą nieliczni

Dobrze powiedziane! Dzięki za galerię, miło się oglądało!

22

Odp: Jaśkowa Arka

świetne ujęcia Arki, te ferdynansa i te świstaka smile . Trzeba będzie jeszcze raz tą "Jaśkową Drogę "przejść i zobaczyć Arkę na własne oczy smile . Te grzyby mnie skusiły            ferdynansie big_smile wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

23

Odp: Jaśkowa Arka

Na grzybki o tej porze big_smile

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

24

Odp: Jaśkowa Arka

a kto powiedział świstak, że o tej porze big_smile . Ja miałam na myśli "porę grzybkową" wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

25

Odp: Jaśkowa Arka

ferdynans napisał/a:

(...) I kapliczka wymaga wymiany lub remontu jest to w planach czas pokaze kiedy .

A jeszcze mamy tyły z odnowieniem 3 kapliczek przy zimnej wodzie

Może by tak założyć odrębny, ogólny temat o ciekawych kaplisiach ? hmm

Ta najważniejszej co wszystkich za serce chwyta ma już swój dział, a ten by tak ogólnie, rożnych ciekawych kapliczek dotyczył plus do tego może jakieś kaplisiowe historie?

Jeżeli będzie aplauz to proszę Adminów o ruch w czasoprzestrzeni big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile