Odp: Jaśkowa Arka

Świstak moje gratulacje, super wycieczka i zdjęcia bardzo ciekawe. Zgadzam się że Arka to jedno z magicznych miejsc w Beskidzie Małym i naszym(forumowym) obowiązkiem jest strzec tych "perełek" tak jak największego skarbu, po przez różne akcje forumowe jak ta z Jawornicą lub z Gibasówką. Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy zaginionej(magicznej)Arki(chyba sam się tam w niedzielę wybiorę)HEJ!!!

27

A jeszcze mamy tyły z odnowieniem 3 kapliczek przy zimnej wodzie

Może by tak założyć odrębny, ogólny temat o ciekawych kaplisiach ? hmm

Ta najważniejszej co wszystkich za serce chwyta ma już swój dział, a ten by tak ogólnie, rożnych ciekawych kapliczek dotyczył plus do tego może jakieś kaplisiowe historie?

Pamiętam o tym i mam jeszcze w planie umiescic jakąś Kapliczke na Jawornicy w poblizu ruin schronu ,(sa gotowe tylko wieszac) Niestety mam trodszke obowiązków  i częstotliwośc wyjsc w góry powaznie sie zmniejszyła ,jak tylko wszystko sie unormuje,mysle ze w krótkim czasie zrealizuje te plany.                                                                            -A temat o kapliczkach jak najbardziej zwłaszcza o tych starszych ,niektóre z nich  niszczeją i znikają bezpowrotnie ,można je utrwalic choc na fotografiach. Wiekszośc starych kapliczek jest przewaznie powiązana z jakimś wydarzeniem , niestety dzis juz mało kto moze je przekazac

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

28

Na odnawianie to chyba z wiosną razem się zmówimy smile z tego co wiem jest kilka osób chętnych do pomocy big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

29

jolanta napisał/a:

Na odnawianie to chyba z wiosną razem się zmówimy smile z tego co wiem jest kilka osób chętnych do pomocy big_smile

i Napewno  z wiosną i po krokusach by ich nie przegapic dzien bedzie dłuższy . Nie ma sprawy wieksza grupą zawsze razniej , choc kapliczki nie sa zbyt duze i  pracy zbyt wiele  przy nich nie bedzie. Ale z pewnoscią bedzie mile spedzony czas

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI